Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

książka

Dział dla miłośników nie tylko czystej turystyki i wypoczynku. Nauka języka chorwackiego. Tematy publicystyczne, historia, film, muzyka, literatura, sport i kuchnia chorwacka.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mich
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 249
Dołączył(a): 20.06.2006
książka

Nieprzeczytany postnapisał(a) mich » 11.03.2008 16:02

kupiłem wczoraj książkę pt. Pocztówki z grobu. wspomnienia chłopaka który mając 17 lat znalazł się z rodziną w Srebrnicy wiosną 1992r. pewnie każdemu na tym forum hasło Srebrnica mówi wszystko wiec nie będę wyjaśniał. powiem wam tylko,ze książka oczywiście dość wstrząsająca ale chyba niczego innego nie nalezało się spodziewać. tak tylko pomyślałem, że dzis do tego miasta jestem w stanie pewnie w jeden dzień autkiem dojechać, bez specjalnego problemu z granicami czy kosztami zaporowej wielkości - wiec jest to stosunkowo blisko. a wtedy gdy tam sąsiedzi sąsiadów rozjeżdzali autobusem, zabijali kijami, strzelali do dzieci, głodzili, gwałcili, zycie ludzkie nie miało absolutnie żadnej wartości tu u nas był totalnie inny świat. a przeciez geograficznie to było tak samo blisko jak dziś. w 1992-3-4 roku mieszkalem sobie w akademiku z kumplami, pilem piwko, zakochany nawet byłem chwilami dośc szczęśliwie, no w sumie takie zwykłe, dzis powiedziałbym nawet dość beztroskie zycie wiodłem. pamiętam jak mówili w mediach o ostrzale dubrownika to wydawało mi sie ze to drugi koniec swiata prawie bo choć wiedziałem gdzie jest, to jednak żeby tam jechać teraz czy kiedyś to nawet mi do głowy nie przychodziło (byłem dwa lata temu).
ciekawe czy ktoś z was był w srebrnicy ostatnio? czy jest tam coś ciekawego do zobaczenia, warto zajechać?
a autor książki nazywa się emir suljagic.

Powrót do Kultura chorwacka


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone