Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kasiorka

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mpapu
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 164
Dołączył(a): 06.05.2006
Kasiorka

Nieprzeczytany postnapisał(a) mpapu » 08.06.2006 09:28

Drodzy croforumowicze chciałbym sie zapytac jedną rzecz, a mianowicie czy można na przejściu w Cieszynie kupic korony czeskie. Nie moge ich dostać na miejscu stąd to pytanie. I czy dostane kuny na przesjsciu granicznym pomiędzy słowenią a cro ( tak chociaz na autostrady) zapas euro już zrobiłem.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.06.2006 10:58

Zaraz po wjeździe do Cieszyna drogą z Katowic (jeszcze przed zjazdem w prawo do przejścia w Boguszowicach) tuż przed marketem po prawej stronie jest kilka kantorów, przed nimi (lub przed marketem) odpowiednie parkingi. Na samym przejściu też coś jest.
mpapu
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 164
Dołączył(a): 06.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mpapu » 08.06.2006 11:16

Dzięki, tak myślalem ( tylko chce sie upewnić) , podejrzewam ze w cro na przejsciu tez bedzie mjejlnialnica( czy jakos tak)
Tomek O.
Croentuzjasta
Posty: 286
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomek O. » 08.06.2006 11:24

po przejechaniu granicy slo-cro po prawej stronie bedziesz miał taki ciąg różnych "budek" jest tam też kantor.
jacek20
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 23.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek20 » 08.06.2006 15:42

Kuny możesz kupić także w Polsce , najczęściej w kantorach sieci real, ostatnio widziałem w Opolu po 0.80 gr. , jak dobrze pamiętam .
prazek
Croentuzjasta
Posty: 154
Dołączył(a): 20.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) prazek » 09.06.2006 16:29

Czy muszę kupować czeskie korony, żeby zapłacić za przejazd, czy mogę w złotówkach płacić? Analogicznie Słowacja?
Florcia
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 60
Dołączył(a): 23.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Florcia » 15.06.2006 19:00

Winiety możesz kupić na stacji Petrochemii (chyba) po polskiej stronie granicy i płacisz wtedy PLN. Możesz kupować na granicy (zaraz za barierkami, ale jeszcze na moście granicznym i wtedy możesz płacić PLN i CZK (jednak tu i na stacji jeśli płacisz PLN to wychodzi Cię to sporo drożej). Można też kupić za CZK na czeskich stacjach, ale kiedyś mi się zdarzyło, że wszędzie mieli tylko winiety roczne.
Najkorzystniej kupować winiety w tej budce na granicy na korony.
moondek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2331
Dołączył(a): 07.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) moondek » 15.06.2006 19:12

prazek napisał(a):Czy muszę kupować czeskie korony, żeby zapłacić za przejazd, czy mogę w złotówkach płacić? Analogicznie Słowacja?


Zawsze też możesz zapłacić za winiety na stacji benzynowej kartą...
mirnie
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 133
Dołączył(a): 23.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirnie » 15.06.2006 21:44

mpapu napisał(a):Drodzy croforumowicze chciałbym sie zapytac jedną rzecz, a mianowicie czy można na przejściu w Cieszynie kupic korony czeskie. Nie moge ich dostać na miejscu stąd to pytanie. I czy dostane kuny na przesjsciu granicznym pomiędzy słowenią a cro ( tak chociaz na autostrady) zapas euro już zrobiłem.
Witam moim zdaniem najlepiej "kupić "karte (bo teraz można dostać za darmo)wpłacić sobie powiedzmy 800 zł i winiety paliwo mamy zapłacone na stacjach po co zajmowac sobie głowe wymiana pieniedzy--taniej nie będzie i zabrac euro drobne i grubsze...
antic
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 18
Dołączył(a): 15.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) antic » 16.06.2006 13:59

jacek20 napisał(a):Kuny możesz kupić także w Polsce , najczęściej w kantorach sieci real, ostatnio widziałem w Opolu po 0.80 gr. , jak dobrze pamiętam .


trochę złodziejski mają przelicznik - ok 5 dni temu gdy wyciągałem w Makarskiej 1000kn z bankomatu - pobrało mi z konta 554zł czyli 0,554zł za kunę
rich72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2213
Dołączył(a): 27.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) rich72 » 16.06.2006 14:54

Na terenie Słoweni jeszcze przed wjazdem do cro też jest kilka kantorów gdzie można się w kuny zaopatrzyć

Powrót do Chorwackie ABC

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone