Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Leonie? Służba wojskowa?

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
hania8888
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 44
Dołączył(a): 18.07.2002
Leonie? Służba wojskowa?

Nieprzeczytany postnapisał(a) hania8888 » 27.09.2002 16:42

Czy mogłbyś wyjaśnić mi pokrótce jak wyglada u was sprawa odbywania słuby wojskowej- obowiązkowa i ile trwa? Nie zamierzam się co prawda zaciągnąć ale interesuje mnie to tak po prostu... albo i z innych względów :) z góry dziekuję i kłaniam się ładnie
Limon
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 55
Dołączył(a): 29.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Limon » 27.09.2002 17:50

Przepraszam, że się wtrącam, bo to nie do mnie pytanie, ale słyszałam, że służba wojskowa trwa 6 miesięcy.
Leon
Cromaniak
Posty: 2350
Dołączył(a): 16.03.2002
Wojsko

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leon » 27.09.2002 22:34

U nas jest wojsko zawodowe czyli komandosi zawodowy na ilesz tam lat.
Oprucz tego jest tez wojsko poborowe. Jak ja bile to bila wojna i trwalo to 12 miesienci. Teras jest nieco krucej ale nie wie czy 6 czy wiencej mc-i.
Do wojska maja obawiazki wszisci jak po sredniej szkole tak i po uczelni wiszej. Nawet z wiszim wiksztalceniem ida do zwiklego woja. Do wojska biora wszistkich do 28 lub 30 roku zycia. Co chcesz wiedziec jeszcze...
Niema ganiania kotow jak u was bo w jednich koszarach jest wojsko tego samego rocznika i tam sie ucza powaznich spraw))) przinajmniej tak bilo w moich czasach bo zdobyta wiedza miala sluzic do przezicia na froncie.
Teras jest spokuj i luz... Co tydzien, kazdi wykend wojsko w cywilu jedzie do domu.
hania8888
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 44
Dołączył(a): 18.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) hania8888 » 29.09.2002 12:25

Dziekuje Ci bardzo za wyczerpującą odpowiedź. Na rzie nie mam więcej pytań :D

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko

cron
Leonie? Służba wojskowa?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone