Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kemping Solaris

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
LadyM
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 41
Dołączył(a): 27.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) LadyM » 20.06.2013 15:04

Radek S - to dosłownie teraz otworzyli ten Aquapark, bo jak wyjeżdżaliśmy 14go czerwca, jeszcze go kończyli! Widzę, że mieliśmy pecha dosłownie o kilka dni.

Do hotelu Ivan z domków Selectcampu jest kawałek. Domki Selectcampu są praktycznie na samym końcu kempingu tuż przy marinie. Miejsca dla kamperów najbliższe jakieś 20 m obok.
Załączniki:
_DSC8936c.jpg
To jest trzecia zjeżdżalnia, której nie widać na poprzednim zdjęciu.
_DSC8952c.jpg
Zdjęć mamy tysiące, bo ja jestem zboczona na tym punkcie. Do publikacji nadaje się 10%, a że wszystkie są na razie w formacie NEF, to naprawdę na chybił-trafił wkleję coś na szybko. To jest akurat basen ze zjeżdżalniami przy statku.
LadyM
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 41
Dołączył(a): 27.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) LadyM » 20.06.2013 15:28

Żebra dinozaura przed statkiem-zjeżdżalnią-barem
Załączniki:
_DSC8992a.jpg
Statek, którym można popłynąć na wybraną wycieczkę np. na archipelag Kornati.
_DSC8727b.jpg
żebra dinozaura przed statkiem
LadyM
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 41
Dołączył(a): 27.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) LadyM » 20.06.2013 15:34

Ta kolejka jeździ wzdłuż całego kempingu non stop. Cena biletu to chyba 17 kun o ile dobrze pamiętam.
Załączniki:
_DSC9048c.jpg
LadyM
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 41
Dołączył(a): 27.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) LadyM » 20.06.2013 17:46

Zapomniałam napisać, że domki Slectcampu wyposażone są na full. W kuchni jest dosłownie wszystko, łącznie z ubijaczką do piany: kubki, filiżanki, kieliszki do wina, szklaneczki do napojów, kufle do piwa, garnki, patelnia, sitko, miski na sałatki, dwa rodzaje ekspresów do kawy, dwa rodzaje czajników, toster, grill gazowy (polecam Chewapczici z grilla!) wsio! Każdy domek ma mini wieżę z odtwarzaczem CD, więc popołudniami z jednego domku słychać "Gdzie te prywatki" a z innego Bon Jovi :-)
Ponadto leżaki plażowe, łóżko plażowe, na każdym tarasie stół z krzesłami i parasol. Szczerze mówiąc nie było niczego, czego by mi brakowało.
Moskitiery w każdym oknie, nawet w kibelku, ale niestety komary są. Chociaż moim zdaniem, akurat w naszym domku większą zmorą były mrówki.
Pinie pachną obłędnie, szczególnie rano, róże czuć mniej, bardziej widać - każdy domek otoczony różami. Niestety na plażach kamienistych w morzu dużo jeżowców, sama zaliczyłam jednego - dobrze, że małym palcem.
Czystość na całym kempingu jest niesamowita. Nawet ta droga, którą na zdjęciu jedzie pociąg była co rano zamiatana ze żwirku! Tego, który leży tuż obok!
Łazienki ogólnodostępne - nie powstydziłabym się takich we własnym domu.
Jedynie brakowało mi placu zabaw dla dzieci jakiegoś większego, ale może był, tylko nie znalazłam. Do trampolin, które są na drugim końcu nie dotarłam, chociaż wiem, że były.
Tarpi
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 20.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tarpi » 20.06.2013 23:58

LadyM napisał(a):..... domki Slectcampu wyposażone są na full...



LadyM, a jak wygląda sprawa internetu w domkach ? Czy też trzeba zabierać kabel sieciowy ?
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 21.06.2013 09:42

LadyM napisał(a):domki Slectcampu wyposażone są na full.


To prawda, bylismy z Selectcampem w zeszlym roku na Bijela Uvala na Istrii i naprawdę było wszystko, co potrzebne.
W tym roku na Solarisie będziemy z happycampem i mam nadzieję, że domki będą bardzo podobne do tamtych. :D
Dzięki LadyM za zdjęcia i opisy.
Pozdrawiam
LadyM
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 41
Dołączył(a): 27.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) LadyM » 21.06.2013 13:00

Tarpi napisał(a):
LadyM napisał(a):..... domki Slectcampu wyposażone są na full...



LadyM, a jak wygląda sprawa internetu w domkach ? Czy też trzeba zabierać kabel sieciowy ?


Z internetem jest problem. Mąż poprosił obsługę o dostęp do wifi i niestety zasięg był do d.... My rozwiązanie mieliśmy takie, że kupiliśmy w TMobile w Konzumie kartę najtańszą z pewną "dawką" internetu i używaliśmy jej przez Blueconnect w laptopie. Wystarczyło aż nadto, ale nie pamiętam ile dokładnie kosztowała, bo to załatwiał mój mąż.
RadekS
Odkrywca
Posty: 84
Dołączył(a): 20.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) RadekS » 21.06.2013 23:42

Odnośnie internetu - zasięg na dzień dzisiejszy jest chyba ok. Ja na swojej parceli mam full (jeśli chodzi o SSD Solarisa) także pewnie można w recepcj u nich wykupić. Udostępniają również jakiś darmowy - ale nie mam pojęcia na jak długi czas (czy to jest jakaś godzina czy limit danych). Ja w każdym razie wykupiłem prepaid VIPNET opcja 1 GB - koszt 20 kun starter + 70 kun opcja 1GB na 30 dni. Zrobiłem tak dlatego ponieważ 2 lata temu u nich była porażka a musiałem mieć jakiś przyzwoity kontakt z własną firmą (e-mail, voip). Tak to już jest w przypadku własnego rozrachunku. Takie rozwiązanie gwarantuje prawidłowe działanie m.in. freeconet, voipdiscount, skype, e-mail i in.
PS. Dzisiaj mój synek skończył 6 lat - obsługa dostarczyła gratosowy tort na parcelę - taka miła niespodzianka, mimo iż trgoroczny początek kontaktu z recepcją był fatalny (tzn. zarezerwowana parcela okazała się zajęta - także uważajcie).
Tomasz_G
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 21.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomasz_G » 21.06.2013 23:58

Z internetem jest problem. Mąż poprosił obsługę o dostęp do wifi i niestety zasięg był do d.... My rozwiązanie mieliśmy takie, że kupiliśmy w TMobile w Konzumie kartę najtańszą z pewną "dawką" internetu i używaliśmy jej przez Blueconnect w laptopie. Wystarczyło aż nadto, ale nie pamiętam ile dokładnie kosztowała, bo to załatwiał mój mąż.


Konkretnie wygląda to tak.
O wifi na kempingu można zapomnieć. Zasięg na jedną kreskę, praktycznie co chwila zerwane połączenie. Ktoś gdzieś kiedyś pisał, że można się tam podłączyć przez kabel sieciowy RJ45, ale nie widziałem nigdzie takich miejsc, gdzie można się wpiąć.

W Konzumie (tym najbliższym, jakieś 2 km od campingu, tuż przy wjeździe do Sibenika) w sklepie TMobile kupiliśmy za 20 kun "Prepaid Start Package" ( http://www.visitingcroatia.info/voice_a ... arrifs.asp) + pakiet internetowy 500 MB za około 50 kun (mogę się mylić, nie pamiętam dokładnie, ale nie było drogo). Można tam kupić zarówno zestaw z kartą SIM jak i microSIM.

Popełniłem niestety pewien błąd. Wzięliśmy ze sobą z PL stary modem do blueconnect, tj. Huawei E160 z kablem USB służącym za antenę. Było lepiej, tzn. połączenie było, aczkolwiek czas oczekiwania raczej długi. Najlepszy odbiór na tym połączeniu był w nocy, nawet wewnątrz domku (nie trzeba było siedzieć na zewnątrz będąc narażonym na ataki komarów :) ).

Najlepsze połączenie z internetem uzyskaliśmy jednak inaczej. Wykorzystałem do tego swój telefon komórkowy SE Xperia Neo V (podaję go jako przykład, bo nie na wszystkich fonach to działa). Włożyłem do niego wspomnianą kartę SIM i włączyłem połączenie internetowe w trybie przenośnego hotspot'a, czyli telefon działał jako access point dla drugiej komórki i laptopa, zapewniając nam bezprzewodowy internet o dużej prędkości praktycznie w każdym miejscu Chorwacji.

Jeżeli ktoś zdecyduje się na takie rozwiązanie, podpowiadam: ustawiając połączenie internetowe korzystając z kart T-mobile, trzeba wpisać nazwę punktu dostępowego APN: web.htgprs. Bez tego jedyną stroną, która się wyświetli, będzie www chorwackiego T-mobile.

Pozdrawiam i służę pomocą w tej kwestii.
RadekS
Odkrywca
Posty: 84
Dołączył(a): 20.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) RadekS » 22.06.2013 00:40

Przetestowałem dla Was przed chwilą (czyli o północy) internet darmowy na Solarisie. Jest tak jak pisze Tomasz_G. Internet nie akceptowalny (mimo bardzo dobrego połączenia WiFi z recepcją). Wprawdzie pingi na poziomie 75ms na onet.pl (czyli w miarę ok) ale transfer tragiczny. Nie ładuje się żadna strona z testem łącza. Trzeba zdać się na prepaid. Z mojego doświadczenia mogę powiedzieć że Vipnet jest ok. czyli - starter + opcja 1gb to koszt 95 kun (20 kun starter + 75 kun doładowanie z czego za 70 lun kupujesz na stronie doładowanie 1 gb, 5 kun zostaje pewnie na jakieś połączenie, które może Ci zjeść np. program antywirusowy podczas aktualizacji). Ja korzystam z samsunga galaxy s2 jako hotspot`a, ale mam również modem do laptopa - huawei E220 na oprogramowaniu PLAY i on również działa bardzo dobrze (modem bez simlock`a).
Tarpi
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 20.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tarpi » 22.06.2013 01:03

Dzięki za info :)
Miałem taszczyć ze sobą kabel RJ45 ale przy kosztach mobilnego internetu na poziomie 50zł nie ma to sensu.

RadekS , czy tego startera z Vipnet można używać również do połączeń głosowych ?
medic
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 68
Dołączył(a): 20.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) medic » 22.06.2013 09:28

LadyM napisał(a):
Tarpi napisał(a):
LadyM napisał(a):..... domki Slectcampu wyposażone są na full...



LadyM, a jak wygląda sprawa internetu w domkach ? Czy też trzeba zabierać kabel sieciowy ?


Z internetem jest problem. Mąż poprosił obsługę o dostęp do wifi i niestety zasięg był do d.... My rozwiązanie mieliśmy takie, że kupiliśmy w TMobile w Konzumie kartę najtańszą z pewną "dawką" internetu i używaliśmy jej przez Blueconnect w laptopie. Wystarczyło aż nadto, ale nie pamiętam ile dokładnie kosztowała, bo to załatwiał mój mąż.


Byłem w Maju i nie miałem kłopotów z WiFi. Darmowy transfer pozwolił na odebranie poczty, wejście na mapy Google a nawet na YouTube oglądałem atrakcje do zwiedzania w okolicy miałem parcele 176 ale Polacy z Opola nieco dalej na placu wolnym już nie mogli się połączyć z WiFi i chodzili na komputer w recepcji więc z zasięgiem w różnych częściach Campu było różnie.
RadekS
Odkrywca
Posty: 84
Dołączył(a): 20.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) RadekS » 23.06.2013 22:31

Tarpi napisał(a):Dzięki za info :)
Miałem taszczyć ze sobą kabel RJ45 ale przy kosztach mobilnego internetu na poziomie 50zł nie ma to sensu.

RadekS , czy tego startera z Vipnet można używać również do połączeń głosowych ?


Przypuszczam, że karty nie można uzywać do połączeń głosowych. Nie ma nawet chyba przyporządkowanego numeru. W każdym razie nic takiego nie znalazłem. Voip oczywiście to coś innego - korzystem z tego cały czas przy pomocy smartfonu. W telefonie mam włączony cały czas GPRS i zarejestrowane dwa konta voip - jedno z moim domowym numerem stacjonarnym z freeconet, drugie - voipdiscount - które obsługuje połączenia wychodzące. Poza tym w swojej komórce mam ustawione przekierowanie na numer stacjonarny ten z freeconet (a ponieważ jest to Play a z Play na numery stacjonarne mam gratis) to wszystkie rozmowy przychodzące na moją Polską komórkę mam bezpłatne. Wszyscy dzwoniący do mnie również płacą jakbym przebywał w Polsce.
robo111
Odkrywca
Posty: 119
Dołączył(a): 22.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) robo111 » 26.06.2013 14:40

Witam
Czy ktoś z zewnątrz mieszkający poza Solarisem może skorzystać z tego aquaparku, czy musi wynająć tam kwaterę ?
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 26.06.2013 15:24

Wydaje mi się, że na pewno mogą korzystać z niego osoby z zewnątrz, bo przecież ta atrakcja za osobę dorosłą kosztuje 100kn i 70kn za dziecko.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kempingi

cron
Kemping Solaris - strona 11
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone