Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korcula - kilka pytań

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ZoltaN
Odkrywca
Posty: 95
Dołączył(a): 22.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZoltaN » 25.07.2012 11:44

Jakoś nigdy jeszcze się skusiłem na wyczarowanie relacji... w tym roku po raz kolejny jesteśmy zalogowani na Korculi...

Tak na szybko znalezione linki, które mogą się przydać:

forum/viewtopic.php?t=36067&start=0

forum/viewtopic.php?t=27165&highlight=
Magdalena S.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 920
Dołączył(a): 03.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magdalena S. » 25.07.2012 11:56

W pobliżu plaży w Lumbardzie była winiarnia.
Smak tamtejszego białego wina chodzi za mną do dziś.
A na Korculi warto pospacerować po miasteczku Blato w centralnej części wyspy.
zorinka
Globtroter
Posty: 43
Dołączył(a): 23.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) zorinka » 25.07.2012 12:46

Z nami też jedzie dwulatek ale my z kolei unikamy piaszczystej plaży gdyż najwazniejsze są kamyczki. Mały nie cierpi jak ma brudne rączki dlatego tylko kamienista plaża:)
buroda
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 181
Dołączył(a): 12.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) buroda » 25.07.2012 14:18

Zolta N dzięki za linki :) już poczytałam
ale widzę tu krajankę zorinka jedziecie na Korcule z 2-latkiem?? i ze Ślaska, kiedy?
zorinka
Globtroter
Posty: 43
Dołączył(a): 23.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) zorinka » 26.07.2012 09:48

Wyjeżdżamy na 99% wieczorem 2 września z Mikołowa. Chcemy przejechać całą trasę bez noclegu po drodze. W zeszłym roku udało nam sie dojechać do Dobrej Vody w Montenegro więc mamy nadzieję, że z Korculą nie będzie problemu. No i że nasz brzdąc zniesie podróż tak super jak w zeszłym roku:) ( amiał wtedy niecałe 1,5 roku)
$$
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 66
Dołączył(a): 16.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) $$ » 26.07.2012 11:41

Korcula jest piękna ,byliśmy w 2 osoby rok temu i polecam o każdej porze dnia i nocy :)
Cudowna wyspa ,wspaniała miejscowość ,której uliczki starego miasta ułożone są w kształt szkieletu ryby, świetni ludzie :) Niesamowita plaża w Lumbardzie, piaseczek a po bokach skały. Świetna miejscówka do snurkowania, jeśli znajdę chwilę to wkleję kilka fot z podglądania rybek :) Po za tym inne świetne zatoczki, rewelacyjne. No i te winnice i obok winiarnie ,mrrrrr :D
W tym roku jedziemy na Hvar ,pierwszy raz ,no i boję się że się zawiodę bo Korcula ustawiła wysoko poprzeczkę :)
W Korculi nocowaliśmy we wrześniu ,jechaliśmy w ciemno i powiem ,że ciężko było na szybko znaleźć nocleg ale się udało :)
Na Korculę zawsze!!!!!!!!!!!!!! :D
buroda
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 181
Dołączył(a): 12.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) buroda » 26.07.2012 12:17

my wyjeżdżamy prawdopodobnie 15.08. ale ciągle mam obawy że za daleko ta Korcula..mamy kilka namiarów na apartament więc spanko zaklepane
Mam pytanie do $$ jaka trasę wybraliście, zwłaszcza o prom chodzi,
nie testowałam takiej podróży jeszcze tym bardziej z 2-latkiem, czy na promach jest gdzie schować się z maluchem?i z jakiej miejscowości najkrócej i najbezpieczniej?
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 26.07.2012 12:31

Żeby było bliżej możecie popłynąć promem na Korculę już ze Splitu. Albo jechać aż do Orebica - ta opcja jest zdecydowanie najdłuższa.
Na promie spokojnie jest się gdzie schować, są toalety, barek. Można siedzieć sobie na pokładzie, albo w środku, można spacerować :)
ZoltaN
Odkrywca
Posty: 95
Dołączył(a): 22.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZoltaN » 26.07.2012 12:57

Nasza załoga w tym roku teleportuje się na Korculę z Drvenika.

Opcja najdroższa ale i najbardziej komfortowa to prom ze Splitu do Vela Luki na wschodzie wyspy.

Tutaj ceny i rozkład rejsów:

http://www.croatian-adriatic.eu/dalmatia/ferry-boats-central-dalmatia-guide.html
witia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 19.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) witia » 26.07.2012 13:10

Aldonka napisał(a):...
Na promie spokojnie jest się gdzie schować, są toalety, barek...


To już chyba wolę ten barek... :wink: :wink: :wink: :) :) :)
zorinka
Globtroter
Posty: 43
Dołączył(a): 23.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) zorinka » 26.07.2012 13:11

My też mieliśmy dylemat odnośnie trasy. Ustaliliśmy, ze zdecydujemy po drodze. Wszystko zależy jak będzie wyglądała trasa. Będziemy mieć rozkłady odpływu promów i w zależności od sytuacji zdecydujemy. NA początku myślałam o promie ze Splitu ale nie wiem jak synek by zniósł rejs bo trwa chyba 3 godziny. Prom z Ploce płynie ok. 1 godz więc różnica jest. Idealby byłby Drvenik ale nie pasuje nam czasowo.
ZoltaN
Odkrywca
Posty: 95
Dołączył(a): 22.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZoltaN » 26.07.2012 13:29

Zorinka promy są klimatyzowane i na prawdę duuuuże, a więc nie buja za mocno i nie odczuwałem choroby morskiej...

Po długaśnej trasie można rozprostować kości, a juniory mogą swobodnie pobiegać po pokładzie... tu ten ze Splitu

Obrazek

Na prom w Ploce trzeba być przed czasem aby mieć pewność załapania się na rejs... potem przejazd lądem do Orebica (droga dość kręta) i kolejny prom na Korculę plus dojazd do miejscowości docelowej... wystarczy, że w któryś z tych elementów będzie jakiś poślizg czasowy i droga wydłuża się niemiłosiernie szczególnie w końcówce...
Miłosz_S
Cromaniak
Posty: 919
Dołączył(a): 01.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Miłosz_S » 26.07.2012 13:41

zorinka napisał(a): NA początku myślałam o promie ze Splitu ale nie wiem jak synek by zniósł rejs bo trwa chyba 3 godziny. Prom z Ploce płynie ok. 1 godz więc różnica jest. Idealby byłby Drvenik ale nie pasuje nam czasowo.

Drvenik - Dominice też około 3 godziny.
Kiedyś płynęliśmy z rodzinką w czasie bardzo dużego wiatru i nie było sensacji, dzieci podróż zniosły bardzo dobrze.
zorinka
Globtroter
Posty: 43
Dołączył(a): 23.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) zorinka » 26.07.2012 14:02

Nie wiem czy dobrze rozumiem. Prom ze Splitu odpływa o 10:15 i 17:30?A ile trzeba mniej więcej liczyć czasu od zjazdu z autostrady do portu?
ZoltaN
Odkrywca
Posty: 95
Dołączył(a): 22.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZoltaN » 26.07.2012 15:04

Fragment opisu dojazdu na prom w Splicie (zassany z innego wątku):

Naprawdę trudno nie trafić do portu. Trzeba jechać w kierunku centrum Splitu i śledzić drogowskazy kierujące na port (Trajekt, trajektna luka, Ferry; oznaczenia obrazkowe "stateczek" itp)- ponieważ port jest w ścisłym centrum miasta. Czasem lepiej jest patrzeć na drogę i oznakowania na niej (w tym wypadku bez zarzutu) niż bezgranicznie wierzyć GPS-owi

http://maps.google.pl/maps?saddr=A1%2FE65%2FE71&daddr=Obala+kneza+Domagoja%2FD410&hl=pl&ll=43.543571,16.516571&spn=0.132641,0.220757&sll=43.504581,16.446662&sspn=0.016591,0.027595&geocode=FShGmQIdbrz8AA%3BFcvXlwIdgOL6AA&oq=S&t=h&mra=dme&mrsp=1&sz=15&z=12

W samym porcie ludki z obsługi (w białych mundurkach) kierują do właściwej kolejki na dany prom...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Korcula - kilka pytań - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone