Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kierowcy z lekiem wysokosci na drogach Chorwacji

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
beata985
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 19.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) beata985 » 23.07.2005 14:03

jeżdziłam nieraz,zimą też więc wiem co mnie czeka :cry: mam nadzieję,że nie będzie tak żle
pozostaje mi tylko pogodzić sie z tą myślą.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 23.07.2005 14:14

Jedź i sie nie przejmuj!!! Zrobisz jedną, drugą pauzę, strzelisz kieliszek rakiji i pojedziesz dalej. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:
FUX
Butros
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 23
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Butros » 23.07.2005 23:24

Dodam jeszcze, że b. istotna jest technika jazdy w górach zwłaszcza na długich zjazdach o sporym nachyleniu. Koniecznie trzeba hamować silnikiem !!!! Hamulce tylko dodatkowo. Sam miałem b. niemiłą przygodę kiedy to na stromym zjeździe w Alpach nagle zabrakło nam hamulców. Trzeba było widzieć moje przerażenie w tym momencie. 8O Okazało się, że mimo iż technika jazdy była OK to miałem do niczego klocki, które poprostu po solidnym rozgrzaniu tak gazowały, że przestawały hamować. Warto więc przed wyjazdem upewnić sie jakie klocki mamy założone i czy nadają się w góry !!!
wojmoj
Odkrywca
Posty: 91
Dołączył(a): 10.04.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojmoj » 01.08.2005 21:07

powiem tak, mam lek wysokosci i za pierwszym razem droga jardanką była dla mnie przerażająca, ale do wszystkiego można się przyzwyczaić, są docinki bez barierek z wiekimi urwiskami, ale da radę, anjwiększe wrażenie zrobiła na mnie droga ( 3 lata temu jak jeszce nie było autostrady) od Plitwickich w strone morza , gdy nagle wjeżdźa sie w tunel i za tunelelm jest się na szczycie góry, a na wprost kajobraz jak na księżycu, urwisko i pustynia i oczywiście brak barierek, ale to i tak lepsze niż jechanie a alpach francuskich po wiadukcie o wysokości 50 metrów[/list]
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
Kierowcy z lekiem wysokosci na drogach Chorwacji - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone