Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Pag

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
marosmaro
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 627
Dołączył(a): 06.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) marosmaro » 30.06.2017 00:53

Co do wody są małe i większe stateczki wycieczkowe. Np kąpiących się w Casce widzieliśmy kilka razy wycieczkowca z Pagu który tam cumował i ludzie wyskakiwał i do wody na kąpiel. Będąc na Bertnicy było podobnie. W Novalji jest też sporo takich stateczków można przejść i wybrać wycieczkę.
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 30.06.2017 07:59

magos napisał(a):Hej,
mam pytanie. jak z komunikacją na Paguy? Czy korzystaliscie z autobusów, może z jakiś stateczków lokalnych? Chodzi mi o wycieczki po Pagu, żeby nie jechać samochodem i szukać parkingu.

Pozdrawiam


Polecam rejs Festini (tak się nazywał 6 lat temu. Teraz to chyba jest Elisabeth) Rejs po zalewie Paskim, przechodzenie przez jaskinię, skoki do wody, i super obiad. Wina do samego końca nie brakło:)

Jadę w tym roku bardziej na południe i życzyłbym sobie żeby był tam jakiś Statek który oferuje choć w przybliżeniu to co Festini.
Niestety z tego co się naczytałem będzie o to ciężko..
magos
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 16.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) magos » 30.06.2017 08:23

Dzięki wielkie. Skorzystam z Waszych informacji :D
Nemhain
Croentuzjasta
Posty: 167
Dołączył(a): 19.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nemhain » 30.06.2017 08:29

krutom napisał(a):Jestem we Vlašići. Na plaży dość spokojnie, ale sezon jeszcze nie ruszył.


Podejrzewam, że może być sporo ludzi, akurat jedziemy w szczycie sezonu, ale w planach mamy szwędanie się po mniej obleganych plażyczkach.
Jak jest w samym Vlašići? Ile jest knajpek? bo słyszałam różne wersje. Jest miejsce we wsi gdzie można kupić winko/rakiję czy oliwę? Będę wdzięczna za informacje :)
doris84
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 28.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) doris84 » 30.06.2017 09:51

marosmaro napisał(a):
doris84 napisał(a):dzieki wlasnie czytam i czytam :) tez szukam informacji o plytkim dnie zeby dzieciaki mogly sie bezpiecznie bawic.. ale chyba zaczniemy od Mandre jak cos znajdziemy to zostaniemy jak nie to dalej przed siebie..


Doris zaglądnij do Caski fajna plaża dla dzieci mała mieścina. Będziemy tam czwarty raz naszym dzieciakom się bardzo podoba. Co do miejscówki powinno się coś znaleźć. Zawsze jedziemy około 15 sierpnia i można zauważyć wolne kwatery.


Dzieki wielkie marosmaro:) o to mi chodzilo .. na pewno tam zajrzymy bo niedaleko od Novalj..a jeszcze pytanko.. czy miec przy sobie euro czy bardziej w kunach sie tam placi?
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 30.06.2017 15:08

Nemhain napisał(a):
krutom napisał(a):Jestem we Vlašići. Na plaży dość spokojnie, ale sezon jeszcze nie ruszył.


Podejrzewam, że może być sporo ludzi, akurat jedziemy w szczycie sezonu, ale w planach mamy szwędanie się po mniej obleganych plażyczkach.
Jak jest w samym Vlašići? Ile jest knajpek? bo słyszałam różne wersje. Jest miejsce we wsi gdzie można kupić winko/rakiję czy oliwę? Będę wdzięczna za informacje :)

Jest jedna knajpka przy hotelu, przy kamiennym molo (w tej zabudowanej części plaży) i obok niej bar. Jest jeden niewielki sklepik tuż koło kościoła.
Na zakupy można jechać do Povliji (jest przed nią market)o tutaj albo do Pagu. Zaraz za wjazdem do miasteczka jest stacja Ina a za nią market Plodine.

Przy wjeździe do Vlašići po lewej stronie jest dom, a przed nim stanowisko sprzedazy rakiji. Wina nie mają. W drodze do Pagu jest kilka miejsc gdzie sprzedają wino i ser.
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 30.06.2017 16:06

Jeszcze jedno, są niestety komary.
Weźcie ze sobą coś typu Off, i jakieś urządzenie do kontaktu, jeśli nie lubicie dokarmiać sobą innych "żyjątek" :idea: 
bonku
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 12.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonku » 30.06.2017 17:42

ja w mandre widziałem przez ostatni tydzień raptem ze dwa komary. są za to muszki i potrafią pogryść.
marosmaro
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 627
Dołączył(a): 06.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) marosmaro » 30.06.2017 18:21

doris84 napisał(a):
marosmaro napisał(a):
doris84 napisał(a):dzieki wlasnie czytam i czytam :) tez szukam informacji o plytkim dnie zeby dzieciaki mogly sie bezpiecznie bawic.. ale chyba zaczniemy od Mandre jak cos znajdziemy to zostaniemy jak nie to dalej przed siebie..


Doris zaglądnij do Caski fajna plaża dla dzieci mała mieścina. Będziemy tam czwarty raz naszym dzieciakom się bardzo podoba. Co do miejscówki powinno się coś znaleźć. Zawsze jedziemy około 15 sierpnia i można zauważyć wolne kwatery.


Dzieki wielkie marosmaro:) o to mi chodzilo .. na pewno tam zajrzymy bo niedaleko od Novalj..a jeszcze pytanko.. czy miec przy sobie euro czy bardziej w kunach sie tam placi?


Tylko i wyłącznie kuny. W euro też można w knajpach zapłacić ale jak wam podliczą to słabo się opłaca. Lepiej jest płacić kartą lub wymienić euraski w kantorze. My tak robimy prawie na to samo wychodzi.
mirop78
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 26.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirop78 » 30.06.2017 21:57

bonku napisał(a):ja w mandre widziałem przez ostatni tydzień raptem ze dwa komary. są za to muszki i potrafią pogryść.


czyli bez Off się nie obejdzie ;)
A jak samo Mandre? Pytam, bo wybieram się tam pierwszy raz. Możesz coś więcej powiedzieć o tej mieścinie?
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 30.06.2017 23:02

marosmaro napisał(a):Tylko i wyłącznie kuny. W euro też można w knajpach zapłacić ale jak wam podliczą to słabo się opłaca. Lepiej jest płacić kartą lub wymienić euraski w kantorze...

Nie w kantorze, nie na poczcie tylko w banku.

Dziś kantor 100 Eur = 715 Kn, agencja turystyczna 100 Eur = 720 Kn
Erste Bank 100 Eur = 736 Kn.

Banki nie pobierają prowizji.
Mają jednak pewną wadę - nie lubią się przepracować, trzeba sprawdzić godziny otwarcia.
W Pagu do 15:00, w Zadarze do 19:00 w centrum.
marosmaro
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 627
Dołączył(a): 06.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) marosmaro » 01.07.2017 00:04

Dzięki za info "krutom". W tym roku jeszcze nie miałem okazji zobaczyć kursów euro w Chorwacji.
Puszczam foto z tamtego roku z Novalji. Tym się sugerowałem pisząc o kantorach. Ale w banku też wymienialiśmy było bardzo podobnie. Zazwyczaj byliśmy wieczorami i banki były zamknięte.
Załączniki:
P1130283.JPG
boboo
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 01.07.2017 17:56

Dzisiaj mała zdrada Pagu :wink:
Snurkowanie przy wyspie Dolin i pyszna Dorada w mieście Rab.
Screenshot_20170701-174648-1024x768.png

Takoż podziwianie widoczków w kanale Dolin Rab.
bonku
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 12.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonku » 02.07.2017 21:54

mirop78 napisał(a):
bonku napisał(a):ja w mandre widziałem przez ostatni tydzień raptem ze dwa komary. są za to muszki i potrafią pogryść.


czyli bez Off się nie obejdzie ;)
A jak samo Mandre? Pytam, bo wybieram się tam pierwszy raz. Możesz coś więcej powiedzieć o tej mieścinie?


Byłem ja, żona i syn 10 lat. Podobało im się tam na miejscu i nie chcieli się nigdzie ruszać. Pokazałem im okolice Dubravy, tak dla różności, ale stwierdzili, że nie zejdą i wola nasza skromną plażę. My noclegi mieliśmy w Angelika Apartament, blisko plaży, blisko sklep i to nam starczyło.
Ja już 20 lat temu jeździłem do byłej wtedy Jugosławii, wiec wiedziałem czego się spodziewać, ale żona świeżak z lekkim dystansem szybko się przekonała i za rok powtórka.

ps. ja offa nie używałem.
karolcia1
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 145
Dołączył(a): 28.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) karolcia1 » 06.07.2017 13:21

Witajcie !
Podczas pobytu na Pagu planuję wycieczkę jednodniową na Rab . Zbieram informację i mam ich już sporo , począwszy od rozkładu jazdy ( pływania ) do zostawienia auta na parkingu ( czytaj przy murku ;) ) .
Teraz zastanawiam się co zrobić jak już wysiądziemy ze statku na tym Rabie ? ;) Myślę o zwiedzaniu miasta , ale też małym plażowaniu. Polecacie jakąś knajpkę z dobrym jedzeniem ? Czy jest tam jakiś miejski środek transportu ? Będziemy z dwójką dzieci , młodszy 4 lata i może być ciężko z dłuższymi dystansami . Pozdrawiam :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Pag - strona 286
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone