Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korcula - ŢRI ŽALA - Žrnovo i pozostałe kempingi na Korculi!

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 16.04.2005 14:13

Byłoby najlepiej aby był tam kemping podobny choć troszkę do Lili na Hvarze :roll: :hearts: :mrgreen:
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 10.05.2005 12:46

:( Ehhh nikt nic o Korculi nie pisze.
A może ktoś się tam wybiera w tym roku ( wcześniej niż ja i poopwiada troszkę .... :oops: )

Mam nadzieję, że mi wybaczycie to ciągłe przypominanie się, chciałabym poprostu poczytać coś o tej wyspie a w szczególnosci o kempingach.
Niech się ktoś odezwie. Kempingów jest tam nawet sporo ....
Ostatnio edytowano 01.06.2005 13:57 przez ally, łącznie edytowano 1 raz
m82m
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 765
Dołączył(a): 15.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) m82m » 10.05.2005 16:00

Ally zal mi Cie jak widze jak meczysz sie z ta Korcula.Ty FANKA Hvaru za tunelem(jestem tez uzalezniony od tego miejsca).Widze ,ze musisz zakosztowac czegos innego zeby stwierdzic ,ze za tunelem jest najlepiej.Byłoby najlepiej aby był tam kemping podobny choć troszkę do Lili na Hvarze-to cytat z Ciebie.hlip,hlip,hlip!!!Daj sobie spokoj wracaj na Hvar.
Bylem pare lat temu na Korculi.Apartamenty BonRepos.Jest to osrodek przyklejony do campu Kalac(z tego miejsca nie widac starego miasta).Ladnie ocieniony,plusem jest tez ladny basen ze slodka woda dostepny dla hotelu ,ap. ,campu.Plaza przecietna jak wszystkie na Korculi,ktore widzialem.(gdzie im do plaz za tunelem lub w Breli).A zupelna katastrofa to zachwalana w przewodnikach plaza OCEANICZNA w Lumbardzie.Stracilem tam jeden dzien.Na wyspie warto zobaczyc Stare miasto,ale zeby z tego powodu tracic tydzien lub dwa urlopu!?????
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 10.05.2005 16:29

8O Nie strasz.... :(
Nie lubię powtarzać tych samych miejsc wyjazdowych. Dlatego zapewne na Hvar prędko nie wrócę. Zależy mi na zwiedzeniu Korculi - starego miasta ale i zwiedzeniu wsypy.
Nie zamierzam plażować się wrejonie Lumbardy ani tez Velej Luki bo juz z samej mapy (i znanych mi zdjeć) nie wygląda to zachęcająco.

Jest sporo ciekawych miejsc na tej wyspie choćby plaża Pupnatska Luka ... :mrgreen: , Blato też wygląda ciekawie.
Hmm Z drugiej strony jesli sama wyspa nie spełni moich oczekiwań to zostanę tam zaledwie dwa lub trzy dni po to by zwiedzic stare miasto a potem pojadę szybciej na Peljesac ( do Divnej lub na kemp Vrila)

Słyszałam jednak sporo pozytywnych relacji z pobytów na tej wyspie.
Dlatego tez poczekam na jakieś "konkurencyjne" wypowiedzi Forumowiczów :D
Gajus.ems
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 930
Dołączył(a): 21.11.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gajus.ems » 10.05.2005 18:11

ally napisał(a):
Nie zamierzam plażować się wrejonie Lumbardy ani tez Velej Luki bo juz z samej mapy (i znanych mi zdjeć) nie wygląda to zachęcająco.

Jest sporo ciekawych miejsc na tej wyspie choćby plaża Pupnatska Luka ... :mrgreen: , Blato też wygląda ciekawie.


Słyszałam jednak sporo pozytywnych relacji z pobytów na tej wyspie.
Dlatego tez poczekam na jakieś "konkurencyjne" wypowiedzi Forumowiczów :D

Byłem na Korculi, ale tylko na starym mieście. Zrobiło na mnie wrażenie, urocze uliczki, roslinność i mała liczba turystów. Natomiast miałem okazje ogladać wyspę jak na dłoni ze szczytu Sv Ilija na Peljesacu. Moim zdaniem wyspa jest bardzo ale to bardzo interesująca. Sam myślę czy w tym roku jej odkryć dla siebie. Niestety spotykam sie z oporem najbliższych którzy nie chcą na takie "odludzie". Mnie to pociaga.
Bedąc na campie PERNA na Peljesacu rozmawiałem z Polakiem, który wrócił niezadowolony z mjsc. Vela Luka/camp Mindel ok 5 km od VL/. Twierdził, że to pustkowie, na dodatek na camp raz dziennie przyjeżdżał sklep. Natomiast nie zwiedzał innych miejsc jak np Pupnatska Luka, każdy lubi co innego. Osobiście stawiałbym na Korculę chociażby z tego powodu, że właściwie poza rejonem samego miasta Korcula, wyspa jest nieznana.
Pozdrawiam GAJUS.
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 10.05.2005 19:06

Gajus.ems napisał(a):Moim zdaniem wyspa jest bardzo ale to bardzo interesująca.

Bedąc na campie PERNA na Peljesacu rozmawiałem z Polakiem, który wrócił niezadowolony z mjsc. Vela Luka/camp Mindel ok 5 km od VL/. Twierdził, że to pustkowie, na dodatek na camp raz dziennie przyjeżdżał sklep. Natomiast nie zwiedzał innych miejsc jak np Pupnatska Luka, każdy lubi co innego. Osobiście stawiałbym na Korculę chociażby z tego powodu, że właściwie poza rejonem samego miasta Korcula, wyspa jest nieznana.
Pozdrawiam GAJUS.


Tak to jest to :mrgreen: co jest dla mnie najcenniejsze w wakacjach.
Pustkowie, spokój i takie miejsca jak stare miasto Korcula, Pupnatska Luka i wiele innych.

Dzięki Gajus za Twoją wypowiedź utwierdziło mnie to w moich własnych przemyśleniach :D
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 01.06.2005 13:59

Czy mam rozumieć, że tylko ja odwiedzę Korculę w tym roku ??? 8O

Zawodowiec.
Czy Ty może masz jakieś zdjęcia z kempingu Tri Żala? Byłabym wdzięczna.
Chciałam Cię również zapytać czy tam jest tylko ten mały kawałek plaży który widać na zdjęciu tutaj:
http://www.korcula.net/firme/camps/kampovi.htm
zawodowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3461
Dołączył(a): 17.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawodowiec » 01.06.2005 16:52

Hej Ally!
Z tego co pamiętam jest więcej skalistej plaży, można odejść brzegiem dalej od kampu żeby było mniej ludzi. No i jest mała wysepka na którą można łatwo dopłynąć.
Mam ze 2 zdjęcia stamtąd ale w formie tradycyjnej a niestety nie mam dostępu do skanera. Jakbym gdzieś dorwał skaner to będę pamiętał.
pzdr
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 01.06.2005 18:19

Dziękuję za szybką odpowiedż.
Mnie aż tak bardzo na dużej żwirkowej plaży nie zależy, wole iść kawałek byle by było gdzie recznik rozłożyć i wejść do wody.
Mam nadzieje, że ten kemping jest w miare fajny bo jakoś nic innego nie przychodzi mi do głowy. Pozostałe są mi wogóle nie znane.
Nawet te w bezpośredniej bliskości Tri Źala ( Relax, Vrovnica, Oskoruścica) :cry:
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 23.06.2005 19:32

W związku z tym, że sezon wakacyjny'2005 w HR rozpoczął się na dobre ponownie przypominam się w kwestii kempingów na Korculi :hearts:

Tych, którzy korzystali z tej formy wypoczynku na tej wyspie jest jak widać niewiele, ale mam nadzieję, że przed moim wyjazdem uda mi się zasięgnąć języka.
BaWa mam nadzieje, że o mnie nie zapomnisz?I poczynisz małe rozpoznanie :mrgreen:

Wszystkich tych, którzy jadą proszę o relację :!: ( szukam kempingu, małego, spokojnego z przyjemną, czystą plażą )
BaWa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 261
Dołączył(a): 17.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) BaWa » 24.06.2005 08:39

Ja ciągle sie motam i nie wiem gdzie wyląduje ale jak tylko bede gdzieś w pobliżu to zerknę. Napisz co cie szczególnie interesuje na Korcli? na co zwrocic uwagą
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 24.06.2005 08:47

BaWa. Te miejsca o których mowa powyżej -> kempingi, kempingi, kempingi ... :lol: To jeśli chodzi o Korculę.
BaWa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 261
Dołączył(a): 17.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) BaWa » 26.06.2005 09:55

Z Korculą zobaczymy co się da zrobić bo zastanawiam się nad zabraniem samochodu na wyspe ( To zależy od czasu wolnego- bo być może zostanie tylko na szybkie oblecenie miasta, lody i do domu :( )
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 26.06.2005 19:18

Rozumiem.
Jeśli jednak miałabyś auto, to poprostu przy okazji a jak się nie uda to trudno, jakoś będę musiała sobie poradzić.
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 15.07.2005 00:04

A ja się ponownie przypominam .... nikt nie wrócił z Korculi z informacjami na temat kempingów :( ?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kempingi



cron
Korcula - ŢRI ŽALA - Žrnovo i pozostałe kempingi na Korculi! - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone