Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kemping Krk (ex. Politin)

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
spellkast
Odkrywca
Posty: 72
Dołączył(a): 04.06.2008
Kemping Krk (ex. Politin)

Nieprzeczytany postnapisał(a) spellkast » 11.04.2014 09:30

Witam
W tym roku, na początku lipca, wybieram się na kemping Krk (ex. Politin) w mieście Krk. Bardzo chętnie poczytałbym informacje o tym kempingu od osób, które miały okazję tam być. Wszelkie plusy i minusy będą mile widziane.
A jak wrócę to obiecuję relacyjkę z tego miejsca.

pozdrav
waldis
Croentuzjasta
Posty: 293
Dołączył(a): 06.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) waldis » 27.04.2014 22:08

Byłem dwa razy.
Mały, kameralny. Na miejscu sklepik i chyba dwie knajpki. Fajnie położony (30 minut spacerkiem brzegiem morza od Krk). Brak basenu (o ile dla kogoś to ważne) i dość mała plaża. Nie wiem jak obecnie infrastruktura (ostatni raz byłem tam w 2007r.). I chyba nie dla osób z dziećmi, zanudzą się moim zdaniem (ciasnosta).
Pozdrawiam.
spellkast
Odkrywca
Posty: 72
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) spellkast » 29.04.2014 15:03

Z tego co piszą na swojej stronie to w 2012 dokonali remontu i przebudowy. Teraz jest tam basen, poprawili plażę, przekształcili się z FKK na tekstylny, poprawili infrastrukturę dla dzieci. No nic, z początkiem lipca sprawdzę osobiście. Jak będzie kiepsko to pozostaje mi Jezevac w samym mieście Krk , albo Baska.
Postaram się zamieścić jakąś relację z tego kempingu, bo po ilości postów widzę, że jeszcze nie został dobrze zbadany przez Cro-maniaków :)
Dzięki za info Waldis :)
waldis
Croentuzjasta
Posty: 293
Dołączył(a): 06.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) waldis » 03.05.2014 16:34

Na youtube jest film pokazujący camping (camping krk). Moim zdaniem słabo w porównaniu z fkk. Dużo asfaltu, mało drzew i chyba ciaśniej. Fakt, dodali kawałek plaży od południa. Tej infrastuktury dla dzieci to za wiele nie ma.
Daj znać innym zainteresowanym jak wrócisz.
Pozdrawiam
spellkast
Odkrywca
Posty: 72
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) spellkast » 09.05.2014 07:55

Obejrzałem już chyba wszystkie filmiki z tego kempingu na youtube. Na początku przestraszył mnie ten brak drzew i cienia, ale mam klimę w przyczepie to może uda się przetrwać. Poza tym kemping robi dobre wrażenie. Nam zależało żeby w tym roku zwiedzić wyspę Krk, mieć w pobliżu dobrą infrastrukturę na wycieczki rowerowe, itd. Kemping Krk wydaje się dobrą lokalizacją. W razie czego w pobliżu jest jeszcze Jezevac, albo trochę dalej Stara Baska (spokój) czy sama Baska.
Oczywiście zdam relację z pobytu :D
spellkast
Odkrywca
Posty: 72
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) spellkast » 09.01.2015 12:13

Obiecałem krótką relacyjkę z tego kempingu to proszę :)

Na Kempingu byłem dwa pierwsze tygodnie lipca 2014. Przywitała nas raczej nie-chorwacka pogoda, tzn. chłodno (18-20 stopni) i przelotne opady deszczu. Tak było przez dwa dni, a potem gorąco :)
Ale do rzeczy. Kemping położony 2 km na południe od centrum miasta Krk. Teren kempingu schodzi dość stromo w kierunku morza. Parcele położone są na tarasach. Dość spore utrudnienie w poruszaniu się rowerami (tzn. utrudnienie w jednym kierunku, a ułatwienie w drugim :) )
Piechotą do centrum miasta Krk - 15 - 20 minut, jest skrót wzdłuż wybrzeża (uwaga - tylko dla pieszych, rowerami nie ma szans przejechać - to jest po prostu leśna ścieżka po skałkach, ale za to przyjemnie zacieniona drzewami).
Sam kemping fajnie odremontowany i w bardzo dobrym stanie infrastruktury. Wszystko świeże i czyste. W centralnej części znajduje się basen (max głębokość 1,4 m) a obok restauracja - konoba. Serwują smaczną pizze, owoce morza też nie najgorsze. Sanitariaty na najwyższym poziomie, ale trochę za mało, to znaczy są dwa kompleksy na cały kemping.
Na terenie kempingu znajduje się Konzum, budki z warzywami i rybami, pamiątki, pekarnica, sklepiki ze sprzętem plażowym, itp. Poza tym: boisko do siatkówki plażowej, kort tenisowy, siłownia na świeżym powietrzu (4 czy 5 maszynek), świetlica - klub do pooglądania telewizji.
Na kempingu jest problem z miejscem na śmieci. Jest tylko jedno zbiorcze miejsce i trzeba drałować kawał drogi pod górę, żeby wyrzucić śmieci. W lecie to spory problem. Za to miejsce jest tak zorganizowane żeby zapewnić segregację śmieci (różne kontenery na odpady segregowane).
Plaża: właściwie to sa dwie plaże. Większa ma tarasy kamienne z parasolami i brzeg żwirkowy. Mniejsza to plaża obok cumowiska łodzi. Żwirowa - kamyczkowa. Woda czysta, ciepła, nie mętna.
Na terenie kempingu jest malutki plac zabaw dla dzieci: parę huśtawek i zjeżdżalnia.
Na początki lipca było już ciasno i gdyby nie wczesniejsza rezerwacja, prawdopodobnie w ogóle by nas nie wpuścili na teren. Duży minus dla obsługi - generalnie niezbyt miła. Uwaga: od godz. 23 do 6 rano wjazd na teren kempingu jest niemożliwy. Recepcja nie pracuje, a semafory są wyłączone (musieliśmy zostawić samochód przed kempingiem, gdy spóźniliśmy się).

I to właściwie tyle. Jeżeli ktoś potrzebuje więcej informacji to chętnie odpowiem, o ile będę wiedział.
Załączam zdjęcia poglądowe :D
Załączniki:
zestaw kempingowy.jpg
Mój zestaw kempingowy
wodowanie.JPG
Wodowanie statku morskiego (tak ma wpisane w papierach ;)
toalety.JPG
Jeden z dwóch kompleksów łazienkowych
restauracja kemping Krk.JPG
Restauracja na kempingu
plaża kemping Krk-5.JPG
plaża
plaża kemping Krk-4.JPG
plaża
plaża kemping Krk-3.JPG
plaża
plaża kemping Krk-2.JPG
plaża
plaża kemping Krk-1.JPG
plaża
kemping Krk-3.JPG
Kemping
kemping Krk-2.JPG
Kemping
kemping Krk.JPG
Kemping
basen kemping Krk.JPG
basen
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 09.01.2015 12:50

spellkast napisał(a):...


A możesz wkleić link z lokalizacją tego campu? Poproszę. :)
spellkast
Odkrywca
Posty: 72
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) spellkast » 09.01.2015 13:54

Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 09.01.2015 14:12

spellkast napisał(a):A tutaj lokalizacja: https://www.google.pl/maps/place/Campin ... 01c3c03942


Już myślałem, że przeoczyłem coś szukając noclegu. Dzięki.
waldis
Croentuzjasta
Posty: 293
Dołączył(a): 06.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) waldis » 09.01.2015 21:34

spellkast napisał(a):...Piechotą do centrum miasta Krk - 15 - 20 minut, jest skrót wzdłuż wybrzeża (uwaga - tylko dla pieszych, rowerami nie ma szans przejechać - to jest po prostu leśna ścieżka po skałkach, ale za to przyjemnie zacieniona drzewami)...

Wracałem kiedyś nocą zasiedziawszy się na piwku w mieście. Drogę oświetlaliśmy ekranami telefonów (czasy przedsamrtfonowe). Od tamtej pory, bez względu na to gdzie jestem, mam w kieszeni najmarniej jedną latarkę.

Powrót do Kempingi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Kemping Krk (ex. Politin)
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone