Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klimatyzacja z Chorwacji, proszę o pomoc (???)

Wybieracie się do Chorwacji, ale macie wątpliwości odnośnie pogody? Czy nie będzie za zimno lub za gorąco? Jak inni znieśli chorwacki klimat?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Muliness
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2653
Dołączył(a): 12.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Muliness » 21.01.2010 14:57

Mam tak głupie pytanie , ze mam obawy czy je wogóle zadać:(
Ale nie błądzi ten co pyta ... ponoć
Mam zamiar wynająć apartament w starym dalmackim domu z maluteńkimi oknami i okiennicami ale nie ma klimy;( Pani wynajmująca twierdzi , że klima niepotrzebna , grube mury okiennice itd . Ponieważ nie jestem w stanie tego stwierdzic mam pytanie czy ktoś z Was przeżył swoje wczasy w takiej hacjendzie i czy nie grozi mi ugotowanie na miękko:)
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 21.01.2010 15:10

Jeśli to naprawdę stary kamienny dom, to gwarantuję, że klimatyzacja nie będzie Ci potrzeba; jeśli dom ten stoi dodatkowo w centum miasteczka, gdzieś w wąskiej uliczce, to prędzej zmarzniesz niż się zgrzejesz (co najmniej 10 st. mniej niż na zewnątrz). Oczywiście należy trzymać się zasady - w ciągu dnia nie ma otwierania okiennic ani okien, otwieramy wszystko po zachodzie słońca. Zdecydowanie zdrowszy i bardziej naturalny sposób utrzymania komfortu w domu niż klimatyzacja.
Pozdrawiam
Muliness
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2653
Dołączył(a): 12.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Muliness » 21.01.2010 15:41

Dziekuję Ci bardzo Kasiu za informację .Taras i okna są od północnej strony jest to stary Dalmacki dom w centrum miasteczka . Mam nadzieję , że wszystko się ułoży jestem w trakcie rezerwacji . To była jedyna zgryzota:) ale dla starych mebli i dalmackiego ogrodu to mogłabym sie nawet ugotować ... gdyby nie dzieci nie zastanawiałabym się ani chwili.
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 21.01.2010 20:45

Muliness napisał(a):Dziekuję Ci bardzo Kasiu za informację .Taras i okna są od północnej strony jest to stary Dalmacki dom w centrum miasteczka . Mam nadzieję , że wszystko się ułoży jestem w trakcie rezerwacji . To była jedyna zgryzota:) ale dla starych mebli i dalmackiego ogrodu to mogłabym sie nawet ugotować ... gdyby nie dzieci nie zastanawiałabym się ani chwili.


Stara dalmatinska kuca to jest TO :!: Tak się składa , że i ja będę po raz pierwszy doświadczał tej przyjemności :D ... Ale nie na Bracu niestety :wink:
Muliness
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2653
Dołączył(a): 12.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Muliness » 22.01.2010 06:28

:D Myslę , że będzie rewelacyjnie :) ale trzeba przyznać ,że nie łatwo coś takiego znaleźć:) Masz zdjecia tego domu? Chętnie go zobaczę:)
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 22.01.2010 20:33

Będzie super na 100% :D ... Domek prześlę na Twojego majla .
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 23.01.2010 10:21

Muliness napisał(a):Mam tak głupie pytanie , ze mam obawy czy je wogóle zadać:(
Ale nie błądzi ten co pyta ... ponoć
Mam zamiar wynająć apartament w starym dalmackim domu z maluteńkimi oknami i okiennicami ale nie ma klimy;( Pani wynajmująca twierdzi , że klima niepotrzebna , grube mury okiennice itd . Ponieważ nie jestem w stanie tego stwierdzic mam pytanie czy ktoś z Was przeżył swoje wczasy w takiej hacjendzie i czy nie grozi mi ugotowanie na miękko:)


Bardzo dobry pomysł. Będziesz czuła się bardzo swobodnie. Czas wolno będzię płynąć. Lekkie wino, zapach kawy i ludzie leniwie snujący się uliczkami. Powiew wiatru od morza- jednym słowem marzenie. Jest tylko jeden problem. W starych i zabytkowych domach często tym problemem są myszy. Trudno je wyplenić bo nie wiadomo skąd one wychodzą. Jeśli był to budynek stawiany na starych murach to pobyt tam zamiast przyjemności może okazać się horrorem. Myślę, że nie będzie tak żle. Życzę miłego wypoczynku. Pozdrawiam
Muliness
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2653
Dołączył(a): 12.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Muliness » 23.01.2010 12:09

Dziekuję , mam nadzieję , że Twój wypoczynek będzie również udany;)

Myszki mnie nie stresują:) żyją wszędzie i jestem bardzo pozytywnie do nich nastawiona:) za to mniej do współlokatorów balujących do świtu , ,robiacych wszędzie śmietnik :) z myszkami można sie dogadac z ta dziką hordą wrzaskunów ....nie:)
Poprzednia strona

Powrót do Pogoda i klimat



cron
Klimatyzacja z Chorwacji, proszę o pomoc (???) - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone