Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Komary

Wybieracie się do Chorwacji, ale macie wątpliwości odnośnie pogody? Czy nie będzie za zimno lub za gorąco? Jak inni znieśli chorwacki klimat?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Viech
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 85
Dołączył(a): 24.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Viech » 02.09.2015 13:19

Dawigs napisał(a):Tribunj druga połowa sierpnia tego roku. Nie można było po zmroku zbytnio posiedzieć na balkonie bo atakowały hordy komarów. Wracaliśmy z Cro w nocy i podczas ostatniego pakowania samochodu pełno ich zadekowało się w aucie. Od razu urządziliśmy polowanie ale i tak jeszce w trakcie jazdy wyłaziły. Ostatniego syn zabił w Czechach tuż przed granicą z Polską.

W Tribunj byłem trzy razy w różnych terminach i niezależnie czy był to czerwiec czy wrzesień komarów zawsze było mnóstwo.
gorboduc
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 21
Dołączył(a): 13.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) gorboduc » 05.09.2015 23:19

Lokva Rogoznica - jest trochę komarów, niestety.
rochu69
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 04.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) rochu69 » 06.09.2015 11:31

Koniec sierpnia -początek września Bol na Braću komarów brak.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15683
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 06.09.2015 14:16

Pakostane 30.08-04.09.2015 były i to sporo i nawet w dzień atakowały :evil: 8O
LucynaM
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 26
Dołączył(a): 16.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) LucynaM » 07.09.2015 22:15

Teraz Brela, dużo paskudnych komarów tygrysich, to nie są nasze zwykłe. Już popołudniu zaczynają kuć.

Koniecznie brać coś na komary. Jeden komar robi kilka ukłuć.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107703
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 07.09.2015 22:31

LucynaM napisał(a):Koniecznie brać coś na komary. Jeden komar robi kilka ukłuć.

Jedna komarzyca :idea: Komar nie kłuje :wink:
jotem
Croentuzjasta
Posty: 411
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jotem » 08.09.2015 00:26

Viech napisał(a):W Tribunj byłem trzy razy w różnych terminach i niezależnie czy był to czerwiec czy wrzesień komarów zawsze było mnóstwo.


A ja byłam raz i ani jednej sztuki:) - kwatera i plażowanie w okolicach plaży Zamalin. Koniec sierpnia.

Natomiast jedna pól-godzinna wycieczka do zatoczki oddalonej od centrum - rejon ulicy Sovlje - uciekaliśmy w popłochu - komary cięły konkretnie!
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 29.01.2016 01:43

Nie chce straszyć, ale wydaje mi się, że widziałam Cro komary tygrysie, tzn te które mogą przenosić zikę 8O Były małe, bezgłośne i prążkowane, dokładnie takie jak są opisywane.
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 29.01.2016 23:13

A ja za to mogę przestrzec przed środkiem na komary Mugga (do kupienia np. w Decathlon czy aptekach). Po spryskaniu skóry, która za dnia była wystawiona na słońce + oczywiście jakieś kremy do opalania/po opalaniu - dostałam wysypki i pół wakacji chodziłam cała w czerwone, swędzące plamy i to takie ogromne, składające się z małych czerwonych krostek. :evil:

A komary i tak mnie gryzły... :roll:
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 29.01.2016 23:33

EithelAmarth napisał(a):A ja za to mogę przestrzec przed środkiem na komary Mugga (do kupienia np. w Decathlon czy aptekach). Po spryskaniu skóry, która za dnia była wystawiona na słońce + oczywiście jakieś kremy do opalania/po opalaniu - dostałam wysypki i pół wakacji chodziłam cała w czerwone, swędzące plamy i to takie ogromne, składające się z małych czerwonych krostek. :evil:

A komary i tak mnie gryzły... :roll:

Kup sobie repele z det-em i będziesz mieć spokój,najlepiej powyżej pięćdziesiątki
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 30.01.2016 15:12

EithelAmarth napisał(a):A ja za to mogę przestrzec przed środkiem na komary Mugga...


Dlaczego przestrzec? Trzeba zwracać uwagę na alergeny zawarte w różnych środkach i tyle.
euromissile
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 241
Dołączył(a): 19.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) euromissile » 04.02.2016 22:03

Fanka napisał(a):Nie chce straszyć, ale wydaje mi się, że widziałam Cro komary tygrysie, tzn te które mogą przenosić zikę 8O Były małe, bezgłośne i prążkowane, dokładnie takie jak są opisywane.



hmm malo pocieszajace. te co mnie atakowaly w zeszłym roku tez byly male ale czy mialy paski to nie pamietam 8O


no i wlasnie mowia w radio ze w Hiszpani jest zarazona kobitka w ciązy ziką ;)

chyba idzie jakis armagedon :?
DomSWIAT
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 05.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) DomSWIAT » 05.02.2016 16:20

Pozdrowienia :)
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 12.04.2016 01:10

euromissile napisał(a):
Fanka napisał(a):Nie chce straszyć, ale wydaje mi się, że widziałam Cro komary tygrysie, tzn te które mogą przenosić zikę 8O Były małe, bezgłośne i prążkowane, dokładnie takie jak są opisywane.



hmm malo pocieszajace. te co mnie atakowaly w zeszłym roku tez byly male ale czy mialy paski to nie pamietam 8O


no i wlasnie mowia w radio ze w Hiszpani jest zarazona kobitka w ciązy ziką ;)

chyba idzie jakis armagedon :?


Sprawdziłam, niestety to badziewie roznoszące Zikę ma swoją populacje w Cro, Grecji, Włoszech, Czarnogórze, ogólnie na południu Europy . Mają niby kolonie lęgowe spryskiwać. Zobaczymy jaki będzie rozwój sytuacji.
agatka9082
Globtroter
Posty: 57
Dołączył(a): 05.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) agatka9082 » 06.05.2016 23:48

Ja miałam plagę latających mrówek. Zdawało się ze gryzły ale to już było późna ciepłą nocą wiec ciężko stwierdzić :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pogoda i klimat

cron
Komary - strona 46
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone