Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kto pożyczy krótkofalówki?

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
miraculus
Croentuzjasta
Posty: 182
Dołączył(a): 24.08.2005
Kto pożyczy krótkofalówki?

Nieprzeczytany postnapisał(a) miraculus » 07.06.2006 11:11

Długo zastanawiałem się czy umieścić taki post. Mam nadzieję,że nikomu się nie narażę. Jedziemy pierwszy raz do Cro na noc na dwa samochody. Wyjazd koniec czerwca początek lipca na dwa tygodnie. Jeśli jest ktoś kto mógłby pożyczyć dwie krótkofale to proszę o kontakt. Chciałem kupić ale ze względu na ograniczenia finansowe musiałem sobie odpuścić.Myslę,że byłoby bezpieczniej i raźniej szczególnie w trakcie jazdy w nocy.Czekam na ewentualne maile na adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.plęki i pozdrawiam wszystkich już pakujących się do Cro.
Puszcza41
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 215
Dołączył(a): 11.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Puszcza41 » 07.06.2006 16:17

Niestety jadę w tym samym terminie, ale pomysł dobry. Używaliśmy krótkofalówek w zeszłym roku do łączności między samochodami. Mieliśmy tzw. PMR-y o mocy 0,5wata, co wystarczało żeby porozmawiać gdy drugi samochód był +- kilometr od nas. Wszystko zależy oczywiście od ukrztałtowania terenu. Być może lepiej sprawdziłoby się CB radio - zwykle moc nadawania wynosi 4 waty, więc zasię jest dużo lepszy...
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 07.06.2006 16:28

Puszcza41 napisał(a):Niestety jadę w tym samym terminie, ale pomysł dobry. Używaliśmy krótkofalówek w zeszłym roku do łączności między samochodami. Mieliśmy tzw. PMR-y o mocy 0,5wata, co wystarczało żeby porozmawiać gdy drugi samochód był +- kilometr od nas. Wszystko zależy oczywiście od ukrztałtowania terenu. Być może lepiej sprawdziłoby się CB radio - zwykle moc nadawania wynosi 4 waty, więc zasię jest dużo lepszy...

Zdecydowanie polecam to właśnie rozwiązanie.

FUX
yarod77
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 79
Dołączył(a): 17.10.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) yarod77 » 08.06.2006 09:31

bardzo dobre rozwiązanie - zwłaszcza jak jedzie się w kilka samochodów/ nie trzeba dzwonić na komórki - a ile przy tym zabawy hehhe - " tu ryba wzywam cię akwarium .." heheh ale tak na poważnie bardzo przydatny gadzet
rich72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2213
Dołączył(a): 27.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) rich72 » 09.06.2006 11:16

Niestety jadę w tym samym terminie, ale pomysł dobry. Używaliśmy krótkofalówek w zeszłym roku do łączności między samochodami. Mieliśmy tzw. PMR-y o mocy 0,5wata, co wystarczało żeby porozmawiać gdy drugi samochód był +- kilometr od nas. Wszystko zależy oczywiście od ukrztałtowania terenu. Być może lepiej sprawdziłoby się CB radio - zwykle moc nadawania wynosi 4 waty, więc zasię jest dużo lepszy...
ja specjalnie na wyjazd kupiłem http://www.importercorp.com/product_rev ... d1db41186d zobaczymy jak się sprawdzi zarówno w trasie jak i na miejscu :lol:
magdapaszek
Croentuzjasta
Posty: 294
Dołączył(a): 11.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) magdapaszek » 09.06.2006 11:48

mamy ten sam problem :lol: :lol: :lol:
niezawodny
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2307
Dołączył(a): 12.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) niezawodny » 09.06.2006 12:45

miraculus napisał(a):Długo zastanawiałem się czy umieścić taki post. Mam nadzieję,że nikomu się nie narażę. Jedziemy pierwszy raz do Cro na noc na dwa samochody. Wyjazd koniec czerwca początek lipca na dwa tygodnie. Jeśli jest ktoś kto mógłby pożyczyć dwie krótkofale to proszę o kontakt. Chciałem kupić ale ze względu na ograniczenia finansowe musiałem sobie odpuścić.Myslę,że byłoby bezpieczniej i raźniej szczególnie w trakcie jazdy w nocy.Czekam na ewentualne maile na adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.plęki i pozdrawiam wszystkich już pakujących się do Cro.


Jeśli to pierwszy raz to na początek proponuję pożyczyć jedną krótkofalówkę... :lol:
artexx
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 06.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) artexx » 06.07.2006 22:26

A ja mam nieco inne pytanie.
Otóż, czy chorwacka policja nie czepia się posiadaczy CB jak to się zdarza u nas, oraz czy posiadanie radia CB nie jest obłożone jakimiś restrykcjami?
Mam zamiar jechać w najbliższym czasie i nie wiem czy nie lepiej zostawić CB w domu, żeby nie narazić się na jakieś nieprzyjemności.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 06.07.2006 23:05


Powrót do Chorwackie ABC

cron
Kto pożyczy krótkofalówki?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone