Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Łowienie ryb na wędkę

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 06.08.2007 23:14

Tak, bo ponton to prawie to samo co łódź, wędkować bez pozwolenia można tylko z brzegu. Ale autorytatywnie wypowie się Leon.
niedzwiedz40
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) niedzwiedz40 » 07.08.2007 05:09

o to jeszcze jedno pytanko do Leona :)
ile kosztuje takie zezwolenie i jak mozna lowic ,na co ,ile haczykow ile wedek na 1 osobe :)
dzieki :)
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 07.08.2007 06:33

Leon coś ostatnio milczy :cry:

kilka słów o wędkowaniu
daisykf
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) daisykf » 07.08.2007 08:08

Do wędkowania, czy z łódki czy z pontonu potrzebne jest zezwolenie (opłata).
W br.( czewiec) byłem swiadkiem na Korculi jak przyłapano gościa na pontonie, zabrano mu wędkę, oraz kilka marnych rybek jako dowód. Prawdopodobnie sprawa skończyła się w sądzie.(ale to był niemiec). Rybki zabrano jako dowód. Moi gospodzarze twierdzili że ktoś go podkablował. Ja tez tak myśle , od kilku lat wędkuje i nawet do głowy mi nie przyszło , aby kupowac pozwolenie. No cóż wszystko się zmienia.
niedzwiedz40
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) niedzwiedz40 » 07.08.2007 11:25

niemiec?? chcesz powiedziec ze tam niesa lubiani i traktuja ich inaczej?
a znasz moze wysokosc tej oplaty za lapanie rybek?
tak czytam te forum i dochodze do wniosku ze ta chorwacja to kraj gdzie za wszystko trzeba placic i to slono a jak nie to surowe kary ,zaczynam sie bac tego wyjazdu bo jak zlapia mnie na nurkowaniu w abc lub lapaniu rybek i cos im sie nie spodoba to zabiora mi pontonik ,a na wykupowanie wszystkich pozwolen tez mnie nie stac
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 07.08.2007 11:54

artykuł "naszego" Leona :D :D :D
tylko troszkę stary, ale pewnie aktualny jeśli chodzi o przepisy

Ps. Niedźwiedziu 40 - w Polsce (nie w polsce :wink: ) podobnie jak w Chorwacji (nie w chorwacji :wink: też są przepisy odnośnie wędkowania i też za pozwolenie trzeba płacić (choć nie wszędzie, czasem masz możliwość połowić i zapłacić za ilość złowionej ryby)
Ostatnio edytowano 07.08.2007 13:56 przez Janusz Bajcer, łącznie edytowano 1 raz
niedzwiedz40
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) niedzwiedz40 » 07.08.2007 12:46

masz racje
w Polsce wystarczy zaplacick za karte i wykupic wody gorskie i na rok mozna lapac rybki z lodzi i koszt okolo 170zl na rok a tam? winieta na ponton i na lapanie rybek to wyjdzie z 400zl chce sie od was doswiadczonych jak najwiecej dowiedziec by wypoczynek byl pozbawiony stresu o utrate sprzetu :)
C4SH
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) C4SH » 08.08.2007 08:23

Dobrze wiedzieć że można wędkować bez pozwolenia z brzegu :) ja natomiast mam jeszcze jedno pytanko, ponieważ słyszałem że są też organizowane połowy z łodzi interesuje mnie coś w okolicy splitu tak więc jakby ktoś wiedział coś na ten temat proszę o info. Pozdrawiam
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 08.08.2007 08:58

Nie nastawiajcie się na wielkie połowy z brzegu, zdarzy się złapać kilka małych rybek, nie widziałem żeby ktoś miał rewelacyjne połowy.
Czasami efekty były zerowe.
Mnie tylko w jednym roku udało sie w Zatonie złapać trzy belony, jedna z nich (największa) jest tu:

forum/album_page.php?pic_id=631
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 08.08.2007 09:11

C4SH napisał(a):Dobrze wiedzieć że można wędkować bez pozwolenia z brzegu :) ja natomiast mam jeszcze jedno pytanko, ponieważ słyszałem że są też organizowane połowy z łodzi interesuje mnie coś w okolicy splitu tak więc jakby ktoś wiedział coś na ten temat proszę o info. Pozdrawiam

Jest coś takiego na wyspie Murter

http://www.big-game-adria.com/hr/gdjesmo.htm

W Spicie też, ale to droga impreza

http://www.adriatic-club.hr/hr/ribo_s_na_brodici.htm
Kaśka733
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kaśka733 » 08.08.2007 11:20

Pytam w imieniu mojej drugiej połówki która w tym roku jedzie "łowić" -gdzie mozna nabyć atlas ryb w celu zidentyfikowania? Czy jakiś gatunek jest niejadalny?
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 08.08.2007 13:15

Kaśka733 napisał(a):Pytam w imieniu mojej drugiej połówki która w tym roku jedzie "łowić" -gdzie mozna nabyć atlas ryb w celu zidentyfikowania? Czy jakiś gatunek jest niejadalny?

http://www.pfri.hr/fish/fish.html

http://ekiosk.tisak.hr/knjige/prirucnic ... nskog_mora

Pravila
http://www.efsa.hr/Ribolovna_pravila.htm
C4SH
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) C4SH » 08.08.2007 13:42

Wielkie dzięki za linki do tych stron, faktycznie droga impreza ale 3dniowa więc może uda mi się na miejscu coś na jeden dzień znaleść. Jeszcze raz dziekuje i pozdrawiam. :D
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 08.08.2007 13:48

C4SH napisał(a):Wielkie dzięki za linki do tych stron, faktycznie droga impreza ale 3dniowa więc może uda mi się na miejscu coś na jeden dzień znaleść. Jeszcze raz dziekuje i pozdrawiam. :D

:D

Życzę Wielkiej Ryby :smo:
karol 11
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) karol 11 » 08.08.2007 18:37

Janusz na temat pozwoleń Leon wypowiedział sie tu http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=15727
a i ja mam pewne swoje "doświadczenia"
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże i Adriatyk. Żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie ...

reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019