Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
rafalisko30
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1368
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafalisko30 » 05.08.2015 08:45

Lednice napisał(a):No, ale do czasu aż skręciłeś z autostrady austriackiej wszystko szło dobrze :?: :roll:
hu

Było ok., ale... Zawsze skręcamy z autostrady austriackiej przed granicą Slo, a jechaliśmy piąty raz, i nie dlatego że szkoda nam kasy na winiety. Tak było może za pierwszym razem, a później polubiliśmy tę trasę. Po prostu nawi "poprosiła", żeby zjechać na Mureck wcześniej, zrobiłem to i wpakowałem się w być może malowniczą trasę, ale panowały totalne ciemności i nie było czego podziwiać.
Najwięcej czasu straciłem na chorwackich autostradach, ale co to za strata, skoro z każdą minutą byłem coraz bliżej długo wyczekiwanych wakacji. :wink:
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1539
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 05.08.2015 10:35

piotrulex napisał(a): i nie pchać się np na bezpłatny odcinek w Słowenii na Ptujem jak widać ze wszystko totalnie stoi


A jaką polecasz alternatywę, bo patrzę na google.maps i każda droga alternatywna wygląda na mapie jak "lesny dukt".
Cromaniakk1
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 21.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cromaniakk1 » 05.08.2015 10:38

Wyjeżdżaliśmy w piątek 24.07 o 21.00. Był dramat, Chorwacja tak zakorkowana, że na 3- pasmowej autostradzie staliśmy po 10 min bez podjechania nawet 1 metra. Oczywiście do bramek na Lucku też kolejka. Trasa 1200km pokonana w 18h. Powrót wczoraj - czas przejazdu 13h.
Delikatesy
Odkrywca
Posty: 70
Dołączył(a): 20.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Delikatesy » 05.08.2015 10:43

Cromaniakk1 napisał(a):Wyjeżdżaliśmy w piątek 24.07 o 21.00. Był dramat, Chorwacja tak zakorkowana, że na 3- pasmowej autostradzie staliśmy po 10 min bez podjechania nawet 1 metra. Oczywiście do bramek na Lucku też kolejka. Trasa 1200km pokonana w 18h. Powrót wczoraj - czas przejazdu 13h.


Pytanko mam.Jechałeś przez Słowenię czy Węgry i o której+/- byłeś w LUĆKO .Ja wyjeżdzam
w ten piątek i tak się zastanawiamy czy nie wyjechać koło 17.00 .pozdr.
mendoza1973
Croentuzjasta
Posty: 145
Dołączył(a): 12.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mendoza1973 » 05.08.2015 10:49

Na Lucko trzeba być max. do 6 rano
Ja jadę zawsze tak zeby byc po apartamentem juz 6-7 rano w sobotę
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7953
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 05.08.2015 10:52

el_guapo napisał(a):
piotrulex napisał(a): i nie pchać się np na bezpłatny odcinek w Słowenii na Ptujem jak widać ze wszystko totalnie stoi


A jaką polecasz alternatywę, bo patrzę na google.maps i każda droga alternatywna wygląda na mapie jak "lesny dukt".

ja bym pojechał tak:
https://goo.gl/maps/JIqDW
Nie jest to może jakaś super droga, ale ta od Ptuj do granicy też piękna nie jest :wink:
Lepiej wolniej jechać gorszą drogą niż stać na autostradzie :oczko_usmiech: :mrgreen:
Arek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8749
Dołączył(a): 15.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arek » 05.08.2015 10:56

el_guapo napisał(a):A jaką polecasz alternatywę, bo patrzę na google.maps i każda droga alternatywna wygląda na mapie jak "lesny dukt".


W tym roku odcinek Ptuj - Gruskovje stał, więc pojechałem małym objazdem przez Lancova Vas, Majšperk, Rogatec, Dobovec (przejście Slo/Hr), Durmanec.
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1539
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 05.08.2015 10:58

dids76 napisał(a):ja bym pojechał tak:
https://goo.gl/maps/JIqDW
Nie jest to może jakaś super droga, ale ta od Ptuj do granicy też piękna nie jest :wink:
Lepiej wolniej jechać gorszą drogą niż stać na autostradzie :oczko_usmiech: :mrgreen:


Ja myślałem o czymś takim:

https://goo.gl/maps/LRpCW
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7953
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 05.08.2015 14:11

el_guapo napisał(a):
dids76 napisał(a):ja bym pojechał tak:
https://goo.gl/maps/JIqDW
Nie jest to może jakaś super droga, ale ta od Ptuj do granicy też piękna nie jest :wink:
Lepiej wolniej jechać gorszą drogą niż stać na autostradzie :oczko_usmiech: :mrgreen:


Ja myślałem o czymś takim:

https://goo.gl/maps/LRpCW


Też tak można :wink:
Ja raczej nastawiam się na przejście w Rogatec, bo z drogi nr9 jest kilka miejsc gdzie można zjechać w jego kierunku. W 2013 roku wracałem z CRO tak https://goo.gl/maps/Z1pnu
Tylko droga 689 w Słowenii jest dosyć wąska i kręta, więc trzeba uważać :wink:
wrona25
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 06.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) wrona25 » 05.08.2015 15:08

Janusz_z_wąsem napisał(a):
wrona25 napisał(a):w tamtym tygodniu znajomi wyjechali z Gliwic o 20.00 w piątek przez cz-a-slo, w sobote o 17.00 przysłali sms , że mają jeszcze 300 km, lepiej wyjedź 14-16

A gdzie jechali albo jaką trasą? Bo nawet przy bardzo niekorzystnych warunkach na drodze i masie zdarzeń losowych jest fizycznie niemożliwym żeby w 21 h przejechać tylko 3/4 trasy...


Dokladnie nie wiem jak wyglądał przebieg trasy bo wymieniliśmy dwa smsy, ale z krótkiej informacji dowiedziałem się, że troche korka w czechach i austrii, mega korek autostrada Słowenia i potem to granicy z cro, nastepnie spore zatwardzenie w lućko i dalej ślimaczym tempem po autostradzie w Chorwacji i nazbierało się ponad 20 godzin. Śledzę ten wątek od dłuższego czasu i mozna wywnioskować, że jadąc w piątek z Polski w Lućko najdalej trzeba być o 4 rano wtedy całą trase można w miarę płynnie przejechać. Ja mam zamiar wyjechać ze śląska około 16 w sobotę obserwując ten wątek i kamerki nie powinno być źle a wy jak sądzicie?
biokd
Croentuzjasta
Posty: 181
Dołączył(a): 18.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) biokd » 05.08.2015 15:09

Taka refleksja mnie naszła. .. wątek ten ma ponad 300 stron i za każdym razem ktoś pyta o trasę i kiedy najlepiej wyjechać.
Jest jedna prosta zasada, do/z Chorwacji jedzie się tak aby unikać weekendów i problem z mega korkami z głowy. Masz urlop od poniedziałku to po co jechać juz w piątek, poczekaj te 2 dni wyjedź w niedziele wieczorem i nic cię nie zaskoczy (chyba że wypadek, albo jakieś inne nagle zdarzenie). To samo z powrotem, my np celowo przedluzylismy pobyt o kilka dni aby wyjechać w poniedziałek i żadnych korków po drodze, czy to bramki, czy granice czy remonty (gdzie owszem ruch zwalnia ale nie stoi) nie bylo.
Dlatego powiadam wam jedzcie w każdy dzień oprócz weekendów i wtedy większość dyskusji tutaj byłaby zupełnie niepotrzebna:)

Myślałem ze po powrocie będzie trochę wytchnienia od pogody a tu temperatura jak w Dalmacji:) Pozdrawiam wszystkich przed, w trakcie i po urlopie! :]
mendoza1973
Croentuzjasta
Posty: 145
Dołączył(a): 12.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mendoza1973 » 05.08.2015 15:24

Sęk w tym , że większość Chorwatów wynajmuje apartamenty od soboty do soboty..
wrona25
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 06.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) wrona25 » 05.08.2015 15:24

Bardzo trafna informacja, ale ludzie mają różnie noclegi zarezerwowane, lub jadą w ciemno i wtedy najlepiej być na miejscu w sobotę. nie zawsze jest możliwość zrobić tak jak piszesz.
ramota
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 11.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) ramota » 05.08.2015 15:26

Może głupie moje pytanie, ale żem tu nowa i liczę na wyrozumiałość ;)
Gdzie sprawdzacie na bieżąco (chodzi mi o strony internetowe) ruch na trasie do Chorwacji?
Pozdrawiam :oops: :oops: :oops:
KarKoz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 759
Dołączył(a): 26.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) KarKoz » 05.08.2015 15:33

ramota napisał(a):Może głupie moje pytanie, ale żem tu nowa i liczę na wyrozumiałość ;)
Gdzie sprawdzacie na bieżąco (chodzi mi o strony internetowe) ruch na trasie do Chorwacji?
Pozdrawiam :oops: :oops: :oops:


HAK Kamere
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 321
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone