Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Brač

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Rero
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 630
Dołączył(a): 14.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rero » 17.08.2012 10:33

Witam.Ten rok był super Hvar, ale każdy dzień z tarasu w Zastupac "kuk" na Brac...., i w roku 2013 będzie chyba Brac :) R.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
krombocher
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 647
Dołączył(a): 07.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) krombocher » 17.08.2012 11:26

Super zdjęcia. U mnie akurat na odwrót. Na razie, na 2013, na celowniku Zastupac.
Pozdrawiam :papa:
K
aleksandra6400
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 405
Dołączył(a): 23.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) aleksandra6400 » 17.08.2012 13:36

Super fotki
ania.mor
Odkrywca
Posty: 94
Dołączył(a): 11.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ania.mor » 29.08.2012 09:11

proszę o dopisanie do listy klubowiczów
własnie wróciłam z Povlji i jestem pewna, ze to najpiękniejsze miejsce w Chorwacji
Alita
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 152
Dołączył(a): 08.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alita » 30.08.2012 12:08

Czy jest jakaś lista stworzona przez forumowiczów najładniejszych plaż/zatoczek na Braczu które warto zobaczyć?
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 06.09.2012 08:59

Hmmm... pisało kilka osób na ten temat w ostatnich relacjach min. Nero, Mysza, Tony montana i Maslinka.
Witając się wśród członków i użytkowników klubu jako nowy nabytek, świeżo poślubiony z Braćiem mogę niniejszym zaświadczyć, że w mojej opinii są dwie grupy takich plaż- najładniej położone i najlepsze do kąpieli, gdyż różnic pomiędzy nimi jest sporo i jedne są lepsze do oglądania niż do kąpania a drugie odwrotnie.

Moja opinia:
Do oglądania:
1. Zlatni Rat w Bol (zwłaszcza z góry)
2. Povlja
3. Lovrećina
4. dzikie plaże Murvicy i okolicy
5. dzikie zatoczki południowo-zachodniego odcinka wyspy
na przykład takie...
Obrazek
Ale z kąpielą tamże i warunkami bywa różnie- o czym szerzej w mojej relacji... :roll: :)

6. Uvala Zastup w Splitskiej

Do kąpieli:
1. Uvala Lovrećina (wspaniały piasek!)
2. Uvala Zastup w Splitskiej (prysznic, WC, wiele rozmaitych miejsc i skałki z których można skakać z kilku metrów do wody!)
3. Babi Laz- pomiędzy Splitską a Supetarem. Bardzo łagodna i przy drodze, sporo cienia w lesie dla aut. Nigdy nie zatłoczona.
4. dzikie plaże Murvicy (tu już Maslinka powie)
5. małe zatoczki w okolicy Pućiscy (nie wszystkie!)
6. Zlatni Rat (byłby wyżej ale te tłumy...).

Pozdr.
P.S. Można by jeszcze stworzyć osobne kategorie dla dzieci i golasów. :) :wink:
Rero
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 630
Dołączył(a): 14.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rero » 09.09.2012 08:39

Dzień dobry.
Też bardzo, bardzo proszę..... o poradę. I gdzie szukać ... mieszkanie do 50 m od morza i fajnej plaży/wystarczy plaza 2x3 m :)/ ... do 300 m sklep i restauracja ... plaż - najładniej położona i najlepsza do kąpieli - i dla dzieci.
Chciałabym 2 punkty na Bracu w 2013 - tydzień i tydzień...

1. Splitska...Krnji rat? Lub po przeciwnej stronie?
2. Postira... ale gdzie? Na skraju lewej czy prawej strony Postiry? Zastanawiam się... gdzie to jest ładniejsze
3. Povlja... u Ticja Luka? Albo w centru?
4. Bol... zdala od centra - ale gdzie?
5. albo Pućisca? Lub gdzieś indziej?
PS. kilka mieszkan juž mam w tych lokacjach wytypowane :)

Dziękuję bardzo za super relacje z Brača...Dużo pomógły mi....R.
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 09.09.2012 11:56

Powiem tyle. Jak chcesz spokoju i prawdziwego relaksu to Splitska i Povlja. To małe, ciche miejscowości.
Pozostałe są dużo większe, mają większy ruch i tłum. W Splitskiej apartmany są nad samą zatoką Zastup, gdzie schodzisz na dół nad wodę kilkanaście max. kilkadziesiąt metrów.
W Povlji na samym końcu są apartmany ale wadą jest tam mało zieleni, brak cienia dla aut i na dworze, jest tam trochę łysawo za to widoki na Makarską i Biokovo najlepsze.
Rero
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 630
Dołączył(a): 14.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rero » 09.09.2012 20:07

Dziękuję bardzo, Fatamorgana. Nawet czytałam gdzieś, że w Postira są ładne plaże Prvlja i Mala Lozna. Czy to prawda? Ale w Prvlja mówi się - zimniejsze morze. Czy tak? I jest tam gdzieś fabryka sardynek? Gdzie? Splitska jest bardzo ładna, chciałam už w tym roku, ale w końcu to był Hvar. Nie żałuję, bo to było bardzo fajne. Ale teraz Brac. Splitska z pewnością na tydzień. Wciąż decyduje o drugim tygodniu. Chciałabym ciepłe morze. :)Super jest też Ticja Luka - z widea Nero.
Myšle również na Brac w kierunku Hvar - wydaje mi się - z opowiadań na cro.pl - że jest tam ładniejsza pogoda. Wszystkie relacje o Brac czytalam, i dziękuję za nich wszystkim autoróm. R. :)
krombocher
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 647
Dołączył(a): 07.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) krombocher » 10.09.2012 00:03

Hej Rero, dużo zależy kiedy jedziesz i z jak dużymi dziećmi.
Splitska jest zacieniona i skalista. Jak dzieci większe to w zatoce Zastup można fajnie poskakać :wink:
Jak chcesz żwirek, to ze Splitskiej warto podjechać w stronę Supetaru. Nam o wiele bardziej pasował Babilaz (4 km od Splitksiej), niż Zastup.
W Postirze w sezonie na plażach żwirkowych może być tłoczno. Nie są duże.
Taka jest Mala Lonza.
DSC06274.JPG
Sardina nie powinna przeszkadzać. W mojej ocenie Postira jest fajna ale nie na plażowanie, chyba że na skałkach w stronę Splitkskiej.
Povlja jest żwirkowa ale bez cienia. Za to dzieci można puścić samopas :lol:
DSC06579.JPG
DSC06561.JPG
DSC06543.JPG
DSC06587.JPG

Poza wysokim sezonem na pewno warto rozważyć też Bol.
Możesz też pomyśleć o północno-zachodnim krańcu Sutivanu. Prezentuje się całkiem zachęcająco.

Pozdarawiam :papa:
K
Ostatnio edytowano 04.04.2013 16:46 przez krombocher, łącznie edytowano 1 raz
Alita
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 152
Dołączył(a): 08.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alita » 10.09.2012 12:20

Moje wakacje na Braczu dobiegly końca więc zapisuję się do klubu po tygodniowym zwiedzaniu wyspy :D Bracz jest piękna, inna niż Hvar i to chyba dobrze bo mając dwie tak różnorodne wyspy obok siebie można doświadczyć niezapomnianych wrażeń którąkolwiek się wybierze :wink: Na pewno większe pierwsze wrażenie zrobił na mnie Hvar, może dlatego że to pierwsza wyspa Chorwacji którą zwiedziłam. Bracz ma najpiękniejszy kolor morza jaki widziałam w Chorwacji, wspaniały turkus lecz brakuje jej tak tak klimatycznych miasteczek ze starówką jak na Hvarze. Bardzo miło zaskoczyło mnie miasteczko Bol przedstawiane na forum jako przereklamowane i nieciekawe, dla mnie wręcz przeciwnie, to jedynie miasto o tej porze roku gdzie wieczorem mozna poczuć klimat chorwackich wakacji. Wynajeliśmy apartament (2+2)za 50e blisko centrum a plażowaliśmy w Murvicy i Zlani Rat gdzie wcale nie było aż tak dużo ludzi :wink: Wieczorem dorzucę piękne zdjecia z pobytu na Braczu :lol:
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 10.09.2012 22:07

Rero dobrze czuje klimat , dlatego też Splitską stawia na pierwszym planie ... tylko Krnji Rat :!:
Nad drugim miejscem musisz jeszcze trochę popracować ... Postira czy Povlja to jeszcze nie to :wink:
morgana
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 519
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) morgana » 11.09.2012 23:55

Co prawda w relacji jeszcze na Brač nie dotarłam, ale już tuż tuż...
Zatem jako "stivanka" :) niniejszym zgłaszam akces do tego zacnego klubu.
Co prawda widziałam tylko wycinek wyspy, ale już on mnie urzekł i niewątpliwie wrócę tam, być może już za rok :) .

A jako wpisowe na razie mam kilka fotek.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
dżejbo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 329
Dołączył(a): 17.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) dżejbo » 14.09.2012 13:52

I ja pragnę dołączyć do Szanownego Grona.
Zapraszam do mojego opisu pobytu na Braću 24.08-1.09.2012
w relacji pt BRAĆ, SUPETAR-SUPERSTAR
Pozdrawiam JBo
Rero
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 630
Dołączył(a): 14.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rero » 20.09.2012 16:31

Witam. Dziękuję bardzo za komplement i za wskazówki na Brac.
Ale mam dziwne uczucie ... Pierwsze pytanie w sprawie mieszkania - Brač ... i taka odpowiedź - dzisiaj .... Postovana!
Zao mi je mi smo vec rezervirani za sezonu/7-8/ 2013g ...u 6.i 9mjesecu smo slobodni
R. :(
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Brač - strona 20
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone