Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

klimatyzacja

Wybieracie się do Chorwacji, ale macie wątpliwości odnośnie pogody? Czy nie będzie za zimno lub za gorąco? Jak inni znieśli chorwacki klimat?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 10.05.2009 14:34

JacYamaha napisał(a):Przepraszam Marcin - to pewnie dlatego, że długo Cię nie było...przepraszam.


Spoko, zdarza się...miałem tu nawet zatargi z Maciejami...
rapez
Croentuzjasta
Posty: 456
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) rapez » 20.06.2009 13:35

[albo picie polskiego piwa zabranego ze sobą na wyjazd bo tańsze od miejscowego:D[/quote]



Nie zgodze się Rich 72


picie polskiego piwa zabranego ze sobą na wyjazd bo tańsze od miejscowego:D[/quote]


Tutaj się nie zgodzę... Byłem kilka razy w knajpie i bardzo mnie suszyło, zamówiłem jedno piwo; poszło w kilkanaście sekund. Zamówiłem drugie piwo; chwila i już go nie było. Kiedy kelner przyniósł mi trzecie piwo to tak mnie zmierzył wzrokiem jakbym był jakimś żulem... Od tej pory zabieram piwo z polski. Bardzo lubię ten trunek i na 2 tyg zabieram 5 zgrzewek. Testowałem heinekena, 2 zgrzewki 4 dni - nie polecam. Testowałem tatra pils i mocna. Jeśli masz możliwość schłodzić to proponuje mocną. Pijesz 2 zamiast 3. W tym roku biorę moje ulubione; żywiec i 2 zgrzewki tyskiego. Mieszkając w prywatnym apartamencie częstowałem właścicieli swoim piwem, byli zachwyceni jego smakiem i mocą (wypili po 2 szt) a mają ok70 lat. Właściciel ma 88 lat a rok temu jak wyjeżdżałem to biegł!!! otworzyć mi bramkę. Był to dość szybki bieg i bardzo mnie to zdziwiło. U nas w Polsce taki wiek to rzadkość, a taka kondycja w tym wieku to bajka... Zauważcie że w Chorwacji jest bardzo dużo osób starszych ale w doskonałej kondycji, wiecie czemu? Ja spytałem... Codziennie rano szklanka oliwy z oliwek i 2 kromki chleba (swojej produkcji chleb i oliwki). Raz spróbowałem... godzinę siedziałem na ubikacji (nie polecam). Ale to dobre odżywianie Chorwatów sprawia, że żyją tak długo i cieszą się zdrowiem. Inny przykład to taki: Rok temu Zostałem zaproszony przez właściciela na urodziny jego brata. Jest w podobnym wieku, trochę starszy. Siedzimy wszyscy w jakiejś knajpce na dworze, wszyscy ładnie ubranie, składamy życzenia dajemy prezenty itd. Po raz pierwszy jadłem taki obiad. Ciężko jest mi pisać o tym bo nie gotuje, nie wiem jak się co nazywa ale spróbuję. Zupa była bardzo gorąca a co w niej było to rośnie u mnie przed apartamentem na ogrodzie :) Nieraz widziałem jak gospodyni wychodzi przed dom coś zrywa i wrzuca do zupy. Smakuje to doskonale. Były też ziemniaki i coś jak makaron tyle że "rozfirlany" Drugie danie to cud!!! Jak już mówiłem wszyscy siedzimy ładnie ubrani...nagle przynoszą kelnerzy płonące talerze. Układają na nich coś jak drabinka. Na to jest położona sałatka warzywna (tak wyglądało) ale jest bardzo gorące. Wiem bo jak włożyłem do ust to obrazu miałem spieczony język i podniebienie tak bardzo że aż spuchło :). Po chwili rarytas...przyniesiono barana. Ale w całości tak jakby położył się na dużej tacy i zasnął. Miał duże "rogi" wyłupiaste oczy, wydawały się jak żywe... . Po chwili wszyscy zaczęliśmy go jeść. Ja niestety nie mogłem przełknąć ani kęsa. może to moje podniebienie a może dlatego że wydawało mi się że patrzy na mnie. :) Założyli pod szyje fartuchy i jedli... tak „wcinali” to mięsko jak u nas na filmie „Janosik” jedzą wieprzka...cały tłuszcz się lał po fartuchach. Nawet głowy nie odpuścili...oczy pływały w tłuszczu...miło było patrzeć. Do tego oczywiście wino. Po wszystkim na stole znów panował porządek. Takie jedzenie i taka kuchnia do tego odpowiedni klimat więc jak tu nie żyć długo. Dowiedziałem się że baran jest tutaj rarytasem (nie wiem czemu, może dla tego regionu). Rozpisałem się za dużo, kończę już i pozdrawiam.
Badi
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 118
Dołączył(a): 21.02.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Badi » 12.07.2009 16:51

A ja nadal nie rozumiem ludzi wożących ze sobą zgrzewki piwa, worki ziemniaków itp. Ale co kto lubi... To tyle OT.
A jeśli chodzi o klimę to dla mnie tylko wentylatorek. Klima męczy mnie bardziej i szybciej niż upał (po to jadę do Chorwacji, żeby było gorąco) ;).
arturo72
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 269
Dołączył(a): 08.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturo72 » 12.07.2009 19:34

Badi napisał(a):(po to jadę do Chorwacji, żeby było gorąco) ;).


Ale tylko na plaży ;) Ja nie wyobrażam sobie wieczoru czy nocy w apartmanie bez chłodku :)
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 12.07.2009 20:15

rapez napisał(a):Nie zgodze się Rich 72

A ja się tam ze Sławkiem i z richem72 zgodzę nawet z perspektywy upływu dwóch lat jak to pisali. Piwa to zabieram 2 czteropaki jakby mi sklep przed dotarciem na miejsce zamknęli

8)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 15.07.2009 06:24

Zamówiłem drugie piwo; chwila i już go nie było. Kiedy kelner przyniósł mi trzecie piwo to tak mnie zmierzył wzrokiem jakbym był jakimś żulem..


Piwa to zabieram 2 czteropaki jakby mi sklep przed dotarciem na miejsce zamknęli


Oba zachowania powinny budzić niepokój.
W sieci są różne testy.Warto sprawdzić czy wszystko jest nadal pod kontrolą ;)
nowalijka
Croentuzjasta
Posty: 200
Dołączył(a): 20.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) nowalijka » 16.07.2009 14:55

hepik napisał(a):
Zamówiłem drugie piwo; chwila i już go nie było. Kiedy kelner przyniósł mi trzecie piwo to tak mnie zmierzył wzrokiem jakbym był jakimś żulem..


Piwa to zabieram 2 czteropaki jakby mi sklep przed dotarciem na miejsce zamknęli


Oba zachowania powinny budzić niepokój.
W sieci są różne testy.Warto sprawdzić czy wszystko jest nadal pod kontrolą ;)

Zgadzam się hepik... :( Jak ktoś jest spragniony to się wody chętnie napije i nie wierzę, że z taką ochotą 1,5 litra "na raz". Piwo pijam dla przyjemności, bo lubię i rozumiem, że lubić piwo można, no ale to co przeczytałam mnie zaniepokoiło... To już chyba nie dla przyjemności i nie dla zaspokojenia pragnienia... tu się chyba ktoś oszukuje (oby nie, nie życzę...).
scood74
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 387
Dołączył(a): 06.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) scood74 » 10.08.2009 14:05

nowalijka napisał(a):
hepik napisał(a):
Zamówiłem drugie piwo; chwila i już go nie było. Kiedy kelner przyniósł mi trzecie piwo to tak mnie zmierzył wzrokiem jakbym był jakimś żulem..


Piwa to zabieram 2 czteropaki jakby mi sklep przed dotarciem na miejsce zamknęli


Oba zachowania powinny budzić niepokój.
W sieci są różne testy.Warto sprawdzić czy wszystko jest nadal pod kontrolą ;)

Zgadzam się hepik... :( Jak ktoś jest spragniony to się wody chętnie napije i nie wierzę, że z taką ochotą 1,5 litra "na raz". Piwo pijam dla przyjemności, bo lubię i rozumiem, że lubić piwo można, no ale to co przeczytałam mnie zaniepokoiło... To już chyba nie dla przyjemności i nie dla zaspokojenia pragnienia... tu się chyba ktoś oszukuje (oby nie, nie życzę...).


potwierdzam powyzsze wypowiedzi ten stan ducha i ciała ma swoją nazwe i proponuje wizyte w spwcjalistycznej poradni
Ja sobie nie wyobrazam picia przywiezionego piowa jak mam sklep z schłodzonym karlovacko :D
poza tym jest duzy problem logistyczny jak schłodzic te piwsko na kampoingu

co do wozenia worków ziemiaków to ja wiozłem ale w droga strona
przywiozłem sobie woreczek ziemiaków z chorwacji
pewnie to jest subiektywne odczucuie ale smakowały mi strasznie w polsce bardfziej niz nasze
Poprzednia strona

Powrót do Pogoda i klimat


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
klimatyzacja - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone