Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

LOSINJ- zakątki nieznane, w 2013 poznane...

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Stasiek18
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stasiek18 » 28.12.2013 15:21

Wreszcie trochę wolnego czasu więc pomyślałem o relacji z wakacji.Tym bardziej że człowiek już nie młody i pamięć coraz bardziej ulotna. :-|
Po ubiegłorocznym "koszmarze" w Metajnie ,zgotowanym przez Grześka( :evil: ) i Beatę( :evil: ), pomyślałem o jakimś spokojnym miejscu na prawdziwy WYPOCZYNEK.Po przeglądzie różnych relacji pomyślałem o wyspie Losinj.
Zachęciły mnie relacje kilku osób a zwłaszcza ines,themoon,longtom (tylko gdzie on nie był?!), zack,dangol, i oczywiście kuklka53, który był chyba wszędzie.Kilka osób oczywiście pominąłem... :papa:
Szukam kwatery i niestety ceny zwalają z nóg ,od 50E do 80E za kwaterę trzyosobową.Masakra.
Wyspa Losinj uważana jest za kurort z najczystszym morzem (są delfiny) i najzdrowszym klimatem i może dlatego jest tak drogo.
Na zawsze zielonej wyspie Losinj rośnie ponad 1200 gatunków roślin a od 1892 roku Mali i Veli Losinj mają status miejsc uzdrowiskowych.
Ale nie poddaje sie i szukam dalej.Znajduję za 45E ale to nadal drogo jak na robotniczą pensje. :?
Zawsze płaciłem maksymalnie 35E a nawet 28E.Kiedy już miałem zrezygnować ,wysłałem kilka maili z własną propozycją cenową i
otrzymałem pozytywną odpowiedz. :lol: Udało się utargować cenę na 39E w szczycie sezonu z klimatyzacji bez dopłaty.
Cena 550E za 14 dni(zamiast 630) została ustalona,na pytanie o zaliczkę otrzymałem odpowieć że... niepotrzebna.
Wystarczy tydzień wcześniej potwierdzić jeszcze przyjazd na kwaterę i to tyle.Już po raz trzeci z rzedu w Chorwacji nie chcą ode mnie zaliczki ....dziwne.
Mikromir
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 28.12.2013 15:36

Doskonała metoda szukania apartmana w odpowiedniej cenie. 8O Muszę ją zastosować następnym razem....
Tymczasem z ciekawością czekam na dalszy ciąg. :)
te kiero
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 28.12.2013 16:05

Stasiek18 napisał(a):Mali i Veli Losinj

dla mnie wciąż nie odkryte, więc chętnie obejrzę i poczytam, bo zaczyna się dość szczegółowo co lubię
Darkos
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darkos » 28.12.2013 18:20

Losinj kusił.
Poczytam . . .
Kto wie?
kulka53
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 28.12.2013 21:26

I ja chętnie poczytam i pooglądam, bo tak wszędzie to jednak nie byłem :wink:
Cres wspominam baaaardzo miło, a Losinj.... trochę za mało czasu mu poświęciliśmy.

Pozdrawiam

PS 1. Liczę na trochę kocich fot :D
PS 2. Bardzo fajną relację z Cresu i Losinja pisała też Joanna G.
anakin
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 28.12.2013 21:41

Stasiek18 napisał(a):Znajduję za 45E ale to nadal drogo
Zawsze płaciłem maksymalnie 35E a nawet 28E.
Udało się utargować cenę na 39E w szczycie sezonu z klimatyzacji bez dopłaty.
Cena 550E za 14 dni(zamiast 630) została ustalona..

Miejsce zamieszkania zobowiązuje.... :lol:
No to i ja popacze coś tam widział za te pięć i pół setki ojro... :mrgreen:
loverosa
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) loverosa » 28.12.2013 21:44

Zasiadam:)
Bea.ta
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 28.12.2013 21:46

jestem i czekam :)
a o koszmarze .... pogadamy :evil: :evil:

:)
Stasiek18
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stasiek18 » 28.12.2013 22:47

:oczko_usmiech: Witam wszystkich zaciekawionych:
Mikromir,te kiero ,Darkos ,kulka53 , anakin, loverosa,Bea.ta
kulka53 napisał(a):Liczę na trochę kocich fot :D

Oczywiście koty to podstawa :wink:

Bea.ta napisał(a): :evil: :evil:
:)

:la: :la:
Pozdrawiam
:papa: :papa:
........
Czas wyznaczyć najdogodniejszą trasę.Okazuje się że najlepiej jechać przez Słowację,Austrię i Słowenię.Co prawda trzeba zapłacić za Słoweńską winietę
miesięczną 35E ale omijamy bramki w Chorwacji i to dwukrotnie bo winietę mamy na miesiąc a za bramki płacimy w obie strony.
Odległościowo też nie jest żle ,tylko 1100km.
Wyruszamy po południu 1 sierpnia,jedziemy przez Słowację następnie kierujemy się na Wiedeń ,ale po przekroczeniu granicy z Austrią jedziemy na Eisenstadt i Wiener Neustadt
(aby ominąć stolicę) gdzie wjeżdżamy na autostradę.
W okolicach chyba Grazu pech. :( Czeka nas remont autostrady.Ale o dziwo pomimo remontu jazda jest w miarę płynna
i jedziemy 100-120 km/godz.W Polsce to nie do pomyślenia,kiedy był remont A4 to można było jechać 40-60km/godz.
Za Grazem kierujemy się już na południe, na Maribor i Ljubljanę potem Postojna.
Na chwilę dla rozprostowania kości zatrzymujemy się w miejscowości Pivka.Zwiedzamy park militarny,ale niestety w środku jest jeszcze zamknięty ,więc ograniczamy się do dziedzińca.
...
Obrazek
...
Czy to czołg?
...

Obrazek
...
Rudy?
...
Obrazek
...
Obrazek
...
Jakiś samolocik.....
...
Obrazek
...
U-Boot P-913
...
Obrazek
...
To jakieś dziwadło,nie wiem co to jest.
:?:
...
Wkrótce mijamy granicę z Chorwacją potem przed Rijeką mała bramka ze śmieszną opłatą...8kn ,Rijeka i most na Krk.Most robi niezłe wrażenie,za przejazd opłata jednorazowa,powrót jest "bezpłatny". :P
..
Obrazek
...
Obrazek
...
Przejeżdżamy prze Krk i wreszcie dotarliśmy do Valbiska na prom.Ufffff :sm:
...
Obrazek
...
Obrazek
...
Obrazek
...
Przed nami dziura w Merag
...
Obrazek
...
Dziureczka
...
Obrazek
...
Dziura
...
P.S.
Zdjęcia nie retuszowane i krzywe (pozd.Beatko :oczko_usmiech: ) chociaż kupiłem aparat z poziomicą.
Bea.ta
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 28.12.2013 22:51

Stasiek18 napisał(a):P.S.
Zdjęcia nie retuszowane i krzywe (pozd.Beatko :oczko_usmiech: ) chociaż kupiłem aparat z poziomicą.

hmmm.... :roll: kupiłeś powiadasz .... to jeszcze zacznij używać :lool: albo prostuj w kompie - to proste - dasz radę :smo:
CROberto
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 29.12.2013 00:14

Stasiek18 napisał(a): Po ubiegłorocznym "koszmarze" w Metajnie ,zgotowanym przez Grześka( :evil: ) i Beatę( :evil: ), pomyślałem o jakimś spokojnym miejscu na prawdziwy WYPOCZYNEK.

Siemarozumieć - delfinki plumkają.....zieleni radiacja nie "zeżarła".....cykady nie muszą w jednym chórze z baranami występować .... :mrgreen:

Popatrzę jak wyglądała Twoja Chorwacja - reaktywacja.... :oczko_usmiech:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.12.2013 01:39

Przysiadam się, Losinj za mną chodzi :wink:

PS: omijanie Wiednia od strony Bratysławy nie ma sensu, ruch jest płynny, masz cały czas autostradę, szybciej, a przede wszystkim wygodniej się jedzie niż przez Eisenstadt :wink:
anubis2423
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) anubis2423 » 29.12.2013 09:40

Witam tez chetnie przylaczam sie do relacji i czekam na ciag dalszy :D
Buber
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 29.12.2013 10:01

Cześć Stasiek

Jechałem jesienią podobną trasą jak Twoja, ale z pominięciem Słowacji ...
Austriacy chronicznie remontują autostradę ... czasem wyłącza pas na kilka kilometrów, a roboty są na 200 metrach ... ale jechać się da...

Fajne fotki z Pivki - spędziłem tam z 1,5 godzinki ... miłe miejsce - zwłaszcza dla chłopaków dużych i małych - w środku też jest ciekawie :D .

Dobrze, że piszesz o Łosiu - relacji stamtąd nigdy za dużo ...
Chętnie będę poczytywał ...

PZDR
Stasiek18
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stasiek18 » 29.12.2013 15:25

O :o są następni widzowie,to cieszy :lol:

Lednice napisał(a): omijanie Wiednia od strony Bratysławy nie ma sensu,

Masz racje!
Wracałem przez Wiedeń i jechało się bardzo dobrze, a przy okazji przypomniałem sobie i zobaczyłem "rodzinne" strony :P
Następna strona

Powrót do Nasze Relacje z podróży

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019