Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Krótki meldunek z Loparu

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Lider16
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 609
Dołączył(a): 29.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lider16 » 09.06.2009 10:22

Dzień pierwszy a w zasadzie jego popołudnie ograniczyliśmy do spacerów po "centrum" Loparu. Zlokalizowaliśmy sklepy, konoby, lodziarnie, bankomaty i inne użyteczne miejsca. Z Jadranem przywitaliśmy się na Rajskiej Plaży.

Obrazek

Tego wieczoru zmęczenie podróżą szybko dało znać o sobie więc tylko jedno piwko na balkonie i kimono.

Pogoda tego popołudnia była lekko pochmurna a w nocy z soboty na niedzielę trochę popadało i to był jedyny deszcz podczas całego pobytu :)
Lider16
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 609
Dołączył(a): 29.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lider16 » 09.06.2009 11:03

kasia72 napisał(a):Ja też czytam.
Wydaje mi się że się poznaliśmy w trakcie wycieczki statkiem na Hwar i Brac. Też byliśmy w Podgorze w 2006 roku . Osoby które wtedy poznaliśmy to para z małą dziewczynką. Pochodzili z Krakowa i następnego dnia po rejsie wracali do Polski.
To Wy? :lol:
POZDRAWIAM :papa:


Faktycznie byliśmy na rejsie na Hvar i Brać z małą (wtedy) dziewczynką. Jedyni Polacy co kojarzą mi się z tego rejsu to rodzina ze Śląska. To Wy? :D
kasia72
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 284
Dołączył(a): 27.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kasia72 » 09.06.2009 19:07

Faktycznie Ślązacy też płynęli, ale my nimi nie jesteśmy. Kojarząc te fakty stwierdzam że to z Wami płynęliśmy.My jesteśmy z Wielkopolski.
Przypomniało mi się, że gdy wracaliśmy z rejsu, tak mniej więcej po środku morza spotkaliśmy delfiny które wykonywały wspaniałe salta we wodzie.
Pozdrawiamy :papa:
okrzem
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 44
Dołączył(a): 23.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) okrzem » 09.06.2009 19:25

Witam,

i my* się przyłączymy do śledzenia Waszej relacji.

Pozdrawiamy serdecznie :papa:

*my: tzn. moja lepsza połowa - Kasia :wink: , córy: Julia :wink: i Alicja :wink: oraz moja skromna osoba :lool:.
-Yaro-
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1067
Dołączył(a): 01.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) -Yaro- » 09.06.2009 19:31

I ja zasiadam do czytelni :papa:
mara_28
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 23.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) mara_28 » 10.06.2009 10:19

Hej pozdrawiam, cieszę się, że moja relacja i Liska zachęciły niektórych z nas do wyprawy na Rab.
Ja ze względu na fakt, iż zachwyciła mnie ta wyspa, a szczególnie jej dzikie plaże, jadę w tym roku ponownie. Nie ukrywam, że głownie ze względu na córkę, wybieramy ponownie to miejsce-nie lubi podróżować, zwiedzanie dla niej to też nie rozkosz, więc decydujemy się, na zwiedzanie kolejnych plaż na Rab, tak aby cała wyspa "była " zaliczona.
Jeśli ktoś wybiera się w terminie koniec czerwca, początek lipca, zachęcam do kontaktu-forum zbliża ludzi:)
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 10.06.2009 12:58

Buuu a gdzie ciąg dalszy??
Kevlar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2125
Dołączył(a): 30.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kevlar » 10.06.2009 14:54

Także dopisuję się do czytelni i oglądania fotek.
Aneta.K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2420
Dołączył(a): 11.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aneta.K » 10.06.2009 14:55

No właśnie 8) Lider dawaj,dawaj :D wklejaj fotki i pisz dalszy ciąg :!: :!:
Lider16
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 609
Dołączył(a): 29.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lider16 » 10.06.2009 22:19

Kurcze, trochę mnie robota przytrzymała z pisaniem relacji. Czasu brak i w ogóle :( Postaram się coś nadrobić podczas weekendu a od poniedziałku to już na pewno.
Pogody wszystkim życzę :papa:
adamola
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 104
Dołączył(a): 24.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamola » 11.06.2009 10:19

My też zapisujemy sie do czytania - pozdrowienia :D
Lider16
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 609
Dołączył(a): 29.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lider16 » 15.06.2009 22:34

Słowo się rzekło - kobyłka u płota :-)
Jedziemy dalej.

Niedziela i poniedziałek upłynęły nam na błogim lenistwie. Trzeba było odreagować podróż i pracę więc czas spędzaliśmy na plażach, lodach i placach zabaw a wieczorem przy winku lub piwku na tarasie.
Na pierwszy ogień poszła Ciganka (przed południem)

Obrazek

i Sahara (po południu).

Obrazek

Obrazek

Droga na Cigankę/Sturic kończyła się parkingiem (płatnym 25 KN). Jak się okazało kilka dni później płatnym tylko rano. Z parkingu do Ciganki dojście niespecjalnie trudne ale bez szans na dotarcie z wózkiem dziecięcym.
Z kolei na Saharę od ostatniego możliwego miejsca do zaparkowania do plaży jest ok. 1 km (no może trochę mniej) zejścia. Momentami droga przypomina dobry górski szlak. Zapomnijcie o klapkach i cienkich sandałkach, minimum to sandały "turystyczne" lub adidasy. O ile zejście nie stanowi większego problemu i ścieżka prowadzi prosto na plaże to odnalezienie tejże ścieżki przy powrocie już takie proste nie jest. Oznaczenie jest beznadziejne i bardzo łatwo się zgubić. Niestety nam się to przytrafiło ale udało się :-)
Sahara jest plażą bardzo piękną ale dość trudno dostępną, zwłaszcza z dziećmi, więc była to nasza jedyna wizyta na niej.
W poniedziałek pojechaliśmy na Stolac. Jest to najbliższa dzika plaża w Loparze. Tylko 200 metrów zejścia i dobra asfaltowa droga prawie do samego końca. Stolac to trzy nieduże zatoki, z czego dwie zewnętrzne to FKK a środkowa - tekstylna (w zasadzie CO). W wodzie i tak wszyscy się mieszali ;-) Zaletą tej plaży była odległość od parkingu oraz to, że dość szybko - jak na warunki w Loparze - robiło się na tyle głęboko, że można było popływać. Choć słowo głęboko jest tu pewnym nadużyciem :wink:

Zejście na plażę wyglądało tak:

Obrazek

A plaża tak:

Obrazek

Wieczorem, jak zwykle obowiązkowy spacer wzdłuż Rajskiej plaży i zaliczanie m.in takich atrakcji:

Obrazek
Lider16
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 609
Dołączył(a): 29.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lider16 » 15.06.2009 22:37

kasia72 napisał(a):Faktycznie Ślązacy też płynęli, ale my nimi nie jesteśmy. Kojarząc te fakty stwierdzam że to z Wami płynęliśmy.My jesteśmy z Wielkopolski.
Przypomniało mi się, że gdy wracaliśmy z rejsu, tak mniej więcej po środku morza spotkaliśmy delfiny które wykonywały wspaniałe salta we wodzie.
Pozdrawiamy :papa:


Z Twojego opisu wynika, że faktycznie płynęliśmy razem :) Te delfiny mnie przekonały. :papa:
vantage
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 17.06.2009
Lopar 21.06-04.07

Nieprzeczytany postnapisał(a) vantage » 17.06.2009 12:52

mara_28 napisał(a):Hej pozdrawiam, cieszę się, że moja relacja i Liska zachęciły niektórych z nas do wyprawy na Rab.
Ja ze względu na fakt, iż zachwyciła mnie ta wyspa, a szczególnie jej dzikie plaże, jadę w tym roku ponownie. Nie ukrywam, że głownie ze względu na córkę, wybieramy ponownie to miejsce-nie lubi podróżować, zwiedzanie dla niej to też nie rozkosz, więc decydujemy się, na zwiedzanie kolejnych plaż na Rab, tak aby cała wyspa "była " zaliczona.
Jeśli ktoś wybiera się w terminie koniec czerwca, początek lipca, zachęcam do kontaktu-forum zbliża ludzi:)


Czesc, bedziemy z 3-letnia córka w Lopar 21.06-04.07, I raz w Chorwacji :) I co ma być to będzie :)
given2fly
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 33
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) given2fly » 17.06.2009 14:04

ahhh...przypomniał mi się dzięki Twoim zdjęciom piękny lopar :) Powiedz mi jeszcze czy ceny dalej są tak wysokie jak z przed paru lat? Bo gdy ja byłem w loparze z 3-4 lata temu było baaardzo drogo
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Krótki meldunek z Loparu - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone