Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kempingi w okolicy Mikulov -Czechy

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
fortepianista
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 04.02.2008
Kempingi w okolicy Mikulov -Czechy

Nieprzeczytany postnapisał(a) fortepianista » 10.06.2008 14:30

Witam, czy ktoś orientuje się czy w okolicy Mikulov lub w samym Mikulov są jakieś kemping? Ja znalazłem coś takiego w okolicach :

http://www.pasohlavky.cz/pl/atc_merkur/ ... owanie.htm
http://www.novemlyny.cz/

więcej jakoś nie mogę poszukać :? Jeżeli ktoś zna jakieś inne kempy to prosiłbym o jakieś info (w szczególności czy są na tych polach lodówki?).
Z góry dziękuję za odp. i pozdrawiam
Aglaia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1613
Dołączył(a): 03.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aglaia » 10.06.2008 15:37

http://www.czecot.com/pl/

Może przez tą stronę uda Ci się coś znaleźć.
Puszcza41
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 215
Dołączył(a): 11.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Puszcza41 » 10.06.2008 18:45

Ja zawsze nocuję tutaj:
http://www.freestar.cz/
Mały, sympatyczny kamping ok 10 km od Mikulova. Mozna wybrać bungalow lub nocować we własnym namiocie. Zawsze korzystałem z 2 opcji, wiec na temat lodówek nie wypowiem się...
fortepianista
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 04.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) fortepianista » 11.06.2008 18:55

Można wybrać bungalow lub nocować we własnym namiocie. Zawsze korzystałem z 2 opcji, wiec na temat lodówek nie wypowiem się...


Dziękuję za pomoc. Chociaż mi właśnie chodzi o lodówkę dla namiotów czyli Twoją 2 opcję. Taką wspólną dla wszystkich. Czy zatem taka się tam znajduje?
Jeszcze raz dzięki za odp. i pozdrawiam :D
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 12.03.2019 11:17

Witam. Jakieś aktualniejsze info w temacie? W tym roku na powrocie musimy dzielić trasę na połowę i tu prawie idealnie wychodzi. Jedna noc, mamy namioty. Nie musi być wielkich fajerwerków ale sensowne sanitariaty i spokój w nocy
piotr68
Croentuzjasta
Posty: 291
Dołączył(a): 06.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotr68 » 12.03.2019 16:08

Witam,
Informacje aktualne:
Camping Palava w miejscowości Nove Mlyny jest kawałek od jeziora ( po drugiej stronie drogi).Na terenie bar piwny (mordownia ale z sympatycznym klimatem) i motel. Sanitariaty na zewnątrz na świeżym powietrzu oraz ogrzewane w motelu (niepłatne). Motel tani, standard słaby ale czysto. W wiosce niedaleko sklepik spożywczy. Campingu przyzwoity przyjemna okolica. Jeżeli nocleg tranzytowy to kawałek (kilkanaście kilometrów) od głównej drogi na Mikułów i Austrię. Byłem dwa razy, było OK.
Camping Freestar w Strachotin nocowałem również dwa razy w drodze na słoweńską majówkę i na powrocie. Nad samym jeziorem, na terenie barek z napojami i podstawowym jedzeniem, na zewnątrz restauracja i sklep. Sanitariaty w formie kontenerów płatne 20 CZK (bardzo słabe). Camping bliżej drogi (kilka kilometrów).
Camping Merkur największy w okolicy, praktycznie przy drodze, jeszcze nie byłem wybieram się w tym roku
Wszystkie trzy campingi są dobre na pobyt z rowerem dużo szlaków rowerowych i piwniczek winnych gdzie można coś zdegustować w trakcie wycieczek po okolicy. Więcej sensownych campingów w tym rejonie nie kojarzę.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 12.03.2019 16:55

piotr68 napisał(a): ... Camping Merkur ...


Dzięki za cenne info. Na googlach znalazłem właśnie cytowany, a po jego nazwie ten temat na forum. Liczę na kolejne info w temacie

Ma być schludnie i spokojnie. Inne atrakcje nas nie interesują, gdyż to tylko miejscówka na 1 przekimanie w trasie powrotnej :)
piotr68
Croentuzjasta
Posty: 291
Dołączył(a): 06.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotr68 » 05.05.2019 19:29

Majówka na ATC Merkur zaliczona. Kemping bardzo duży nad samym jeziorem. Dwie recepcje, meldunek bardzo sprawny i szybki. Na kempingu dwa sektory parcelowane: ATC I i ATC II. ATC I to więcej zieleni, większe działki, ale trochę dalej do sanitariatów. My zatrzymaliśmy się na ATC II mniesze działki, ale obok nowego budynku sanitarnego. Prysznice na monety 10 i 20 koron. Zmywaki z ciepłą wodą, ogólnie dostępne kuchenki elektryczne. Dużo miejsca nieparcelowanego i dość gęsto rozmieszczone budynki sanitarne w różnym wieku i standardzie. Sporo restauracji barów i budek z jedzeniem i dwa sklepy, choć większość jeszcze zamknięta przed sezonem. Obok recepcji bankomat.Deptakiem wzdłuż jeziora 3 km do miateczka Pasohlavky gdzie jest sklep Coop i klimatyczna czeska knajpa z klasycznym menu i sporo niższymi cenami niż na kempingu. Wieksze markety Tesco, Coop Lidl i Billa w Mikulovie (13km). Kemping sąsiaduje z aquaparkiem (nie byliśmy), dla mieszkańców kempingu zniżki w cenach biletów. W okolicy dużo ciekawych tras rowerowych, po jeziorkach można popływać kajakiem.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 13.05.2019 11:06

Dzięki

Wszystko zapisane

Porozglądam się również w campach nieco bliżej PL, być może będziemy jechać dalej, tak długo aż znajomym sił starczy :)

Powrót do Kempingi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Kempingi w okolicy Mikulov -Czechy
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone