Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Lustro vs kompakt vs hybryda

Rozmowy na tematy fotograficzne. Porady odnośnie techniki fotografowania, wyboru sprzętu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]

Lustro vs kompakt vs hybryda

Mam lustro
29
66%
Mam kompakt
15
34%
 
Liczba głosów : 44

weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 21.03.2011 16:08

Kilka dni upłynęło.
Nie wiem, jak długo planujesz zbierać informacje, ale ciekaw jestem, jakie wnioski wyciągasz?
furzyk
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 174
Dołączył(a): 27.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) furzyk » 24.03.2011 22:20

nie wyobrazam sobie wakacji bez lustrzanki i 5 szkiel... kazde sie przydaje - ale czesto cykam zdjecia komorka dla wygody. Niemniej rozumiem tych, ktorzy po prostu nie maja miejsca na kolejny plecak ze sprzetem foto i statywem. Ja to wciaz woze na bagazniku rowerowym zeby lapac fajne widoczki ale troche nie wyobrazam sobie lazic z tym na plecach. Mozna tez przeciez wziac jakiegos malego 400d = jasna 50tke, do tego cos szerokiego i na pewno sie zrobi zdjecia lepsze niz kompaktem czy tez hybryda - czyli wiekszym kompaktem :)
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 24.03.2011 22:56

furzyk napisał(a):nie wyobrazam sobie wakacji bez lustrzanki i 5 szkiel... kazde sie przydaje - ale czesto cykam zdjecia komorka dla wygody.


:) naprawdę są inne sposoby na pochwalenie się faktem posiadania komórki :)

:roll:
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 25.03.2011 08:27

Komórka dobra rzecz. Jak kto zna jej możliwości ...

Mnie zastanawia, jakie wnioski można wyciągnąć z faktu, że na wakacje kilkadziesiąt osób pojedzie z tanim body z najtańszymi obiektywami, no bo to przecież lustro, a dwie, trzy świadomie zabiorą jakiegoś DP1, czy jakiegoś D-Lux'a.

W sumie, to zamiast pytania o lustro, lepiej by było postawić pytanie o szkło, bo jakoś nie widzę możliwości konkurowania zestawu najtańszych szkieł, ba, chyba raczej plastików :), z obiektywami wielu kompaktów.

Nie mówiąc już o relacji cena/jakość i wygodzie użytkowania kompaktu czy hybrydy. Zresztą rozmiar, uniwersalność (hybryda), brak lustra, a więc i drgań, jest niezaprzeczalną zaletą.

Pewnie, że zestaw dobra lustrzanka + dobre szkło jest bardzo dobrym wyborem, ale jak by to brzmiało, jakby ktoś powiedział, że na wakacje jedzie kamperem, z wbudowanym buggy, w razie czego zabiera przyczepkę, na która wrzuca dwa motory, crossowy i szosowy, a do tego zestaw rowerów, bo, a nóż się przyda?

Oczywiście rodzina z bagażami pojedzie z tyłu kombiakiem.
Ot, tak, na wszelki wypadek :lol:
piter83pl
Cromaniak
Posty: 651
Dołączył(a): 16.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piter83pl » 26.03.2011 23:14

Ja właśnie bawię się sony nex-3 i powiem Wam, że jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Kupiłem najtańszy wariant - z obiektywem 16mm - aparat mam niesamowicie niskie szumy, świetne tryby (panorama z ręki, nocne zdjęcia z ręki, hdr), łatwa obsługa i doskonały wyświetlacz. Przyznam, że zawstydza jeżeli chodzi o wysokie czułości alphe 300 - jedynie co, to pozostaje czekać na nowe obiektywy :) Polecam
Pozdrawiam
Poprzednia strona

Powrót do FotoCroClub - dyskusja


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Lustro vs kompakt vs hybryda - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone