Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Którą wyspę wybrać? Help!

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Pellegrino
Którą wyspę wybrać? Help!

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pellegrino » 12.01.2004 15:19

Witajcie! Potrzebuję rady - którą wyspę proponujecie na tygodniowy wypoczynek? Chcemy jechać na przeł. czerwca i lipca, tydzień na wyspie, tydzień na lądzie. Wyczytałam już, że w czerwcu Hvar tonie w pachnącej lawendzie. Ale niektórzy chwalą inne miejsca. Poradźcie też, gdzie znaleźć w miarę tanie apartamenty, blisko plaży i z możliwością wypożyczenia kajaków (a najlepiej - kajaki i inne sprzęty w cenie pobytu). No tak, jeszcze jedno, czy są tam jakieś plaże, gdzie można popływać właśnie kajakiem, poodkrywać bezludne plaże i wysepki? Bo chociaż lubię wygrzewać się na słoneczku, to dobrze byłoby się trochę poruszać i pozwiedzać.
Marek M.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marek M. » 12.01.2004 21:56

Jeśli już to tylko Dalmacja, a jeśli wyspy tot rudno powiedzieć.
VIS -piękny, uroczy, zagadkowy ale daleki od lądu
Hvar-piękny, zabytkowy, atrakcyjny ale niestety mocno skalisty bez dobrych plaż
BRAC-blisko do lądu,ładniejsza jego południowa strona(pełna piaszczystych zatoczek oddalonych od ludzi-niestety odradzam sierpień-ciężko się tam odnalżć (mnóstwo turystów)
Tam już byłem ale wybór należy do Ciebie.
życzliwy
wyspy

Nieprzeczytany postnapisał(a) życzliwy » 14.01.2004 13:26

Osobiście plecam małą wysepkę Rab. Bardzo różna krajobrazowo. Z jednej strony krajobraz księżycowy, z drugiej piękna roślinność. Półwysep Lopar jest jedną wielką plażą (idealne miejsce dla maluchów; mój Kuba nie miał 2 lat) Nie korzystałem z kajaków, łódek itp. ale widziałem, że są. Stolica wyspy, miasto Rab, również bardzo ciekawe, zabytki, knajpki, targi, łódki do wynajęcia, duża przystań ze statkami wycieczkowymi oferującymi wyjazdy na cały dzień. itp. Na pewno dwie duże informacje turystyczne mówią po Angielski i b. miła obsługa. Trochę drogo prom, ale wieczorem ok 21.00 dałem w łapę (raczej sam sobie wziął przez otwarte okno) jakieś drobne i też przepłynąłem. Warto się zastanowić.
Pellegrino

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pellegrino » 17.01.2004 10:16

Dzięki, już wiemy, że będziemy na Bracu. Interesują nas jeszcze plaże w Bolu i ceny. A może ktoś wie, co to są te Piekielne wysepki na Hvarze? Brzmi obiecująco... A, i jeszcze - podobno można w Bolu wypożyczyć łódkę i zwiedzać zatoczki bez ludzi obcych :))) Ale jak to jest w rzeczywistości? Tak naprawdę bajkowo?
Bogusław Marinković
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 238
Dołączył(a): 15.11.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bogusław Marinković » 17.01.2004 13:44

Witam serdecznie.
Jeżeli chodzi o wyspe BRAC tzn. miejscowość BOL -rzeczywiście można wynająć łodkę.
Zajmowałem się tym interesem który bardzo dobrze idzie latem.Sprawa polega na tym że można wynająć łodkę i popłynąć wzdłuż wyspy i odnaleść mnóstwo ciekawych zatoczek do których można dotrzeć tylko od strony morza.Panuje tam cisza i nie ma nikogo.
Cena wypożyczenia łodki 5 m. z silnikiem 8 konnym z 20 litrami paliwa, które powinny wystarczyć na dobrych 5 godzin jazdy kosztyje w zależności od terminu od 250-450 kn za łódkę w której spokojnie się może zmieścić 5-6osób.
Pakleni otoci (wyspy piekielne)są to wysspy umiejscowione południowo od miejscowości Hvar na wyspie Hvar.
Do tych wysp mozna dotrzeć z statkami turystycznymi . Naprawdę nie wiem czy na tych wysepkach istnieją jakies plaze czy są same skały,jest napewno uroczo i warto.
JEDNA BARDZO ISTOTNA UWAGA DLA OSÓB WYPOŻYCZAJĄCYCH ŁÓDKI I SKUTERY WODNE. WG.PRAWA CHORWACKIEGO WYMAGANE SĄ UPRAWNIENIA DO KIEROWANIA TAKIMI POJAZDAMI. WSZYSCY WŁAŚCICIELE MÓWIĄ IŻ TO NIE PRAWDA-KŁAMIĄ!!!
Pozdrawiam.
Ostatnio edytowano 21.01.2004 23:09 przez Bogusław Marinković, łącznie edytowano 1 raz
Stela
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 852
Dołączył(a): 02.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stela » 17.01.2004 13:52

Ja polecałabym jednak przepiękny Hvar. Zwłaszcza po lub przed sezonem. Przecudna, pachnąca wyspa z niesamowitym klimatem. Polecam zwłaszcza południową część wyspy Hvar. Pakleni Otoci sa raczej skaliste, ale na pewno warte zobaczenia.
Na pewno jeszcze tam pojadę.
Pzw
iwona
Skubi
Croentuzjasta
Posty: 343
Dołączył(a): 15.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Skubi » 17.01.2004 17:53

Popieram Iwonę i innych zwolenników Hvaru. Na drugim miejscu Korcula.
Na Brac i do Bolu to w tym roku chyba nie pojadę, bo pewnie braknie miejsc w sezonie :)
Pzdr
Bogusław Marinković
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 238
Dołączył(a): 15.11.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bogusław Marinković » 17.01.2004 19:11

Jeżeli chodzi o starówkę, architekturę, port i piękno miasta- napewno bym wybrał Hvar. Natomiast jeżeli chodzi o plaze i przyrodę -zdecydowanie BOL. Byłem w Hvarze i naprawdę mi się tam bardzo podobało.
Tam też są tłoki jak przyjeżdżają Włosi podczas swojego "feragosto".
Skubi
Croentuzjasta
Posty: 343
Dołączył(a): 15.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Skubi » 17.01.2004 21:22

Bogusław Marinković napisał(a):Jeżeli chodzi o starówkę, architekturę, port i piękno miasta- napewno bym wybrał Hvar. Natomiast jeżeli chodzi o plaze i przyrodę -zdecydowanie BOL. Byłem w Hvarze i naprawdę mi się tam bardzo podobało.
Tam też są tłoki jak przyjeżdżają Włosi podczas swojego "feragosto".


No tak, ale to jest tylko tylko porównanie miasta Hvar i Bol, których jak widać pod pewnymi względami nie da się jednak porównywać. O ile chodzi o atrakcje architektoniczne, zabytki to można porównywać Hvar i Korculę. A tutaj stare miasto Korcula jest po prostu wyjątkowe. Ale miasto Hvar jest większe, ma jednak więcej atrakcji innego typu, nawet jeżeli chodzi o plaże (chociaż te nie są rewelacyjne), które można znaleźć w centrum miasta.
Ja na pierwszym miejscu stawiam Hvar, na drugim Korculę, w Bolu nie byłem. Jeszcze nie...
Pzdr
Bogusław Marinković
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 238
Dołączył(a): 15.11.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bogusław Marinković » 17.01.2004 22:15

Całkowicie się zgadzam. Myślę jednak że kazda nawet najmniejsza miejscowość turystyczna w Chorwacji posiada to COŚ. Oczywiście dla dobrego samopoczucia potrzebny jest miły uśmiech Chorwatów właścicieli. Pozdrawiam.
Pellegrino

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pellegrino » 19.01.2004 09:14

Dzięki , dzięki, zaczyna mi się już powoli układać w głowie plan wycieczki (chociaż to jeszcze pół roku :wink: ) BOL i HVAR na pewno. A może wiecie, gdzie można się tam pobawić? Bo czeka nas tam z 8 wieczorów :D . Gdzieś, gdzie można potańczyć, poznać sympatycznych ludzi i nie zapłacić za piwo więcej niż dniówka robocza :wink: .
joanna000
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 60
Dołączył(a): 22.06.2003
Która wyspa?

Nieprzeczytany postnapisał(a) joanna000 » 19.01.2004 10:23

W 100% polecam wyspę HVAR i miejscowość o tej sazmej nazwie!!! Jest co zwiedzać (klasztor, forteca Espanola, panorama). Wysepki Piekielne - jest ich około 20 są ciekawym miejscem. Osobiście wypożyczaliśmy łódkę z silnikiem i opłynęliśmy je sami. Są na nich knajpki, przystanie i dzikie plaże. Nie potrzeba żadnych uprawnień na taką łódkę. Hvar to istny raj na ziemi! Zapach lawendy, cykady, przepiękne oleandry i niesamowicie gościnni ludzie. Tęsknię strasznie za tym miejscem :cry: i być może w tym roku znów się tam wybiorę. :D
zoohha
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1195
Dołączył(a): 07.12.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) zoohha » 19.01.2004 19:40

Byłam na Bracu w Sutivanie _polecam!!!!!! Choć niekwestionowany lider na wyspie to oczywiście Bol. Pozdrawiam
zoohha
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1195
Dołączył(a): 07.12.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) zoohha » 19.01.2004 19:49

acha. :lol: Nie powiedziałam jeszcze, że przecież na Bracu jest kupa miejsc do zwiedzania : np śliczna maleńka miejscowość Bobovisca na moru(e-?), Spitska, należy oczywiście zwiedzić Pucisce_miejsce gdzie jest słynna szkoła kamieniarzy i piękne kamieniołomybiałego marmuru, dalej Milna. Koniecznie musisz wjechać na Vidową Górę. Piękny z niej widok na Zlatni Rat przy Bolu i na północną cześć Hvaru. Są tam także dziwne wiszące w powietrzu wielkie, czarne pająki. Miłego wybierania życzę.
Bogusław Marinković
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 238
Dołączył(a): 15.11.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bogusław Marinković » 19.01.2004 23:33

Chciałem dodać jedną ciekawą rzecz dotyczącą wyspy BRAC jak również VIS. Wzdłóż lini brzegowej wyspy BRAC na jego południowej stronie w zatokach Smrka, Maslinova oraz Lucica znajdują się tunele dla łodzi podwodnych, które się stały ogólno dostępne dopiero od 2-3 lat. Wielu turystów o tym wogóle nie wie.
Na Visie nigdy nie byłem, wiem że jest czarujący i znajduje się tam takze kilka takich powojennych baz łodzi podwodnych-obecnie nie uzywanych. Za czasów Jugosławii Vis był pierwszą linią obrony przed możliwym atakiem wroga z zachodu :lol:
Następna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone