Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kemping Solaris

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
makr
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 96
Dołączył(a): 16.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) makr » 19.06.2011 16:16

djzeberko napisał(a):Witam wszystkich. To mój pierwszy post tutaj na forum - pierwszy raz jedziemy do Chorwacji, pierwszy raz gdziekolwiek z przyczepą kempingową. Wszystko dla nas nowe, nieznane...

Będziemy w Solarisie od 24.06 do 02.07 4 dorosłych + dzieci (10m-cy+2l. +7l.).
Naczytałam się już sporo , ale mam jeszcze kilka pytań. Czas na pierwsze:

Czy po przyjeździe dostaniemy jakieś opaski na rękę ,by można było korzystać z wszelkich atrakcji całego kompleksu Solaris ?


nie absolutnie nie ma żadnych opasek ;) , pod drodze przy plażach jest sporo atrakcji, lody, bułeczki, piwko itp, weź ze sobą pieniążki, a fotki możesz podejrzeć z kilku wypadów:


https://picasaweb.google.com/maciejakzlotoryja/CHORWACJA2011Solaris
Ostatnio edytowano 20.06.2011 21:42 przez makr, łącznie edytowano 1 raz
Marshall
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 310
Dołączył(a): 29.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marshall » 20.06.2011 13:57

Byłem w maju i poza kartą elektroniczną do szlabanu przy wjeździe nie dostaliśmy nic innego. Po całym kompleksie można się poruszać i nikt nie sprawdza czy jesteś gościem z hotelu czy też z campingu - wszystko dla wszystkich :D Na koniec pobytu Pani oddaje dowody osobiste, które cały czas leżą w depozycie i wystawia rachunek.
Seavolv
Croentuzjasta
Posty: 318
Dołączył(a): 28.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Seavolv » 20.06.2011 20:24

Ja powiem tak, sam kamping Solaris mnie zawiódł, jako kompleks i patrząc na całość kamping, hotele itp. Solaris było trochę lepiej.

Jeśli ktoś wybiera się na Solarisa i tak sobie upatrzył to ok nie odradzam i nie zachwalam już wyjaśniam o co chodzi.
Jako że sam byłem z dwójką dzieci to mogę coś powiedzieć na temat tych atrakcji dla dzieci :P na samym kempingu nie uświadczymy żadnej z nich, no może poza jedną małą zjeżdżalnią na plaży z urwaną huśtawką :P

Do najbliższego jako takiego placu zabaw jest około 20-30min spacerkiem, owy plac zabaw znajduje się przy kompleksie hotelowym gdzie zresztą są wszystkie atrakcje tzn bary, mini golf, plac zabaw, zjeżdżalnie wodne, przy dwójce dzieci 3-5 lat spacerki może i były fajne ale tak do połowy drogi później zaczynało się już marudzenie że to nogi bolą, że na ręce itd, oczywiście można skorzystać z kolejki która jeździ z jednego końca kompleksu na drugą ale za to się płaci, już nie pamiętam ile ale nie było to jakoś mało.

Co do kampingu to czasem miałem wrażenie że jestem na jakimś kampingu w Polsce gdzie upycha się ludzi gdzie jest tylko wolne miejsce caś takiego jak parcele am nie istnieje :P przynajmniej w tym środkowym rejonie campingu,
Sam camping nie jest jakimś dużym kempingiem, sanitariaty są ok czyste i wystarczające, mamy jeden sklep spożywczy, jeden z pamiątkami i ciuchami i dwie restauracje.

Osobiście za obecną cenę tego kampingu poszukał bym chyba czegoś innego, będąc na kampingach na Istrii w podobnej cenie kamping Solaris wypada blado i tak jak pisałem sam kamping nic nie nie oferuje, jeśli szukamy jakiś atrakcji czeka nas spacerek.

Pozdrawiam
makr
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 96
Dołączył(a): 16.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) makr » 20.06.2011 21:33

Seavolv napisał(a):Jako że sam byłem z dwójką dzieci to mogę coś powiedzieć na temat tych atrakcji dla dzieci :P na samym kempingu nie uświadczymy żadnej z nich, (...)

Do najbliższego jako takiego placu zabaw jest około 20-30min spacerkiem, owy plac zabaw znajduje się przy kompleksie hotelowym gdzie zresztą są wszystkie atrakcje tzn bary, mini golf, plac zabaw, zjeżdżalnie wodne, przy dwójce dzieci 3-5 lat spacerki może i były fajne ale tak do połowy drogi później zaczynało się już marudzenie że to nogi bolą, że na ręce itd (...)


Osobiście za obecną cenę tego kampingu poszukał bym chyba czegoś innego, będąc na kampingach na Istrii w podobnej cenie kamping Solaris wypada blado i tak jak pisałem sam kamping nic nie nie oferuje, jeśli szukamy jakiś atrakcji czeka nas spacerek.

Pozdrawiam


Czytając Twoją wypowiedź odniosłem wrażenie, że najbardziej pokarało Cię to, że byłeś z... dziećmi. No niestety tak jest, że nóżki bolą, a nawet główka i brzuszek... A, że na ręce... ;) Jak dzieci dorosną, to wierz mi, że nie trzeba będzie brać na rączki.

Nie gniewaj się, ale chyba piszesz coś nie tak, sam kemping nie jest od tego aby oferować na nim samym wielkie atrakcje. Kemping gwarantuje miejsce na namiot, przyczepę, sanitariaty itp. Urokiem jego jest to, że połączono go świetnym deptakiem z innymi atrakcjami kompleksu - plaże do wyboru i koloru itp.

Dlaczego pozwalam sobie tak skomentować Twoją wypowiedź? Bo bywałem na kempingach na Istrii, Pagu, kilka razy w Solarisie, a także w rejonie Dubrownika. Zawsze z dziećmi. Teraz, gdy nieco dorosły (ponad 20 lat) ponownie chcą z nami jeździć do CRO. A do Solarisu zwłaszcza, gdyż mają dobre wspomnienia z dziecięcych lat. A wtedy nie było jeszcze kolejki, placów zabaw, statku pirackiego itp.
Ale głowa do góry ;)
Seavolv
Croentuzjasta
Posty: 318
Dołączył(a): 28.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Seavolv » 20.06.2011 22:09

Kolego kiedyś cukier był na kartki i komuna, a teraz jest demokracja i możliwość wolnego wyboru, jak ci się podobało to jedz i odpoczywaj. Ja napisałem swoje wrażenia to że twoje dzieci nie potrzebowały placu zabaw i wystarczyło im tylko miejsce do spania nie znaczy że wszystkim to wystarczy.
Osobiście przy obecnych cenach tego kempingu oczekiwał bym trochę więcej niż miejsce do spania, od kampingu na którym mam spędzić dwa tygodnie. A uwierz mi na słowo sam kemping Solaris w porównaniu z innymi w tej cenie poza miejscem do spania nic nie oferuje przynajmniej w przypadku młodszych dzieci. Może kiedyś jak jeździłeś był to full wypas teraz są już znacznie lepiej zorganizowane kampingi.
makr
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 96
Dołączył(a): 16.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) makr » 20.06.2011 22:16

Seavolv napisał(a):Kolego kiedyś cukier był na kartki i komuna, a teraz jest demokracja i możliwość wolnego wyboru, jak ci się podobało to jedz i odpoczywaj. Ja napisałem swoje wrażenia to że twoje dzieci nie potrzebowały placu zabaw i wystarczyło im tylko miejsce do spania nie znaczy że wszystkim to wystarczy.
Osobiście przy obecnych cenach tego kempingu oczekiwał bym trochę więcej niż miejsce do spania, od kampingu na którym mam spędzić dwa tygodnie. A uwierz mi na słowo sam kemping Solaris w porównaniu z innymi w tej cenie poza miejscem do spania nic nie oferuje przynajmniej w przypadku młodszych dzieci. Może kiedyś jak jeździłeś był to full wypas teraz są już znacznie lepiej zorganizowane kampingi.


Ależ po co tyle emocji, przecież w CRO jest tak pięknie ;)
monita
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 20.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) monita » 26.06.2011 08:29

Witajcie
No i zapadła decyzja wyjeżdżamy 15 lipca na camping Solaris mam nadzieję , że znajdziemy jakieś miejsce na campie .


mam pytanko czy najpierw trzeba się zameldować na campingu a potem szukać miejsca na mim , jak to jest z tymi parcelami ???

pozdrawiam
Monika
petr
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 370
Dołączył(a): 07.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) petr » 26.06.2011 12:02

Wjeżdzasz na teren campu parkujesz samochód i chodzisz po campie w poszukiwaniu dogodnej parceli. Jesli juz znajdziecie najlepiej zostawic kogos już na tej parceli zeby jej pilnował lub odrazu wjechac na nią samochodem i wtedy idzicie to recepcji powiedziec ze znależliscie wolna parcele o numerze.... zostawicie paszporty a w zamian dostaniecie tabliczke na namiot/przyczepe z numerem parceli i karteczke za co bedziecie placic (ilośc dorosłych, dzieci, namiot , klimatyczne itp.). Jesli w tym roku jest tam jak na mapce campu to ubyło sporo miejsc dla namiotow/przyczep może to powodowac tłok. Widać ze oni chyba inda tam na wiekszy zarobek skoro sporo miejsca zabrali na rzecz mobile home za ktore biora duze pieniadze.
makr
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 96
Dołączył(a): 16.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) makr » 26.06.2011 12:39

15 to termin kiedy rusza armia z zachodu do Chorwacji, jak możesz to wyjedź nawet dzień, pół doby wcześniej, masz wtedy przewagę na kampingu, ja wyjeżdżam do solarisu za parę dni, ale nie wiem, czy będę tam przez całe dwa tygodnie, czy też po tygodniu ruszę dalej na południe.
A może już jest ktoś z CRO.PL pod Szybenikiem i może podpowie nam jak tam zagęszczenie?

tu planuję pierwsza kawkę z jacuzzi ;)
Obrazek
wiewióra
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 15.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiewióra » 27.06.2011 12:08

Właśnie wróciłam, było bardzo fajnie. Byliśmy z dziećmi 3 i 6 lat i moje ogólne spotrzeżenia:
1. kamping fajny, czysty, sanitariaty super (sprzątane dosłownie na okrągło), natomiast zdarzały się kolejki do prysznica
2. parcele dość ciasne, co powoduje wrażenie tłoku - chyba to był główny minus, a mieliśmy tylko namiot, ci, co dotakowo brali różne baldachimy mieli czasem problem, żeby się pomieścić
3. "atrakcje całego kompleksu Solaris" są owszem różnorodne natomiast wymagają ok. 20-30 - minutowego spacerku. W środku dnia dla mnie takie przebieżki są średnio atrakcyjne, dla dzieci również. Można podjechać kolejką za 10 kun od osoby.
4. moim dzieciom naprawdę wystarczał kampingowy basen + morze + drabinka do wspinania (z urwaną huśtawką, jak to już ktoś napisał) + alejki do jeżdżenia na hulajnogach, wieczorem chodziliśmy na włoskie "dyskoteki" dla dzieci
5. baza wypadowa do zwiedzania super, blisko również do dużych sklepów w Szibeniku (dla jednych to plus, dla innych minus)
6. w pierwszym tygodniu na kampingu przeważały pary seniorów siedzące przed swoimi przyczepami - na plaży i basenie był luz, w drugim tygodniu nastąpiła zmiana pokoleniowej warty i przeważały rodziny z małymi dziećmi - i zrobiło się ciaśniej (ale ciągle OK)
Podsumowując: OK, ale bez wielkiego szału. Urlop bardzo udany :)
00aneta00
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 30.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) 00aneta00 » 16.07.2012 20:39

A był ktoś może w tym roku na Zablace? Czy coś się zmieniło, czy ubikacje nadal wylewają, a znalezienie w pełni sprawnego prysznica graniczy z cudem..? Na Solaris widzę, że rezerwacje trzeba robić duużo wcześniej ;)
maniekgrudziadz
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 03.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniekgrudziadz » 05.08.2012 20:16

witam, siedze przed kompem i chce zarezerwować miejsce na kampie.
ale wrzuca mi tylko parcele A nie mogę zmienić .
czy oznacza to brak miejsc na innych czy zawsze tak jest ?
00aneta00
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 30.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) 00aneta00 » 07.08.2012 18:11

Od ubiegłego roku jest bardzo ciężko z miejscem, jeśli nie zarezerwowało się go w czerwcu albo i wcześniej. Panie z obsługi, zapytane o to, kiedy trzeba rezerwować, powiedziały nawet, że w LUTYM już się miejsca kończą (nie wiem czy to możliwe..). Prawdopodobnie zostały już miejsca tylko w strefie A, o ile jeszcze w ogóle są; nie liczyłabym na coś więcej.. :?
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 10.11.2012 11:41

Witam wszystkich forumowiczów.
W przyszłym sezonie planujemy wyjazd na kemping solaris. Myślimy o tym już teraz ponieważ planujemy wynając mobil home.
W tym roku byliśmy na Istrii na campie bijela uvala i zarezerwowaliśmy domki z selectcampu (cena stosunkowo droga jak na wrzesień) dlatego na przyszły rok musimy rezerwowac sporo wcześniej, żeby i cena była rozsądna i domki w miare spoko.
Jeśli ktoś potrzebuje informacji na temat kempingu bijela uvala, proszę pisac na adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl

Natomiast ja mam kilka pytań do was, drodzy forumowicze na temat kempingu solaris:

1. czy jest tam gdzie pooglądac dno morskie? nie chodzi o jakies tam konkretne nurkowanie, tylko po prostu zeby zalozyc maske z rurka i płetwy i pooglądac jakieś ciekawe roślinki, rybki, skałki itp? czy mozne dno to tylko żwirek i piasek?

2. czy są tam organizowane jakieś wieczorki czy dyskoteki dla osób w wieku po 20-tce?
Na bijela uvala nie bylo zbyt duzo takich atrakcji jednak i tak nam sie podobalo.

3. Planujemy 1 tydz. spedzic na solarisie i drugi tydzien przenieśc sie na jakis inny kemping w dalmacji, moze jest jakis kemping przeznaczony dla mlodziezy? Bo zazwyczaj to sa kempingi dla rodzin z dziecmi.
Co prawda nam to nie przeszkadza i tez potrafimy sie dostosowac, ale moze znajdzie sie jakies miejsce gdzie bedzie wiecej atrakcji dla mlodziezy takie jak dyskoteka, czy nocne bary otwarte do późnej nocy?

Mam nadzieje ze uda nam sie przyszłoroczny urlop zorganizowac lepiej niz tego roczny. Co prawda bylismy zadowoleni, ale to byl nasz pierwszy raz w Chorwacji wiec wszystko przed nami:)
Madzia81
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 01.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Madzia81 » 01.02.2013 22:38

czy na solarisie znajdę kawałek piaszczystej plaży?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kempingi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Kemping Solaris - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone