Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Cropolak
Globtroter
Posty: 42
Dołączył(a): 28.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cropolak » 14.07.2013 02:19

@wojtas_Gt
Witam Cię,
Mozesz wyjechac o której chcesz, nie chcesz stać w Lucko - zjedź na karty :)
Moze wczesniej postoisz, z 30 min max zajmie cale płacenie.
Sama platność trwa 5 sekund, wkladasz bilet potem karte i juz.
Jak zauwazycie na kamerkach pod kamerkami z Lucko jest Kamerka Demerje ENC to tam jest zjazd na karty i to zawsze do tego momentu jest korek. Dzisiaj był dalej, ale to to tylko przez to ze dalej ludzie nie płacą kartami.Wystarczy ze dojedziesz do tego zjazdu i arivederci - a uwierz mi jezdze tak juz z 5 raz i jedziesz rowno z tymi co stoją - patrzeć na ich miny - bezcenne.
Jechałem dwa razy w soboty , 1 i 2 raz do cro, za 1wszym razem stałem jak kretyn wracajac w korku bo niby jakies enc tam pisalo a nastepnym razem powiedzialem ze skoro pisze no cash i card to jade - a najwyzej spale głupa ze pomylilem zjazdy i to oni cos wymyslą. Popatrzylem na Chorwata przed sobą, wklada bilet, potem karte i odjezda, mysle sobie ze proste, robie to samo i wuala po 5 moze 10 sekundach jestem za bramkami :)
Ale od tamtego razu jezdze juz we czwartki, bezpieczniej, szybciej, swobodniej, i mniej męcząco (jeżdzę na raz 1400 km)
Pozdrawiam, korzystajcie z 'no cashy" ;)
wojtas_gt
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 49
Dołączył(a): 20.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojtas_gt » 14.07.2013 02:58

Cropolak napisał(a):@wojtas_Gt
Witam Cię,
Mozesz wyjechac o której chcesz, nie chcesz stać w Lucko - zjedź na karty :)
Moze wczesniej postoisz, z 30 min max zajmie cale płacenie.
Sama platność trwa 5 sekund, wkladasz bilet potem karte i juz.
Jak zauwazycie na kamerkach pod kamerkami z Lucko jest Kamerka Demerje ENC to tam jest zjazd na karty i to zawsze do tego momentu jest korek. Dzisiaj był dalej, ale to to tylko przez to ze dalej ludzie nie płacą kartami.Wystarczy ze dojedziesz do tego zjazdu i arivederci - a uwierz mi jezdze tak juz z 5 raz i jedziesz rowno z tymi co stoją - patrzeć na ich miny - bezcenne.
Jechałem dwa razy w soboty , 1 i 2 raz do cro, za 1wszym razem stałem jak kretyn wracajac w korku bo niby jakies enc tam pisalo a nastepnym razem powiedzialem ze skoro pisze no cash i card to jade - a najwyzej spale głupa ze pomylilem zjazdy i to oni cos wymyslą. Popatrzylem na Chorwata przed sobą, wklada bilet, potem karte i odjezda, mysle sobie ze proste, robie to samo i wuala po 5 moze 10 sekundach jestem za bramkami :)
Ale od tamtego razu jezdze juz we czwartki, bezpieczniej, szybciej, swobodniej, i mniej męcząco (jeżdzę na raz 1400 km)
Pozdrawiam, korzystajcie z 'no cashy" ;)


Kurcze, z tym zjazdem to byłoby fajnie.. ale z tego co widzę na mapce hak-a to jest to prawy pas i ciekawi mnie, jak to jest że jest wolny, jak sąsiednie są zawalone. Przecież u nas zaraz ktoś by zatarasował jak TIR, żeby "szło" równo, jak to jest rozwiązane, bariery są jakieś, czy co? A może płaci się w innym miejscu, wcześniej i dalej już jedzie za barierką?
Cropolak
Globtroter
Posty: 42
Dołączył(a): 28.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cropolak » 14.07.2013 03:31

Tam takiego syfu nie ma, jest korek nie ma opcji by ktos tarasował, albo jechał poboczem, bo policja sobie jezdzi motorkami (byłem swiadkiem jak zwineli 3 wlasnie polaczków)
To wyglada tak, te 7 czy tam 8 km przed Lucko Cash jest zjazd na prawo , są tablice no CASH, ENC, co widać na kamerkach i po prostu jak juz tam dojedziesz, to elegancko mykasz w prawo ( pisze ze jak juz dojedziesz bo z 30 min mozesz postac na samym dojezdzie do tego zjazdu, bo widzialem na kamerkach ze dzisiaj bylo bardzo tłoczno, nawet w pewnym momencie chyba naganiali aby tam jechać) i jedziesz, te bramki są blizej, lecz tą drogą się jedzie dalej i wyjezdza zaraz za normalnymi bramkami. http://goo.gl/maps/wWMyQ na linku pokazane wszystko, a jak przlaczysz na widok z satelity i sobie to zobaczysz to, sam przyznasz ze to sprytne :)
Pozdr, milego urlopu.
Bloszek
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 04.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bloszek » 14.07.2013 05:21

Co oznacza na tablicy napis na żółtym tle... widać na street wiev przy ostatim rozwidleniu do płatności ENC
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.07.2013 06:34

Bloszek napisał(a):Co oznacza na tablicy napis na żółtym tle... widać na street wiev przy ostatim rozwidleniu do płatności ENC

ENC to dla kierowców tirów (pudełko za szybą coś jak u nas Viatol) którzy płacą elektroniczne myto i bramki otwierają im się automatycznie :papa:
Ania_i_Grześ
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 10
Dołączył(a): 12.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ania_i_Grześ » 14.07.2013 09:03

Cześć.
Wymyśliliśmy sobie trasę z Zielonej Góry do Porecu przez Pragę, Linz, Salzburg i Villach.
Zastanawiamy się tylko nad ostatnim odcinkiem. Jak sądzicie: lepsze będzie rozwiązanie z Villach przez Triest czy klasycznie przez Ljublianę?
Chętnie poczytamy również inne sugestie.
Pozdrawiamy. :papa:
Andrzej50
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 14.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andrzej50 » 14.07.2013 10:29

Wczoraj "myk" na pas do płacenia kartą zaoszczędził mi stania w niemałym korku , ale chciałem powiedzieć i namówić cromaniaków do rozważnej jazdy bo żal było oglądać dzwon z udziałem kilku aut w którym uczestniczyła polska corolla na wysokości ostatniego parkingu przed Lućko. Zdarzenie było świeże więc w korku nie stałem długo, ale podobne zdarzenie w kierunku na południe spowodował korek chyba na około 20km. Tak że szerokości w drodze do i z Cro. najlepiej omijać wyjazdu i powrotu w weekendy
Sick
Odkrywca
Posty: 114
Dołączył(a): 03.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sick » 14.07.2013 13:40

wojtas_gt napisał(a): Z wcześniejszych postów (nawet sprzed 2 lat) wynika, że można wcześniej odbić z A1 w Donja Zdenćina, albo nawet wcześniej w Jastrebarsko i wskoczyć D1-ką na wlocik A3 do Zagrzebia, a potem już wiadomo.


3 lata temu po odstaniu w korku przed tunelem Sveti Rok jak dowiedziałem się o korku w Lucko postanowiłem drugi raz w tym nie utknąć. 10 km korek objechałem jak piszesz, zjazdem na Jestrebarsko. Chwalę sobie tą decyzję. Zatankowałem też na tej drodze bez kolejek co w przypadku stacji przy autostradach nie było możliwe. Te doświadczenie utwierdziło mnie, że to najlepsza opcja bo czasami do zjazdu na bramki płatne kartą też swoje trzeba odstać.
chmiel999
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 11
Dołączył(a): 16.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) chmiel999 » 14.07.2013 15:56

Witam,

Wróciłem z Biogradu dzisiaj o 7.00. Na powrocie korki przed bramkami przed Zagrzebiem ( 25 km długości ) szybka akcja na CB i 10 aut pojechała super objazdem przez Jastrebarsko ( ok. Godz. 14.00 ) Przy okazji skrót do A2 w kier. SLO.
Na A2 przed ostatnimi bramkami korek , stałem ok. 2 h. ( godz. Ok. 16.00 )

W drugą stronę w nocy, potężny korek w centrum Wiednia, ok. 10 km( remont mostu na Dunaju ), i dalej b ciasno na A1 przed tunelem Kapela i sv. Rokiem. W porównaniu ze szczytem sprzed 2 tyg. Ilość pojazdów w drodze do CRO dwu-trzykrotnie większa.....
sandomingo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 519
Dołączył(a): 25.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) sandomingo » 14.07.2013 16:00

Ma ktoś jakieś informacje o tym remoncie mostu w Wiedniu? To jakaś dłuższa sprawa?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 14.07.2013 16:08

Sprawdź tutaj:
http://www.oeamtc.at/?id=2500%2C%2C1095812%2C
O żadnych większych utrudnieniach nie piszą, chociaż na A23 w trzech miejscach są remonty.
sandomingo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 519
Dołączył(a): 25.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) sandomingo » 14.07.2013 16:12

Ok, dzięki za linka, będę jeszcze sprawdzał w tygodniu
maniusc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 619
Dołączył(a): 24.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniusc » 14.07.2013 18:55

dids76 napisał(a):Sprawdź tutaj:
http://www.oeamtc.at/?id=2500%2C%2C1095812%2C
O żadnych większych utrudnieniach nie piszą, chociaż na A23 w trzech miejscach są remonty.


już wrócił kolega?
wojtas_gt
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 49
Dołączył(a): 20.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojtas_gt » 14.07.2013 19:32

chmiel999 napisał(a):Witam,

Wróciłem z Biogradu dzisiaj o 7.00. Na powrocie korki przed bramkami przed Zagrzebiem ( 25 km długości ) szybka akcja na CB i 10 aut pojechała super objazdem przez Jastrebarsko ( ok. Godz. 14.00 ) Przy okazji skrót do A2 w kier. SLO.
Na A2 przed ostatnimi bramkami korek , stałem ok. 2 h. ( godz. Ok. 16.00 )

W drugą stronę w nocy, potężny korek w centrum Wiednia, ok. 10 km( remont mostu na Dunaju ), i dalej b ciasno na A1 przed tunelem Kapela i sv. Rokiem. W porównaniu ze szczytem sprzed 2 tyg. Ilość pojazdów w drodze do CRO dwu-trzykrotnie większa.....

Z tego wynika, że (jeśli wyjechałeś z okolic Dalmacji) ruszyłeś około 10.00? Jazda z objazdem jakieś 4 + 2 stania na zjeździe z A2 Trakoscan (tuż przed granicą z SLO)? Czy jak? Bo staram się ustalić, o której rano w sobotę trzeba ruszać do domu, albo o której po południu, pod wieczór, wiecie - dziecko i łykamy całość na raz. Pozdrawiam! :papa: :lol:
Justka1978
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 14.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Justka1978 » 14.07.2013 19:53

Witam,
mam pytanko jadąc do Baski od Ptuja dalej na Zagrzeb, Karlovac w kierunku Rijeka powiedzcie mi w którym miejscu mam pobory biletów i opłaty za autostradę , będę wdzięczna za opowiedź , pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 96
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone