Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

KRÓLOWIE CHORWACJI - program na Viast History

Dział dla miłośników nie tylko czystej turystyki i wypoczynku. Nauka języka chorwackiego. Tematy publicystyczne, historia, film, muzyka, literatura, sport i kuchnia chorwacka.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kotbury
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 259
Dołączył(a): 10.04.2010
KRÓLOWIE CHORWACJI - program na Viast History

Nieprzeczytany postnapisał(a) kotbury » 27.11.2012 21:52

Hej,
zobaczyłem zajawkę programu na kanale Viasat History, "Chorwaccy Królowie ". Może być ciekawy dla wszystkich z tego forum;)

Start 10 grudnia godzina 21:00

" Najciekawsze okresy historii Chorwacji od kształtowania się świadomości narodowej w VII wieku, po koniec panowania dynastii Trpimirowiciów czterysta lat później. Serial pokazuje sylwetki chorwackich władców: Trpimira, Tomisława, Stefana Drżisława, Krzesimira IV i Zwonimira.
W tym odcinku

Początek państwa chorwackiego w IX wieku. Panoński książę Ljudewit przeciwstawia się frankońskiemu imperium. Dalmacki książę Borna stacza bitwę z jego siłami i przegrywa. Niebawem rozpoczyna się pierwszy rok istnienia chorwackiego księstwa. "
Leon
Cromaniak
Posty: 2350
Dołączył(a): 16.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leon » 29.11.2012 22:57

Bardzo ciekawi serial dokumentalny, chistoryczni, kostjumowi i z wipowiedziamy chistorikow ktory sposob prosti tumacza situacje polityczna strategiczne tam tych czasow. Najbardziej fascinujance sa poczatki serialow. Mianowicie karzdy z tych krolow ma swoj pomnik. W czasach obecnich speci od efektow specijalnich zrobily take sceny ze te pomniki sie "budza" i oziwiaja. Jezeli chodzi o sceny batalistyczne to chlopaki z Grunwaldu mialy by wiele do powiedzenia i podpowiedzania. Jednak w Chorwacjie jeszcze jest brak tak licznich grup rekonstrukcijnich (zbroje, ubiory, bron) oraz nie mamy tak dobrich jezdzcow jak Polaci. Bardzo mi sie podoba to ze w Polsce tradicija jezdziectwa utrzimuje sie na tak wisokim poziomie tak samo jak i opieka nad konmy.
Wracajanc do filmu serdecznie polecam, w niektorich scenach kamermani naprawde daly ze sie bie wszistko.
Pozdrawiam Leon
PabloX
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 1724
Dołączył(a): 20.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) PabloX » 17.03.2014 15:13

Serial znakomity, oglądałem w Viasat History i właśnie słyszałem w Radio Zadar reklamę edycji na DVD.

W necie widzę, że kolejne płyty będą w sprzedaży co 2 tygodnie (pierwsza dostępna od 13 marca), po 49,99 HRK za płytę. Na razie nie znajduję, ile odcinków będzie na każdej płytce i czy na DVD będą dostępne inne, oprócz chorwackiej, wersje językowe.
ZAJEC
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5420
Dołączył(a): 11.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZAJEC » 17.03.2014 19:44

PabloX napisał(a):Serial znakomity, oglądałem w Viasat History i właśnie słyszałem w Radio Zadar reklamę edycji na DVD.

W necie widzę, że kolejne płyty będą w sprzedaży co 2 tygodnie (pierwsza dostępna od 13 marca), po 49,99 HRK za płytę. Na razie nie znajduję, ile odcinków będzie na każdej płytce i czy na DVD będą dostępne inne, oprócz chorwackiej, wersje językowe.

A mnie się udało wszystko nagrać jak emitowali ten serial na Viasat :D
konopackir
Odkrywca
Posty: 112
Dołączył(a): 30.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) konopackir » 17.03.2014 20:35

ZAJEC napisał(a):
PabloX napisał(a):Serial znakomity, oglądałem w Viasat History i właśnie słyszałem w Radio Zadar reklamę edycji na DVD.

W necie widzę, że kolejne płyty będą w sprzedaży co 2 tygodnie (pierwsza dostępna od 13 marca), po 49,99 HRK za płytę. Na razie nie znajduję, ile odcinków będzie na każdej płytce i czy na DVD będą dostępne inne, oprócz chorwackiej, wersje językowe.

A mnie się udało wszystko nagrać jak emitowali ten serial na Viasat :D


Jaaasssny gfint! Inżynierze! - Ile za kopię?
kerut
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) kerut » 07.04.2014 14:45

Mnie rownież udalo się nagrać te odcinki :D

Powrót do Kultura chorwacka


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
KRÓLOWIE CHORWACJI - program na Viast History
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone