Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Książka o Chorwacji

Dział dla miłośników nie tylko czystej turystyki i wypoczynku. Nauka języka chorwackiego. Tematy publicystyczne, historia, film, muzyka, literatura, sport i kuchnia chorwacka.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Felcor
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 13
Dołączył(a): 16.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Felcor » 22.05.2016 22:37

Dla mnie warto, tylko ja mam dylemat pomiędzy dwoma ;)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 23.05.2016 18:40

Felcor napisał(a):Chorwacja, przewodnik ilustrowany,Katarzyna Firlej-Adamczak, Sławomir Adamczak, Wydawnictwo Pascal

To jest najzwyklejszy przewodnik, nic co pozwoli Ci się wgłębić w klimat czy tradycję. Jest tam kilka stron (dosłownie 5) o historii, ale to znajdziesz też w wikip. Jakieś luźne zdanie o tradycji, typu, że w sierpniu odbywa się tradycyjne święto miasta podczas którego odbywa się pochód lub mieszkańcy utrzymują się z tradycyjnych zajęć. Popularna jest uprawa winorośli i produkcja win.

Musisz się zdecydować co chcesz: czy typowy przewodnik (to ten jest ok jak na poczatek przygód z Chorwację) czy
Felcor napisał(a):kocham podróżować i chcę iść na studia w tym kierunku. Ale do rzeczy. Chciałbym edukować się o Chorwacji z książek, i tu jest problem... szukam szukam i nie mam pojęcia co wybrać. Widzę prawie same przewodniki, ale nie wiem czy przewodniki będą dobre do nabycia takiej wiedzy?
Przewodnik to przewodnik, a nie książka do edukacji i poznawania świata. Przewodnik pokazuje miejsca turystyczne i pod kątem zwiedzania, a nie prawdziwe oblicza miejsc. Musisz się zdecydować co chcesz: przewodnik czy książkę z wiedzą w celach edukacyjnych.

Felcor napisał(a):Troszkę za drogi jak dla mnie
Skoro chcesz się edukować to musisz się liczyć z wydatkami. Dla pasjonaty kasa nie może być przeszkodą, zrezygnuj z kilku piw i wyjść z kumplami, kina i w miesiąc masz kasę na droższą książkę.... Książki na studiach są dużo droższe niż ten przewodnik
Felcor
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 13
Dołączył(a): 16.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Felcor » 23.05.2016 21:42

Tak więc jaką książke uważasz za taką który wyedukowała by mnie o Chorwacji?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.05.2016 22:13

Sama książka nie wyedukuje :wink:

Nie ma szans 8)

Musi być jeszcze ktoś, kto książkę przeczyta, a nie tylko pokartkuje 8)

Kup 2 przewodniki, które wpadły ci w oko
i poczytaj dokładnie, a nie tylko się ciągle pytaj, który masz kupić :roll:

Jak przeczytasz, to będziesz o wiele więcej wiedział o Chorwacji 8)

Ponadto informacji jest od groma w internecie, za friko :roll:
Felcor
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 13
Dołączył(a): 16.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Felcor » 23.05.2016 22:17

Tak, zamówiłem już dzisiaj rano ten przewodnik Chorwacja w kraju lawendy i wina ;) Mam czas, poczytam, popatrzę, już nie mogę się doczekać!
Poprzednia strona

Powrót do Kultura chorwacka


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Książka o Chorwacji - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone