Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kempingi - Hvar

Plaże, kempingi, ośrodki FKK i wszystkie inne nietekstylne sprawy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
atman
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 09.05.2012
Kempingi - Hvar

Nieprzeczytany postnapisał(a) atman » 09.05.2012 22:01

Witam wszystkich użytkowników tego forum!
To mój pierwszy post tutaj, choć znam Was już trochę bo od 4 lat sporo tu zaglądam, czasem w poszukiwaniu informacji, czasem letniego słońca i błękitów w zimową szarugę.
Kilka ostatnich urlopów spędzaliśmy w Bunculuce, w tym roku chcieliśmy się na kilka dni udać "niżej", na Hvar lecz jak wiadomo na południu krucho z kempingami FKK.
Z tego co wiem na Hvarze jest jeden kemping typowo naturystyczny (Vrboska) i jeden z wydzieloną częścią dla naturystów (Mlaska). Pierwszy raczej odpada ze względu na skalisty brzeg (jedziemy z dzieckiem), drugi zlokalizowany jest trochę daleko od głównych atrakcji Hvaru.
Na forum znalazłem informacje o ładnie położonym kempingu -> Lili jest "tekstylny", ale na jednej z plaż można zażywać kąpieli w stroju naturalnym. Pytanie tylko czy można się tam poczuć swobodnie czy to jednak swoista atrakcja? Widziałem fotki z tej plaży i niestety widziałem tylko osoby "ubrane".
A może znacie jakieś inne ładnie położone kempingi z plażą natur.?
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 13.05.2012 12:14

Dlaczego nikt nie chce udzielić informacji koledze. Jeśli kolego Piotrulex nikt jej nie udzieli to może ja wykażę się swoimi kompetencjami w przedmiotowej sprawie. Co jak co ale na FKK wyjątkowo się znam :wink: :wink: :wink:
waldis
Croentuzjasta
Posty: 293
Dołączył(a): 06.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) waldis » 13.05.2012 20:42

Może dlatego, że atman zadał bardzo rzeczowe pytania. I jeżeli nikt nie zna odpowiedzi na te pytania, to nie robi z siebie kretyna poprzez udzielenie kretyńskiej odpowiedzi. Bo po co?
Wracając do tematu, prawdopodobnie osoby preferujące FKK wybierają jeden z "właściwych" kampingów w związku z tym nie mają wiedzy co do "Lili" i przyległych plaż.
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 13.05.2012 21:26

W zasadzie wszędzie na obrzeżach plaż tekstylnych nie ma problemu z rozebraniem się, natomiast z dzieckiem niestety nie wiemy w jakim wieku może być problem z uwagi na bezpieczeństwo jak wspomnieliście zejście we Vrbosce nie jest bezpieczne ale bez przesady jeżeli będziecie z dzieckiem nic się nie stanie są płaskie płyty ale na luz nie możecie sobie pozwolić :)
para-35-38
Croentuzjasta
Posty: 175
Dołączył(a): 20.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) para-35-38 » 14.05.2012 13:50

Camp Lilly jest w 100% nie fkk.
Co do plaży to "za skałką" jest część plaży na której są osoby rozebrane. Jeśli tylko nic się nie zmieniło od 3 lat to można codziennie śmiało opalać sie i kąpać bez stroju razem z innymi na tej części . Skałki oddzielają dokładnie część tekstylną , więc "przypadkiem" nikt nie wejdzie na tę część .
stratos
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 613
Dołączył(a): 16.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) stratos » 14.05.2012 16:52

"za skałką " są często panie toples ale biegają po nich gromady dzieci różnych nacji , tam jest bardzo ciasno plażyczki są miniaturowe nie takie jak na fotach obrobionych w fotoshopie :lol:
para-35-38
Croentuzjasta
Posty: 175
Dołączył(a): 20.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) para-35-38 » 15.05.2012 12:45

Za skałką ( po lewej jak zejdziemy na dól z urwiska ) jest fakt ciasnawo ale samych ( szczególnie różnych nacji ) dzieci nie zaobserowano :)
Tam jest raczej trudno dostać się dorosłemu ze względu na skałki oddzielające plaże oraz skałki w wodzie a co dopiero aby tam puscić dzieci bez opieki. Ale wiadomo - różnie może być to tylko umowne fkk.
atman
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 09.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) atman » 15.05.2012 21:14

Dzięki wszystkim za informacje.
Nie jesteśmy wstydliwi, nie przeszkadzają nam osoby ubrane obok, ale też nie chcielibysmy przeszkadzać innym. Kilka razy byliśmy na chorwackich plażach mieszanych i było ok.
Z tego co piszecie wydaje się, że sporo zależy od dnia. Nie pozostaje nic innego jak podjechać i samemu sprawdzić. Zawsze można udać się na Vrboskę lub Mlaskę bo "majtek" zakładać nie zamierzamy (na kempie kilka dni jakoś przebolejemy, ale na plaży nie ma mowy :)

A może ktoś był na którymś z wyżej wymienionych kempingów i podzieli się wiedzą praktyczną?
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 15.05.2012 22:38

Byłem na kempingu Vrboska i zamierzam być w tym roku pytaj :)
stratos
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 613
Dołączył(a): 16.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) stratos » 15.05.2012 23:17

Obrazek

zdjęcie z relacji ufokking : Wróciliśmy z Hvaru, Jagodna - Camp Lili - pytajcie!
w sezonie za tą " skałką " potrafi być ciasno
atman
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 09.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) atman » 17.05.2012 09:10

Interesuje mnie wszystko, ale najbardziej plaże, ich urodziwość i użyteczność dla 5-latka :)
Piszcie co uważacie za istotne, o naturyźmie w Dalmacji nie wiele tu napisano, przyda się nie jednemu.
hvar123
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 17.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) hvar123 » 18.05.2012 12:15

bluesman napisał(a):Byłem na kempingu Vrboska i zamierzam być w tym roku pytaj :)
Mam pytanie;jak długi trzeba mieć przedłużacz do prądu i z jaką końcówką.
Mamy nadzieje być tam od 01-14.07.
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 18.05.2012 13:44

My wozimy 40m przedłużacz i jak dotychczas wystarczało ( i chyba jest to optymalna długość), końcówka normalna, kłopot mieliśmy tylko na Ulice kiedy trzeba było kupić specjalną wtyczkę ;) hm my prawdopodobnie zahaczymy o ten termin :) Jedyne co nam się nie podobało to szóstka młodych słoweńców obojga płci 17-20lat cały czas poruszali sie ubrani mimo zwracania im uwagi przez austriackich i niemieckich naturystów, a także zwracania uwagi obsłudze, która nie reagowała.
KiA
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 52
Dołączył(a): 04.08.2008
Mlaska CAMP

Nieprzeczytany postnapisał(a) KiA » 22.05.2012 14:13

Witam serdecznie.
Czy ktoś z sz. forumowiczów przebywał na campie Mlaska i może się
podzielić spostrzeżeniami ?

Czy ustawiając namiot w części "tekstylnej" można plażować na części FKK ?
Czy są tam lodówki do najęcia ?
Jak wygląda plaża FKK , czy jest mniejsza od "tekstylnej" ?

Pozdrawiam słonecznie.
KiA
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107657
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 23.05.2012 12:48

W cenniku lodówek do wynajęcia nie ma

http://www.mlaska.com/hr/price-list/

Może jest jedna ogólna na recepcji :?:
Następna strona

Powrót do Naturystyczna Chorwacja


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone