Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

klima w apartamencie

Wybieracie się do Chorwacji, ale macie wątpliwości odnośnie pogody? Czy nie będzie za zimno lub za gorąco? Jak inni znieśli chorwacki klimat?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jonka83
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 43
Dołączył(a): 07.01.2008
Apartamenty i klimatyzacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) jonka83 » 06.04.2008 14:16

Czy da się wytrzymać w drugiej połowie sierpnia w apartamencie bez klimy. Czy raczej wybrać opcję z aklimatyzacją? Czasami są oferty z dodatkowo płatną klimatyzacją, a nieraz właściciel podaje, że dom położony w zacienionym miejscu.
Wybieram się w okolice Trogiru, dlatego proszę o radę
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.04.2008 14:26

Nigdy nie miałem klimy w apartamencie i żyję :lol:
Jeżdzę od 10 lat w tamte rejony i bardziej zależy mi na klimie w samochodzie niż w apartamencie.
Czy w domu masz klimatyzację ? bo od kilku lat lato daje w Polsce nieźle popalić ?
bietka1964
Globtroter
Posty: 43
Dołączył(a): 08.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) bietka1964 » 06.04.2008 14:57

Ile stopni w nocy tam bywa?
Jadąc z dziećmi radzono mi ap.z kilką ze względu na temp i ew.turystów-sąsiadów balujących na balkonie obok.Takiego szukam jednak z zerowym wynikiem.
Adam,K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1890
Dołączył(a): 25.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam,K » 06.04.2008 15:16

Ja nie jeżdżę bez klimy bo nie umiem zasnąć w nocy oczywiście z powodu ciepła.
Kasieńka
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 114
Dołączył(a): 19.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasieńka » 06.04.2008 15:22

Byłam w zeszłym roku w sierpniu na Ciovo z 3 dzieci. Mieliśmy apartament z klimatyzacją, ale włączyliśmy ją tylko raz - z ciekawości. Urządzenie było umieszczone nad łóżkiem i przeszkadzało w nocy. Poza tym trudno utrzymać przy trójce kręcących się dzieci zamknięte drzwi na taras. Uważam, ze zacieniony taras i okiennice w oknach, które w Cro są standardem, w zupełności wystarczająco chronią przed upałem. Na szczęście nie mieliśmy hałaśliwych sąsiadów, więc nie trzeba było zamykać szczelnie okien.... :D
jonka83
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 43
Dołączył(a): 07.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jonka83 » 06.04.2008 15:39

Właśnie chodzi mi o ciepło w nocy. Jeżeli są okiennice faktycznie może to schładzać, dlatego pytam czy jest możliwe spanie w nocy, czy jest tak ciepło że ciężko wytrzymać.
Ja wiem, że w Polsce też jest upalnie i najlepiej, żeby wiatrak chodził całą noc, ale jakoś się zasypia.
Kasieńka
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 114
Dołączył(a): 19.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasieńka » 06.04.2008 15:47

Być może nie trafiłam na jakieś okropne upały, ale wierz mi, że dało się wytrzymać.
fota
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 586
Dołączył(a): 04.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) fota » 06.04.2008 15:50

jonka83 napisał(a):Właśnie chodzi mi o ciepło w nocy. Jeżeli są okiennice faktycznie może to schładzać, dlatego pytam czy jest możliwe spanie w nocy, czy jest tak ciepło że ciężko wytrzymać.
Ja wiem, że w Polsce też jest upalnie i najlepiej, żeby wiatrak chodził całą noc, ale jakoś się zasypia.


Pamiętam swój pierwszy wyjazd i zdziwienie na miejscu, kiedy w sypialniach nie zastaliśmy kołder, tylko dwie pary prześcieradeł... po pierwszej nocy zrozumiałem dlaczego :)... prześcieradło w zupełności wystarcza, a wspomniane okiennice doskonale się sprawdzają. Nie martw się na zapas, poza tym podczas pierwszego wyjazdu nic nie przeszkadza, nawet brak klimy w samochodzie :D Jest zbyt uroczo, żeby cokolwiek zakłóciło twój zachwyt tym krajem.

Pozdrawiam serdecznie.
Tomasz.
Krzyżak
Odkrywca
Posty: 87
Dołączył(a): 17.12.2007
Re: Apartamenty i klimatyzacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzyżak » 06.04.2008 16:16

jonka83 napisał(a):Czy da się wytrzymać w drugiej połowie sierpnia w apartamencie bez klimy. Czy raczej wybrać opcję z aklimatyzacją? Czasami są oferty z dodatkowo płatną klimatyzacją, a nieraz właściciel podaje, że dom położony w zacienionym miejscu.
Wybieram się w okolice Trogiru, dlatego proszę o radę



Witam,

Moje doświadczenie z Chorwacją jest raczej niewielkie - byłem tylko raz, ale właśnie w okolicy Trogiru w sierpniu 2003 r.
Nie wiem, może panował wówczas wyjątkowy upał (w dzień 35 stopni, w nocy powyżej 25 stopni), ale nie wyobrażam sobie właśnie po ówczesnych doświadczeniach pokoju/apartamentu bez klimatyzacji.
Z powodu upału po nocach nie można było spać.
Faktem jest, że kwaterę (hotel) mieliśmy prawie nieocienioną, ale problemy ze spaniem to była nie tylko nasza bolączka.

Osobiście zdecydowałbym się na apartament z klimą, w dodatku jeśli jest to opcja dodatkowo płatna (na dobę, na miejscu) i można poeksperymentować - noc bez klimy i noc z klimą :wink:
Zawsze lepiej mieć taki wybór.

Porównywanie tego z Polską mimo wszystko ma się nijak, gdyż temperatura w Polsce, w nocy - bardzo rzadko przekracza 20 stopni, w Chorwacji różnice temperatury w ciągu doby są mniejsze.

Pozdrawiam
Robisek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 69
Dołączył(a): 20.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Robisek » 06.04.2008 20:55

W Chorwacji byłem 2 razy w czerwcu i za każdym razem męczyłem się w nocy z powodu upału. Nie mogłem zasnąć, prześcieradło parzyło. Dlatego tym razem wzięliśmy apartament z klimą. Myślę, że to jest indywidualna sprawa i każdy inaczej reaguje na upały. W ciągu dnia można co jakiś czas schłodzić się w morzu lub pod prysznicem, ale w nocy upał to męczarnia.
Lider16
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 609
Dołączył(a): 29.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lider16 » 06.04.2008 21:41

Trzeba jeszcze wiedzieć jak ludzie (a zwłaszcza dzieci) reagują na klimatyzację a przede wszystkim na szybkie duże zmiany temperatury. Tak więc, ostrożnie z klimą.
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 06.04.2008 22:03

Generalnie źle znoszę upały i mimo, że mieszkam w Dalmacji już 3 lata, nie przyzwyczaiłam się do bardzo wysokich teperatur i chyba nigdy się nie przywyczaję (na Hvarze temperatury w nocy w czasie największych upałów sięgają czasem 28 - 29 st....). Ale nie jestem zwolenniczką klimatyzacji.
Uważam, że niestarannie utrzymywana więcej może przynieść szkód (dla naszego zdrowia) niż pożytku. Nasz dom jest co prawda izolowany (nie jest to tutaj standardem), ale jeszcze rok temu nie był...
Złota zasada: w ciągu dnia nie otwieramy ani okien, ani nie zostawiamy uchylonych drzwi; okiennice zamknięte! Dopiero kiedy zapadnie zmrok otwieramy wszystko, co się da. Przy stosowaniu się do tych reguł osiągamy efekt, że w domu panuje temperatura mniej więcej o 10 st. niższa niż na zewnątrz (czyli optymalne warunki do funkcjonowania; zupełnie jakby pracował klimatyzator.
Pamiętajmy, że większa niż 10 st. C różnica temeratur pomiędzy pomieszczeniem a wnętrzami jest bardzo niebezpieczna!!!!).
Powiem szczerze: jakoś nie bardzo chce mi się wierzyć, że właściciele aprtamentów przed każdym sezonem zmianiają filtry w klimatyzatorach czy wzywają serwis w celu ich oczyszczenia... Nie muszę chyba wyminiać schorzeń, jakich może być to przyczyną...
Może jednak warto wypróbować te proste zasady, o których wspomniałam kilka linijek wyżej, tym bardziej , że w apartamencie spędza się zazwyczaj tylko noce...
A jeśli już korzystamy z klimatyzatorów, to róbmy to rozsądnie i pamiętajmy, by nie przesadzać z obniżaniem temperatury!
Pozdrawiam
Diego M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 28.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Diego M » 06.04.2008 22:47

Robisek napisał(a):W Chorwacji byłem 2 razy w czerwcu i za każdym razem męczyłem się w nocy z powodu upału. Nie mogłem zasnąć, prześcieradło parzyło. Dlatego tym razem wzięliśmy apartament z klimą. Myślę, że to jest indywidualna sprawa i każdy inaczej reaguje na upały. W ciągu dnia można co jakiś czas schłodzić się w morzu lub pod prysznicem, ale w nocy upał to męczarnia.


Zgadzam się z Tobą,że jest to indywidualna sprawa. Pamiętam na Bracu
noce w ciągu których musiałem kilka razy brać zimny prysznic ,żeby obniżyc swoją temperaturę a reszta rodzinki spała sobie dość spokojnie.Dla mnie te upalne noce są często trudne do wytrzymania dlatego przy wyborze noclegu preferuję klimatyzację.


pzdr :D :lol:
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 07.04.2008 07:14

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):Złota zasada: w ciągu dnia nie otwieramy ani okien, ani nie zostawiamy uchylonych drzwi; okiennice zamknięte! Dopiero kiedy zapadnie zmrok otwieramy wszystko, co się da. Przy stosowaniu się do tych reguł osiągamy efekt, że w domu panuje temperatura mniej więcej o 10 st. niższa niż na zewnątrz (czyli optymalne warunki do funkcjonowania; zupełnie jakby pracował klimatyzator.


Niektórzy jeszcze w tych apartamentach gotują :) I wtedy jest piekiełko - nie da sie ukryć.


Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):Powiem szczerze: jakoś nie bardzo chce mi się wierzyć, że właściciele aprtamentów przed każdym sezonem zmianiają filtry w klimatyzatorach czy wzywają serwis w celu ich oczyszczenia... Nie muszę chyba wyminiać schorzeń, jakich może być to przyczyną...


A niektórzy czyszczą...

Z klimą w apartamencie jest jak z klimą w aucie: da się bez, ale bardziej kofortowo jest z.
rallyjack
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 01.06.2013
klima w apartamencie

Nieprzeczytany postnapisał(a) rallyjack » 02.06.2013 17:08

Wybieramy się w połowie sierpnia do Breli, pensjonat jest 100 m od morza tylko akurat w naszej kwaterze nie ma klimy:-(.Czy w nocy da się spać bez klimy czy będzie za ciepło-zwłaszcza myślę o małych dzieciakach. Możemy mieć wentylator ale czy to wystarczy?Pozdrawiam! :papa:
Następna strona

Powrót do Pogoda i klimat

cron
klima w apartamencie
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone