Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Pag

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
boboo
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 31.07.2017 19:27

marzyciel
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 16.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) marzyciel » 31.07.2017 20:31

Bardzo dziękuję :) - w sierpniu sprawdzę osobiście.
marosmaro
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 627
Dołączył(a): 06.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) marosmaro » 31.07.2017 22:00

Alka84 napisał(a):Jak znajdę takie miejsce w tej tyci mieścince to tak też zrobie :D


Cześć Ala. Będziecie mieć fajną piekarnie prawie pod nosem następna miejscowość w stronę Metajny Kustići jakiś kilometr od Vidalići. Zjazd do miejscowości w prawo potem pierwsza w lewo 150 metrów od głównej drogi. To ten pomarańczowy budynek na zdjęciu. Od drugiej strony jest wejście i mały zajazd dla samochodów. Też bardzo nie długo tam będziemy kupować. Jak coś jeszcze chcesz wiedzieć może będę mógł podpowiedzieć.
Pozdrawiam
Załączniki:
1.PNG
marosmaro
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 627
Dołączył(a): 06.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) marosmaro » 31.07.2017 22:24

marzyciel napisał(a):
marosmaro napisał(a):
kamil1973 napisał(a):Z jakiego miasta ją atakować :?


Koniec wyspy Lun zaraz za parkingiem gaju oliwnego przy kapliczce po prawej stronie.


Bardzo proszę o link do tego miejsca od którego mozna już pieszo dojść - pierwszy raz tam się wybieram i widzę ze zdjęć że to cudowne "moje"klimaty.


Cześć "marzyciel". Powiem ci że marzenia się spełniają. Bardzo proszę opis + zdjęcia jak trafić. Wiem że już pare razy było pisane ale żeby to znaleźć trzeba sporo czasu poświęcić. 1-sze Zdjęcie obrazujące gdzie zostawić autko. Po zaparkowaniu w prawo od kapliczki kamienistą drogą jakieś 500 metrów dojdziecie do bramy która wygląda na zamkniętą. Od bramy droga przyjemna w fajnym lesie. Kolejne może 500 metrów (nie mierzyłem) po prawej stronie w dole będzie się przebijał piękny lazur. Nie można tego przeoczyć. No i zostaje zejść po stromej kamienistej serpentynie na dół. Myślę że dosyć jasno to opisałem.
Załączniki:
2.PNG
3.PNG
4.PNG
marzyciel
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 16.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) marzyciel » 01.08.2017 21:18

Niesamowita pomoc -trochę już street view obejrzałem ten dojazd a teraz mam szczegóły - bardzo dziękuję. Obserwuje wątek bo czekam na pierwszy wyjazd na Pag i już nie mogę się doczekać. Chłonę wszystko przed aby jak najwięcej tych marzeń spełnić :)

@Alka84 widzę że jedziesz w podobnym terminie - ja będę po drugiej stronie bliżej samego Pag , fajnie wiedzieć ze ktoś z forum będzie w okolicy :)
marosmaro
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 627
Dołączył(a): 06.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) marosmaro » 01.08.2017 23:09

marzyciel napisał(a):Niesamowita pomoc -trochę już street view obejrzałem ten dojazd a teraz mam szczegóły - bardzo dziękuję. Obserwuje wątek bo czekam na pierwszy wyjazd na Pag i już nie mogę się doczekać. Chłonę wszystko przed aby jak najwięcej tych marzeń spełnić :)

@Alka84 widzę że jedziesz w podobnym terminie - ja będę po drugiej stronie bliżej samego Pag , fajnie wiedzieć ze ktoś z forum będzie w okolicy :)


Ja też będę w tym terminie. Do Alki84 będę miał troszkę bliżej bo jakieś 3,5 km.

Też się nie mogę doczekać wyjazdu. Ale będzie czad. :D :papa: :D :papa: :D :papa:
boboo
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 02.08.2017 06:26

Ogólnie rzecz biorąc, co druga zatoczka na zachodnim wybrzeżu półwyspu Lun jest "plażowata", czyli można lądować miękką łódką, bądź wygodnie wchodzić do wody z lądu oraz rozłożyć się na jakiejś karimacie/leżaku.
Jak popatrzyć na to w googlemaps w dużym powiększeniu, to 80-90% z nich ma jakieś połączenia ścieżkowe z cywilizacją, czyli powinno się dać dojść.
Po 3 sezonach w Metajnie subiektywnie stwierdzam, że dla pontoniarzy są na Pagu (wyspa) lepsze miejsca.

Ale,
proszę wziąć pod uwagę, że piszę o wodno-mobilnych-turystach.
Jeśli dobrze pamiętam, to podczas całej naszej Chorwackiej pontonowej kariery, na żadnej plaży/czce nie spędziliśmy więcej niż 2 godziny. Ani Olga, ani ja nie należymy do wylegiwaczy.
Plaża dla nas to miejsce lądowania, wejścia do wody celem posnurkowania, wyschnięcia/wytarcia się, zrobienia paru zdjęć/ujęć i dalej... płyniemy i szukamy następnej ładnej zatoczki.

I szczerze: w Metajnie i okolicach jednak trochę brakowało mi chlorofilu przed oczami. Owszem, księżyc ma swój urok, wywołuje "och i ach", ale (przynajmniej u nas) także głód zieleni.
Dlatego w tym roku była Jakisnica.

Mamy już zarezerwowaną kwaterę na przyszły rok 8) , także na wyspie, ale niestety nie jest to wyspa Pag.
(szkoda, że jeszcze nie ma na tym forum Klubu Miłośników owej Wyspy).

A Pag (wyspę) i Metajnę będę mimo wszystko doradzał, jako jeden z lepszych i bezpiecznych punktów początku Chorwackiej Przygody z Pontonem.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107683
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 02.08.2017 07:55

boboo napisał(a):Mamy już zarezerwowaną kwaterę na przyszły rok 8) , także na wyspie, ale niestety nie jest to wyspa Pag.
(szkoda, że jeszcze nie ma na tym forum Klubu Miłośników owej Wyspy).

Jeśli staniesz się jej Miłośnikiem , nic nie stoi na przeszkodzie, abyś Klub założył.
Nemhain
Croentuzjasta
Posty: 167
Dołączył(a): 19.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nemhain » 02.08.2017 18:13

"Boże, tutaj są same kamulce!" pierwsze słowa mojego męża gdy w poniedziałek wyjechaliśmy na Pag ;) Jest gorąco, bardzo gorąco. Dzisiaj udało sie znaleźć plaze Furnje, ale ku mojemu wielkiemu rozczarowaniu, ludzi tam prawie tłum, oprócz naszej czwórki 11 innych osób! :( no i w gaju oliwnym opłaty wprowadzili, dorosli po 15kn, dziecko 13letnie 10kn a za 8latka nic nie chcieli. Pag swój urok ma, ale wystarczyłoby 25 stopni bo 37 to lekka przesada.
boboo
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 02.08.2017 18:27

Nemhain napisał(a):(...) Dzisiaj udało sie znaleźć plaze Furnje, ale ku mojemu wielkiemu rozczarowaniu, ludzi tam prawie tłum, oprócz naszej czwórki 11 innych osób! (...)
Kto rano wstaje... :lol:
misiorwroc
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 81
Dołączył(a): 23.12.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) misiorwroc » 02.08.2017 22:11

Faktycznie, na Pagu dziś cieplutko było...

Obrazek

A w Mandre - "nasi tu byli" :D

Obrazek
marosmaro
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 627
Dołączył(a): 06.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) marosmaro » 03.08.2017 00:30

Nemhain napisał(a):"Boże, tutaj są same kamulce!" pierwsze słowa mojego męża gdy w poniedziałek wyjechaliśmy na Pag ;) Jest gorąco, bardzo gorąco. Dzisiaj udało sie znaleźć plaze Furnje, ale ku mojemu wielkiemu rozczarowaniu, ludzi tam prawie tłum, oprócz naszej czwórki 11 innych osób! :( no i w gaju oliwnym opłaty wprowadzili, dorosli po 15kn, dziecko 13letnie 10kn a za 8latka nic nie chcieli. Pag swój urok ma, ale wystarczyłoby 25 stopni bo 37 to lekka przesada.


Tak też myślałem o tych kamulcach. Ale teraz całkiem inaczej na to patrzę. A co by było jak by zamiast 37 stopni lało :cry: np. przez dwa tygodnie. Ale by była imprezka.
Alka84
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 151
Dołączył(a): 05.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alka84 » 04.08.2017 13:49

marzyciel napisał(a):Niesamowita pomoc -trochę już street view obejrzałem ten dojazd a teraz mam szczegóły - bardzo dziękuję. Obserwuje wątek bo czekam na pierwszy wyjazd na Pag i już nie mogę się doczekać. Chłonę wszystko przed aby jak najwięcej tych marzeń spełnić :)

@Alka84 widzę że jedziesz w podobnym terminie - ja będę po drugiej stronie bliżej samego Pag , fajnie wiedzieć ze ktoś z forum będzie w okolicy :)


Aż sobie poszukałam gdzie i kiedy dokładnie jedziesz :)

15.08 - 29.08, marosmaro, Wieliczka - Banska Bystrica - Budapest - Zagreb - Pag - Caska, Skoda Octavia 1,9 TDI kombi

Szkoda, ze nie w tym samym czasie dokladnie co my, bo jedziemy sami 1 autem i Żory są całkiem niedaleko od Wieliczki
marosmaro
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 627
Dołączył(a): 06.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) marosmaro » 04.08.2017 17:27

Alka84 napisał(a):Aż sobie poszukałam gdzie i kiedy dokładnie jedziesz :)

15.08 - 29.08, marosmaro, Wieliczka - Banska Bystrica - Budapest - Zagreb - Pag - Caska, Skoda Octavia 1,9 TDI kombi

Szkoda, ze nie w tym samym czasie dokladnie co my, bo jedziemy sami 1 autem i Żory są całkiem niedaleko od Wieliczki


Troszkę się nam zmieniło jak się wszystko uda jedziemy dzień wcześniej. Choć rezerwacja od 16-go.
makono
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 57
Dołączył(a): 02.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) makono » 08.08.2017 01:15

marosmaro napisał(a):
maku napisał(a):
travel napisał(a):No i nadeszło NIEUNIKNIONE !
Jadę na Pag :mrgreen: :mrgreen:


Pytanie nr 1 dotyczy drogi z miasta Pag przez Bosanę w kierunku Novalji .Na googlach maps z marca 2012r widać jak w pewnym momencie kończy się asfalt na drodze i dalej jest szutrówka. Czy położyli już asfalt na tym szutrowym odcinku ?


Nadal droga jest szutrowa, trzeba dojechać inną drogą główną, która jest po drugiej stronie wyspy. Od miasta Pag pod górę, w lewo. Tam są piękne asfaltowe drogi.


Niestety nie ma asfaltu. Ale nawet jak by był to nie ma możliwości przejechania ponieważ jakieś trzy lata temu rozkopali drogę i zrobili coś w postaci górek. Jest to na wysokości plaży SV duch no może trochę dalej. W każdym razie ja moją skodzianą przejechałem dwa podjazdy trzeci nie ma szans. Musiałem wrócić i napocić się z powrotem żeby nie zostać na dłużej. No chyba że w tym roku coś zrobili w tym temacie.


Dzisiaj byliśmy na wycieczce na Pagu i mieliśmy okazję przetestować tę drogę. W zasadzie droga kończy się za Sv. Marko. Są niby wyjeżdżone objazdy ale to offroad raczej dla samochodów terenowych lub osobówek których już nie żal. My w pewnym momencie musieliśmy się poddać i wrócić do głównej drogi. Wracając zawróciliśmy holendra który jechał z przyczepą kempingową i na jego szczęście było to w miejscu gdzie mógł z tą przyczepą jeszcze manewrować. Jakby wjechał tam skąd wracaliśmy to by miał słabo, a w samochodzie trójka dzieci. Ogolnie to słabo, że znak o zamkniętej drodze jest dopiero tam gdzie droga się kończy...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Pag - strona 297
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone