Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Lodówka samochodowa Mobicool T25

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
darm
Globtroter
Posty: 34
Dołączył(a): 20.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) darm » 12.07.2006 08:23

Jacunio napisał(a):Kupiłem na Allegro tego Mobicoola i nie jestem zachwycony - owszem, coś tam chłodzi, ale te zapowiadane 20 C poniżej temp. otoczenia to ona osiąga chyba po tygodniu... Mała moc - słabe osiągi... :?

PozdraV
J.


Ja też zostałem "szczęsliwym" posiadaczem takiego wynalazku. U mnie na dzień dobry zeszła po ok 1 godz pracy 15 stopni ponizej otoczenia (zapchana ciepłymi napojami - stały się chłodnawe:). Zrobiłe drugi eksperyment - załadowałem ja rzeczami schłodzonymi z lodówki - muszę przyznać że po kilku (7-8) godz nadal były zimne a temp w lodówce 22 stopnie niższa od otoczenia. Kostek lodu to się z niej nie wykrzesa, tymbardziej jak na zewnątrz jest 33 stopnie, ale żarcia na drogę szlag nie trafi:). Reasumujac też zachwycony nie jestem, ale pocieszam się ze mogłem wydać na to więcej a nie wydałem.
Pozdr.
D
slawek66
Cromaniak
Posty: 1521
Dołączył(a): 24.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawek66 » 12.07.2006 09:32

i jeszcze maly problem z uzywaniem tego w aucie, to jest normalny grzejnik i w aucie bez klimy jest jeszcze ,,fajniej'' :D
darm
Globtroter
Posty: 34
Dołączył(a): 20.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) darm » 12.07.2006 09:40

W mojej obudowa jest co prawda ciepła, miejscami bardzo:), ale żeby odrazu grzejnik. Samochód mam z klima, a lodówkę zamierzam wieźć w bagażniku więc chyba przeżyjemy
moondek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2331
Dołączył(a): 07.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) moondek » 12.07.2006 10:51

O raaany... Przyznam się bez bicia, że troszkę się "wyleczyłem" z zakupu lodówki podłączanej do gniazdka w samochodzie... :? Do tej pory jeździłem z lodówką na wklady, ale w tym roku zamarzyłem sobie odrobiny "luksusu" ;) ale po tym, co tutaj przeczytałem, jakoś nie wiem, czy byłby to dobry pomysł...
Powiem tak, lodówka jest mi potrzebna po pierwsze na drogę, żeby schłodzić rzeczy, które bedą w środku. Jadę samochodem z klimatyzacją, więc chyba mimo wszystko nie powinno być aż tak dużego problemu ze schładzaniem?... Po drugie, lodówka jest mi potrzebna na plażę. Biorę ze sobą wkłady, bo w apartamencie mam lodówkę z zamrażarką, więc codziennie wieczorem będę je zamrażał, tak żeby na drugi dzień mieć z nich pożytek ;)
Może mimo wszystko jednak warto kupić "elektryka"???.... Ten post dotyczy tylko jednego modelu lodówki, ale może używacie czegoś innego godnego polecenia???
darm
Globtroter
Posty: 34
Dołączył(a): 20.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) darm » 12.07.2006 11:06

Wydaje mi się ze wszystkie takie lodówki są tyle samo warte - działają na tej samej zasadzie. Tak jak pisałem - włożysz zimne-wyjmiesz zimne. A jak jeszcze doładujesz wkładów to bedziesz miał zamrazalnik:) Ja jeżdże pod namiot dlatego opcja lodówki na wkłady odpada.
Pozdr
Jacunio
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1645
Dołączył(a): 13.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacunio » 12.07.2006 12:30

darm napisał(a):A jak jeszcze doładujesz wkładów to bedziesz miał zamrazalnik:)

Obawiam się, że to tak nie zadziała...
Tego typu lodówki wyposażone są w ogniwo Peltiera o małej mocy. Takie ogniwo w uproszczeniu działa tak, że po przepuszczeniu prądu przez specjalną warsztę półprzewodnika, jedna strona płytki się podgrzewa, a druga chłodzi. Lodówka ma podwójny wentylatorek, który zapewnia wewnątrz lodówki recyrkulację powietrza i chłodzenie go o jedną stronę ogniwa, a na zewnątrz odprowadza ciepło z części grzejącej ogniwa.
Problem polega na tym, że w zależności od temperatury zewnętrznej, ogniwo może schłodzić się tylko do określonej temperatury PONIŻEJ temp. zewnętrznej. I nie ma szans, żeby schłodziło się bardziej (jest to ograniczone mocą danego ogniwa). Kiedy włożysz do lodówki zamrożone do temp. -15 C wkłady, lodówka zacznie recyrkulować to bardzo zimne powietrze w lodówce i... ogrzewać je o niezbyt jednak zimne ogniwo Peltiera... :(
Tak mi się przynajmniej wydaje...

PozdraV
J.
darm
Globtroter
Posty: 34
Dołączył(a): 20.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) darm » 12.07.2006 13:36

Ależ zawiłości techniczne:)
Ważne żeby masło nie płynęło, u mnie nie płynie. Nie można sie jedynie spodziewać że schłodzi coś ciepłego na kompletnie zimne, i tyle.
Z ta zamrażarką to zartowałem:)
D
inox777
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 25
Dołączył(a): 29.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) inox777 » 12.07.2006 13:59

lodóweczka bardzo fajna , próba przeprowadzona
Maciej
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2470
Dołączył(a): 20.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maciej » 12.07.2006 16:26

Chłodziarek tego typu bym nie skreślał, diabeł tkwi jednak w szczegółach-w tym przypadku w mocy. Ta ma tylko 38 W, więc naprawdę trudno po niej oczekiwać cudów. Ja 3 lata temu nabyłem bardzo estetyczną i przenośną chłodziareczkę marki Evercool o mocy prawie 60 W. Doświadczenia z 3 sezonów są bardzo pozytywne - chłodziła nawet w upale stojąc w przedsionku namiotu- włożone w ciagu upalnego dnia winko czy woda wieczorem miały temeraturę idealną do spożycia. Masło, nabial czy inny prowiant wytrzymywały w stanie stałym a nie cieklym-generalnie spelniala swoją rolę. Jak ktoś potrzbuje ostrego mrożenia to pozostaje wypożyczenie boxa na campie-wyjdzie taniej niż ten sprzęt do przyczep. Mówię oczywiscie o namiotowcach bo jak już się ma przyczepę to i lodówka się pewnie znajdzie ;)
PozdraVki
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107688
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 12.07.2006 17:41

Jacunio życzę,, aby lodówka dobrze się spisywała i nie psuła, ja kupiłem trzy lata temu, pierwsze dwa lata chodziła dobrze, w zeszłym roku nawalił jeden z silniczków, właśnie za chwilę ze zdobytym nowym silniczkiem jadę do kolegi naprawić "sprzęt chłodzący" :wink: :papa:
Jacunio
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1645
Dołączył(a): 13.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacunio » 12.07.2006 17:56

Janusz Bajcer napisał(a):Jacunio życzę,, aby lodówka dobrze się spisywała i nie psuła, ja kupiłem trzy lata temu, pierwsze dwa lata chodziła dobrze, w zeszłym roku nawalił jeden z silniczków, właśnie za chwilę ze zdobytym nowym silniczkiem jadę do kolegi naprawić "sprzęt chłodzący" :wink: :papa:

Janusz, wielkie dzięki!
Pamiętaj przy tym naprawianiu, że trzeba dobrze "nasmarować", żeby silniczek dobrze chodził, no i nie wracaj taki nasmarowany samochodem! :wink: :D :D

PozdraV
J.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107688
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 12.07.2006 21:10

Już wróciłem (nie nasmarowany) i bez lodówki , silniczek zdobyty trochę niestety nie pasuje (za krótki bolec), ale kolega pogłówkuje i obiecał naprawić :D
Ballah
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 83
Dołączył(a): 20.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ballah » 13.07.2006 10:02

Szukaj o jak największej mocy.
Taką jak moja widzę w katalogu nagród Vitay, tyle że małej mocy (chyba razem z wentylatorem ciągnie 50W). Trzeba by wymienić moduł czyli dodatkowo stówka w plecy. :( Ja swój wymieniłem niejako przy okazji - kocham grzebać w sprzęcie, słabo chłodziło więc zacząłem ulepszać no i spier..... popsułem moduł więc musiałem kupić nowy. Ale jestem wreszcie zadowolony...
btr
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 16.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) btr » 16.07.2006 17:38

Wszystkie te infomacje są ciekawe ale mnie najbardziaj interesuje, jaki jest poziom głośności tych lodówek? To bardzo ważne.
Ostatnio pożyczyliśmy na wyjazd od znajomych taki sprzęt i nie dało się przy tym spać. Zastanawiam się więc nad jakimś cichym modelem. Może ktoś ma doświadczenie na ten temat? :?:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.07.2006 18:37

Wróciłem już z Cro i miałem lodóweczkę Star-Max(230+12V)kupioną w markecie Rea...(bez reklamy :wink: ),jakas nowość z tym ogniwem ,sprawiła się całkiem dobrze,hulała całe 2 tyg., masełko nie pływało,winko + Karlovacko przyjemnie chłodne,silniczek traszkę głośny ale spi się normalnie,więc myślę że warto kupić.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kempingi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Lodówka samochodowa Mobicool T25 - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone