Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Komarno/komarom

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
live_to_ride
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 74
Dołączył(a): 30.09.2005
Komarno/komarom

Nieprzeczytany postnapisał(a) live_to_ride » 11.08.2006 13:26

wróciłem parę dni temu z wojaży po węgrzech (+ "wycieczki" do rumunii i serbii) i wracając natknęliśmy się na zamknięte przejście graniczne komarno/komarom. z uwagi, że granicę stanowi szeroki dunaj - następne przejście znajduje się niedaleko Gyor - dość spory kawałek od komarom.

jeśli zaś chodzi o rumunię - uwaga na policję. w okolicach cenad stali DOSŁOWNIE za każdym zakrętem (na szczęście mandaty mają niskie), ale uwaga na kantory - żądajcie tylko nowe banknoty (po denominacji), chyba że planujecie wszystko wydać w rumunii - poza granicami rumunii wymiana starych banknotów jest poprostu niemożliwa.

jeśli chodzi o kolejne przejście graniczne w okolicach szeged - przejście nagylak-nadlac jest większe i niestety spora jest przed nim kolejka, ale za to po rumuńskiej stronie nie widać tyle policji.

jeśli ktoś ma jakieś pytania - to postaram się odpowiedzieć
Andrzej G
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 203
Dołączył(a): 29.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andrzej G » 13.08.2006 22:43

live_to_ride napisał(a):wróciłem parę dni temu z wojaży po węgrzech (+ "wycieczki" do rumunii i serbii) i wracając natknęliśmy się na zamknięte przejście graniczne komarno/komarom. z uwagi, że granicę stanowi szeroki dunaj


a wiadomo dlaczego?(Dunaj był tam zawsze :)) i na jak długo?.9 września mam zamiar w tym miejscu przekraczać granicę.
mkz
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 33
Dołączył(a): 14.09.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkz » 14.08.2006 00:06

Bardzo proszę o jakieś szczegóły - czy to na chwilę tylko zamknęli czy na amen bo właśnie tamtędy chciałem jechać a wyjazd już w nocy z wtorku na środę (15/16) - tak to będę musiał kombinować jakąś inną trasę i co nieco mnie to martwi :? - po prostu jakoś lubię tą trasę (ustalone miejsca zaopatrzenia w wino, no i arbuzy :) )
lunow
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 21
Dołączył(a): 22.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) lunow » 14.08.2006 20:23

przejście graniczne w komarno bedzie jeszcze jakiś czas zamknięte, gdyż trwa przebudowa mostu
mkz
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 33
Dołączył(a): 14.09.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkz » 14.08.2006 23:52

No to klops :( Trzeba będzie jechać albo przez Gyor albo Bratysławę i Moson.... Coś tam. Ale przynajmniej wiem wcześniej i mogę skorygować marszrutę :D
jdubowski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 608
Dołączył(a): 20.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jdubowski » 15.08.2006 08:38

mkz napisał(a):No to klops :( Trzeba będzie jechać albo przez Gyor albo Bratysławę i Moson....


Można też przez Esztergom (BTW-warto się zatrzymać - ciekawe miasto), przez odbudowany most Marii Walerii...
live_to_ride
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 74
Dołączył(a): 30.09.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) live_to_ride » 22.08.2006 00:48

lepiej jechać przez bratysławę niż przez gyor - o wiele lepsze drogi. przejście koło gyor jest dość sporo oddalone od miasta. także po słowackiej stronie same wiochy.

most jest chyba w remoncie - widziałem jakieś rusztowania. swoją drogą - wyglądało to jakby już remontowali od dłuższego czasu, ale węgrzy nie dali żadnej informacji na tablicach informujących o drodze do przejścia - dopiero w komarom zakleili te części drogowskazów.
marek-lodz
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 30.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) marek-lodz » 30.08.2006 20:01

jechaliśmy przez Komarno 3tyg. temu. po drodze była jedna (!) informacja że przejścia nie ma (skreślony drogowskaz już w samym Komarnie). Nadłożyliśmy km i przejechaliśmy przez Medvedov na Gyor...
brak informacji = strata czasu i wachy
bzyq74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1160
Dołączył(a): 21.10.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) bzyq74 » 30.08.2006 21:02

Podobno był w remoncie do 19-tego. Może ktoś potwierdzić czy jest drożny?
robo111
Odkrywca
Posty: 119
Dołączył(a): 22.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) robo111 » 02.06.2018 14:43

Zauważyłem na mapach googla, że zamknięty jest most graniczny na Dunaju w Komarnie. Zastanawiam się, czy będzie on zamknìęty do wakacji czy tymczasowo. Korzystałem do tej pory z tego przejścia granicznego. Czy ktoś coś wie więcej na ten temat ?

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone