Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Lokva Rogoznica

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mirmur
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 14.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirmur » 21.02.2016 17:43

Beatka11091967 napisał(a):Hi,
gorace dzieki wszystkim za odzew...tak p. Januszu, to juz nie Lokva, ma pan racje. Powiem szczerze, ze rezerwujac ten objekt bylam swiecie przekonana ze to Rogoznica...i to ta zupelnie inna ..na wyspie...Zupelnie niedawno ogladajac jeszcze raz dokladnie co zarezerwowalismy dopatrzylam sie ze to jednak nie tam...Przerazenie!!! To jakas wiocha!!! I tak znalazlam to forum. Super sprawa. Czytam od kilku dni wasze wypowiedzi i opinie i troche sie uspokoilam. Moze nie do konca jest tak zle jak myslalam w pierwszym momencie.Jedziemy samochodami wiec nie bedzie problemu z przemieszczaniem sie i szukaniem ciekawych wrazen.Sam domek i widoki z niego sa zajefajne wiec zrekompensuja czesciowo rozczarowanie haha.Jesli wszystko sie uda to i tak bedzie super urlop.Grupa fajnych wyluzowanych ludzi...niedaleko Omis,Split,Trogir,Makarska...rafting po Cetinie tez brzmi niezle...zeby tylko pogoda dopisala.
Pozdrawiam wszystkich goraco


Hej,
Celina i Lokva to moje tereny :mrgreen:
W Celinie dwa razy i nigdy w zyciu więcej, ten wasz apartament jest na samym końcu, wszędzie góry nie można nigdzie wyjść, zapomnijcie że 400 m do morza...dojazd na najbliższą konkretną plażę kilka kilometrów ( my dojeżdżaliśmy 6 :( ).
Ostatnie dwa sezony w Lokvie, troszkę drożej ale rzut beretem do plaży ;)
jedynie wam basenu zazdroszczę :oops:
miłego pobytu :)
Beatka11091967
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 19.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beatka11091967 » 21.02.2016 20:11

Dzieki wielkie za wszystkie informacje i rady...ta ostatnia nie byla zbyt pozytywnie nastrajajaca ale klamka zapadla...postaramy sie mimo wszystko fajnie spedzic czas. WIESZ MOZE CZY STAMTAD SA JAKIES POLACZENIA AUTOBUSEM DO OMIS? 8O
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107680
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 21.02.2016 20:27

amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 31.05.2016 14:56

Odliczamy juz dni do wyjazdu 1 lipca i powoli zaczynamy kombinować z wyjazdami-wycieczkami po okolicy. Co wypadów na ladzie to mamy plan ale gorzej z wyspami, co polecicie? jest możliwość wypłynięcia z okolicy na Hvar bądz Korcule?Które miasto bardziej polecacie?Nie ukrywam, ze nie chcielibysmy dlugo plynąć...rejs na Kornatii z primosten ostanio nam sie dlużył:)
andryjan
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 08.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) andryjan » 08.06.2016 12:17

amatus1, możesz zdradzić jakie masz plany co do wypadów lądowych?. Pytam, gdyż wybieram się z rodziną w te rejony pierwszy raz, jedziemy do Lokvy 25.06, rok temu byłem na wyspie Pag.

Zastanawiam się właśnie co zwiedzać oprócz Splitu (ewentualnie na coś szczególnego w Splicie zwrócić uwagę?), okolicznych wiosek, zatoczek (plaż), coś się orientujesz więcej?.
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 08.06.2016 15:02

Witaj!Co do wypadów to mamy dla siebie mały plan, który oczywiście nie jest sztywny...cos z tego co ponizej zapisałem wybierzemy. Część miejscowości można połączyć np Medzjugorie, Mostar czy Imootski ale zobaczymy jak to wyjdzie. Takie propozycje:
- wypady do Omiś ( zwiedzanie starego miasta, twierdza Mirabella i Starigrad),
- wyjazd do Makarskiej,
- Brela- plaża Puenta Rata,
- Mostar,
-Medzjugorie
- Imootski ( jeziorka),
-wodospady Krvavica,
-Brac i plaza Zatni Rat badz Hvar, moze Korcula ale zastanawiamy sie jak tam sie dostać:)
- Split i Trogir ale tam juz bylismy
- okoliczne mieścinki
andryjan
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 08.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) andryjan » 08.06.2016 16:29

Dzięki za propozycje. Muszę coś więcej poczytać o niektórych z nich.
Co do Splitu i Trogiru, coś szczególnie polecasz?. Czy po prostu zwiedzaliście w ciemno centrum, stare miasto itp.?

Jest szansa na darmowy parking w miarę blisko centrum?. Jeśli tak, to masz jakieś namiary?
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 09.06.2016 22:19

Tak własnie zwiedzaliśmy stare miasto, wcześniej przeczytaliśmy kilka informacji w necie i przewodnikach i w trasę...ogólnie lubię zwiedzać znając podstawowe a przynajmniej szczątkowe informacje o tym co oglądam:). Na dłuższe wnikliwe zwiedzanie nie było czasu. Do tego byliśmy z znajomymi, którzy byli bardzo marudni...ponoć nie lubią chodzenia po "starych miastach" ale wszędzie niestety za nami się ciągneli, jak cienie a do tego ich marudne dzieci brrrr. W tym roku jedziemy sami:). Co do parkingów to w Trogirze parkowaliśmy na głównym parkingu przy kard. Alojza Stepnica. Chyba najlepsza lokalizacja jeśli chodzi odleglosc a cenowo tez nie bylo co kojarze strasznie. Co za cos:). W Splcie było troche blizej, probowalismy wbic sie na parking przy promenadzie ale nie było szans...ale zaraz za portem znależliśmy przy dworcu pkp fajny parking oczywiscie tez płatny:(. Kiedy jedziecie do Lokvy i gdzie stacjonujecie?
andryjan
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 08.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) andryjan » 15.06.2016 23:20

Jedziemy 25.06 i stacjonujemy patrząc na mapie niedaleko nad tym Campem - przed tunelem trzeba odbić w prawo.

Wy jakoś podobnie czy nie bardzo? :)
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 16.06.2016 08:20

to Jak bedziesz namiejscu to proszę o cene aktualne wskazówki...;:):) My bedziemy od 03 w Lokvie, ruszamy z Polski 1 ale mały postój robimy w Pradze:)
travian
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 16.01.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) travian » 16.06.2016 15:42

Witajcie. Też wybieramy się do lokvy z tym że dopiero 23 lipca. Tez mam plan , który mocno pokrywa się z planem amatus1:-).
Dodatkowo jadąc do Mostaru planujemy zacząć od Blagaj czyli źródła rzeki buny i klasztoru derwiszów, potem Mostar i na powrocie wodospady. To chyba taka optymalna trasa na calutki dzień. Imotski to osobno wtedy. Do rozważenia jest tez wjazd na sv Jure, ale to podobno dla odważnych i dobrych kierowców, my sie zastanawiamy :-). Co do rejsów, to w tym poście ale gdzieś na początku pisały osoby o rejsach z samej Lokvy. to dość stare wpisy wiec nie wiem czy ten statek jeszcze pływa ale z opisów wynikało że fajna sprawa i bardzo kameralna a nie taki spęd bydła jak z Makarskiej. W odległości ok 200km jest tez Dubrownik, ale my chyba zostawimy go na kolejny rok. Mam nadzieję że osoby jadące przed nami po powrocie zdadzą krótką relację co się opłaca zwiedzić a co niekoniecznie. Pozdrawiam.
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 17.06.2016 14:03

Jednak trafiają się ludziska co mają podobne plany:). My raczej z św Jure zrezygnujemy. Nasze autko jest w podeszłym wieku konczy 9 lat niedługo i nie będziemy go przeciązac:). Może wejdziemy na św. Vid, zobaczymy jak to będzie. Dubrownik odpuszczamy. Ponoć na jeden dzień przy obecnych tlumach mija się to z celem. Liczymy zeCo niektórzy chcą jutro wrócić do domu! Przegielyscie. Wszyscy wstają o 7.30 i ida na msze jutro rano i w każdy dzień jeśli zostaną!Liczymy że Mostarze będzie spokojniej:).
mkmb
Globtroter
Posty: 37
Dołączył(a): 09.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkmb » 20.06.2016 17:43

donia.zet napisał(a):Witam
04.07.2015 wyjeżdżam na urlop do Lokva Rogoźnica. Mam zarezerwowany pokój w Apartmani Sodan czy ktoś z Was zna ta kwatere i podzieli się ze mną swoimi wrażeniami. Wpisuje w nawigacje adres kwatery
Ivasnjak III,28 Gród: Lokva Rogoznica - Omis ale nie wyszukuje mi takiej ulicy może ktoś jest w stanie mi pomóc nie wiem jak to wyglada na miejscu jak duża to miejscowość czy trafię bez problemu :) może ktoś z Was zna tą lokalizacje i orientuje się w jakiej odległości jest plaża i jakie jest dojście do niej . będę wdzięczna za info Pozdrawiam

Donia podrzuć trochę informacji na temat mieszkania u Ivo Sodana. Mam u niego rezerwację od 21 lipca.
Pozdrav. Marco
reniac
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 20.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) reniac » 20.06.2016 21:31

Witam.
Zamierzam zarezerwować apartament w Villa Pošćer, Magistrala Ivašnjak 1, 21317 Lokva Rogoznica. Czy ktoś może tam był? Jeżeli tak to proszę o jakieś szczegóły. Chodzi mi również o plażę, jaka jest? Będę wdzięczna za jakiekolwiek informacje o tym apartamencie.
micbro
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 11.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) micbro » 20.06.2016 22:32

reniac napisał(a):Witam.
Zamierzam zarezerwować apartament w Villa Pošćer, Magistrala Ivašnjak 1, 21317 Lokva Rogoznica. Czy ktoś może tam był? Jeżeli tak to proszę o jakieś szczegóły. Chodzi mi również o plażę, jaka jest? Będę wdzięczna za jakiekolwiek informacje o tym apartamencie.

Plaża po przejściu pod magistralą, żwirowa jedna z lepszych w Chorwacji.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Lokva Rogoznica - strona 36
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone