Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kraków---->Croatia

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Haweł
Cromaniak
Posty: 1712
Dołączył(a): 01.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Haweł » 15.07.2009 04:30

Wlasnie w tym roku lece na Chocholow...
adamk3
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1282
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamk3 » 24.08.2009 08:58

m_cowboy napisał(a):Jeśli taki jest dramat na trasie do Chyżnego od Rabki (Spytkowice - Podwilk) to polecam objazd:
Zakopianką ok. 2 km dalej i za wiaduktem w Chabówce na Czarny Dunajec, przed C. Dunajcem w prawo na Pieniążkowice, Odrowąż, Piekielnik i dalej na Jabłonkę i Chyżne.
lub
Na C. Dunajec, Chochołów w prawo na Suchą Horę i Przejście graniczne na Słowację - dalej na Trstenę prosta droga.
8)



Witam, jechał ktoś w/w trasami?

pozdrav.
drogomir
Odkrywca
Posty: 92
Dołączył(a): 31.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) drogomir » 24.08.2009 09:45

edo napisał(a):W ciagu kilku lat przerobiłem wszystkie warianty, polecam Kraków-Chyżne-Słowacja-Budapeszt-Chorwacja. tak naprawde upierdliwy jest tylko odcinek krajowy, dalej jedzie się bardzo przyjemnie i szybko.


Potwierdzam
adamk3
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1282
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamk3 » 24.08.2009 13:12

drogomir napisał(a):
edo napisał(a):W ciagu kilku lat przerobiłem wszystkie warianty, polecam Kraków-Chyżne-Słowacja-Budapeszt-Chorwacja. tak naprawde upierdliwy jest tylko odcinek krajowy, dalej jedzie się bardzo przyjemnie i szybko.


Potwierdzam


jechałeś ostatnio Rabka - Chyżne?

napisz
Marek40
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1713
Dołączył(a): 30.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marek40 » 24.08.2009 17:58

Kraków - Katowice - Tychy Bielsko-Biała Cieszyn Żylina Bratysława Węgry zachodnie -Varażdzin -Zagrzeb - Tribunj koła Vodicze 1100 km 14,5godz - 1,5 godz przerwy na obiad na Węgrzech 4 razy tankowanie + 2 x postój na kawę.
drogomir
Odkrywca
Posty: 92
Dołączył(a): 31.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) drogomir » 25.08.2009 08:15

adamk3 napisał(a):
drogomir napisał(a):
edo napisał(a):W ciagu kilku lat przerobiłem wszystkie warianty, polecam Kraków-Chyżne-Słowacja-Budapeszt-Chorwacja. tak naprawde upierdliwy jest tylko odcinek krajowy, dalej jedzie się bardzo przyjemnie i szybko.


Potwierdzam


jechałeś ostatnio Rabka - Chyżne?

napisz


Jechałem w zeszłym roku to już było rozkopane trzeba tylko uzbroić się w cierpliwość to będzie góra 15minut pamiętam że remontowali droge na Słowacji przy zjeździe z do Bańskie j Bystrzycy ale to był czerwiec 2008r jutro wyjeżdżam to po 10 września będę mógł coś więcej napisać.
Marek358
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 611
Dołączył(a): 05.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marek358 » 25.08.2009 08:35

Nie żebym się czepiał, ale... nie pisze się "Croatia" tylko "kreacja" :mrgreen:
adamk3
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1282
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamk3 » 25.08.2009 08:50

drogomir napisał(a):
adamk3 napisał(a):
drogomir napisał(a):
edo napisał(a):W ciagu kilku lat przerobiłem wszystkie warianty, polecam Kraków-Chyżne-Słowacja-Budapeszt-Chorwacja. tak naprawde upierdliwy jest tylko odcinek krajowy, dalej jedzie się bardzo przyjemnie i szybko.


Potwierdzam


jechałeś ostatnio Rabka - Chyżne?

napisz


Jechałem w zeszłym roku to już było rozkopane trzeba tylko uzbroić się w cierpliwość to będzie góra 15minut pamiętam że remontowali droge na Słowacji przy zjeździe z do Bańskie j Bystrzycy ale to był czerwiec 2008r jutro wyjeżdżam to po 10 września będę mógł coś więcej napisać.



trochę późno

szerokiej drogi :!:
zawis
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 142
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawis » 26.08.2009 13:33

Jechałem tym odcinkiem w połowie sierpnia i można powiedzieć ... nie jest źle. Byłem przygotowany na większe stanie w korkach a de facto nie było się do czego przyczepić.
Fakt, faktem jechałem w drodze na Chorwację w niedzielę ok. 19.00 a powrót był o 6.00 rano w czwartek.

Ogólnie trasa przez Bańską Byst. i Budapeszt jest super. Żadnych stresów.
14 godzin jazdy z Krakowa do Trogiru w 2 kierowców.
noyle
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 08.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) noyle » 26.08.2009 20:57

adamk3 napisał(a):
m_cowboy napisał(a):Jeśli taki jest dramat na trasie do Chyżnego od Rabki (Spytkowice - Podwilk) to polecam objazd:
Zakopianką ok. 2 km dalej i za wiaduktem w Chabówce na Czarny Dunajec, przed C. Dunajcem w prawo na Pieniążkowice, Odrowąż, Piekielnik i dalej na Jabłonkę i Chyżne.
lub
Na C. Dunajec, Chochołów w prawo na Suchą Horę i Przejście graniczne na Słowację - dalej na Trstenę prosta droga.
8)



Witam, jechał ktoś w/w trasami?

pozdrav.

Jeżdżę codziennie (-;


Możesz jechać prosto z Zaborni na Chyżne generalnie 15-30 minut dłużnej niż normalnie.
Trasa przez Dunajec i Chochołów spokojna parę kilometrów dalej ale bez stresu.
adamk3
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1282
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamk3 » 27.08.2009 08:43

noyle napisał(a):
adamk3 napisał(a):
m_cowboy napisał(a):Jeśli taki jest dramat na trasie do Chyżnego od Rabki (Spytkowice - Podwilk) to polecam objazd:
Zakopianką ok. 2 km dalej i za wiaduktem w Chabówce na Czarny Dunajec, przed C. Dunajcem w prawo na Pieniążkowice, Odrowąż, Piekielnik i dalej na Jabłonkę i Chyżne.
lub
Na C. Dunajec, Chochołów w prawo na Suchą Horę i Przejście graniczne na Słowację - dalej na Trstenę prosta droga.
8)



Witam, jechał ktoś w/w trasami?

pozdrav.

Jeżdżę codziennie (-;


Możesz jechać prosto z Zaborni na Chyżne generalnie 15-30 minut dłużnej niż normalnie.
Trasa przez Dunajec i Chochołów spokojna parę kilometrów dalej ale bez stresu.


dzięki za info, może remont Rabka - Chyżne się kończy - lub skończył na stronach:

http://www.gddkia.gov.pl/article/serwis ... /index.php

piszę, że remont do 31 bm.

pozdrav.
emeth
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 04.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) emeth » 04.09.2009 10:27

Wybieram sie z Krakowa do Makarskiej, chce jechac przez Czechy, Austrie, Slowenie.

Chcialem wyznaczyc sobie trase za pomoca viaMichelin (najszybsza, autostrady), jednak caly czas doklada mi, zeby jechac dodatkowo przez Slowacje (CZ -> SVK -> AUS -> SLO - CRO).

Czy taka droga jest oplacalna ? Z Brna jade do Bratyslawy a potem dopiero do Wiednia (albo przed Wiedniem zjezdzam).

Czy jadac przez granice CZ-AUT w Mikulovie droga E461 musze przejechac przez centrum Wiednia, czy ma on jakas obwodnice ?
mstomek
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 18.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mstomek » 06.09.2009 07:25

Proponuję jechać przez Słowację i Węgry, ja właśnie wróciłem do Krakowa z Marusici (20 km od Makarskiej). Trasa ma długość ok. 1200 km z czego 850 km to autostrady. Mnie ta podróż zajęła 14 godz. Na autostradach nie przekraczałem 130 km/h.
marwel
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 25
Dołączył(a): 15.09.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) marwel » 06.09.2009 08:03

mstomek napisał(a):Proponuję jechać przez Słowację i Węgry, ja właśnie wróciłem do Krakowa z Marusici (20 km od Makarskiej). Trasa ma długość ok. 1200 km z czego 850 km to autostrady. Mnie ta podróż zajęła 14 godz. Na autostradach nie przekraczałem 130 km/h.


Czy jechałeś może przez Zvolen? Jak oznakowanie drogi i stan nawierzchni na Słowacji?

Jeśli możesz podaj jakiegoś maila kontaktowego miałbym więcej pytań odnośnie trasy, a nie chce denerwować wszystkich użytkowników powtarzającym się tematem.

Dzięki,

Marcin
skuter1975
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 03.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) skuter1975 » 06.09.2009 10:30

Drogi są dobrze oznakowane tylko odcinek polsko - słowacki jest kiepskawy pod względem jakości dróg. I kup sobie winietę miesięczną na Węgrzech bo tygodniowe są ciut tańsze, ale zakup może być kłopotliwy w drodze powrotnej. Na "starym" przejściu w Letenye w niedziele nie kupiłem, tylko musiałem szukać na autostradzie. I uważaj na 12km odcinek płatny w Słowacji. Ja śmignąłem bez winiety (bo niestety nie zorientowałem się, że to już ten odcinek - adrenalina bo to pierwsza moja taka podróż i nowy samochód), ale już na powrocie 3.90 euro to nie pieniądz i kupiłem od razu. Druga sprawa ze jadąc na Chorwację w deszczu i nocy mijałem Słowację. Ale całą trasę wspominam bardzo miło i nie byłem nadto zmęczony.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone