Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

kąpiel w Adriatyku na początku maja - czy i gdzie się da?

Wybieracie się do Chorwacji, ale macie wątpliwości odnośnie pogody? Czy nie będzie za zimno lub za gorąco? Jak inni znieśli chorwacki klimat?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
tamtam
Croentuzjasta
Posty: 182
Dołączył(a): 17.06.2009
kąpiel w Adriatyku na początku maja - czy i gdzie się da?

Nieprzeczytany postnapisał(a) tamtam » 02.02.2012 19:09

Dzień dobry

Wybieram się na długi weekend majowy ( od 30.04 do 5.05 )do Chorwacji.
Mam pytanie o temperaturę wody w maju w Adriatyku.
Czy są takie miejsca ( zatoczka itp) gdzie woda będzie miała temperaturę pozwalającą na kąpiel, czyli powiedzmy powyżej 20 stopni?
Jeśli ktoś zna takie miejsca to prosze o informację.

Pozdrav
Arek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8749
Dołączył(a): 15.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arek » 03.02.2012 09:21

Dla chcącego nic trudnego ;)

Dla orientacji, żebyś wiedział czego się spodziewać
Obrazek
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 03.02.2012 09:43

Krystyna
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 13.08.2005
Re: kąpiel w Adriatyku na początku maja - czy i gdzie się da

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystyna » 15.02.2012 14:58

tamtam napisał(a):Dzień dobry

Wybieram się na długi weekend majowy ( od 30.04 do 5.05 )do Chorwacji.
Mam pytanie o temperaturę wody w maju w Adriatyku.
Czy są takie miejsca ( zatoczka itp) gdzie woda będzie miała temperaturę pozwalającą na kąpiel, czyli powiedzmy powyżej 20 stopni?
Jeśli ktoś zna takie miejsca to prosze o informację.

Pozdrav


Ja byłam w 2010 w tym okresie, woda była raczej zimna natomiast słoneczko ładnie grzało. Dodam jeszcze, ze sami Chorwaci byli zaskoczeni tą niską temp wody.
sprynia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 130
Dołączył(a): 01.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) sprynia » 15.02.2012 16:41

Ja bylam w polowie pazdziernika w Zadarze. Dalo sie spokojnie poplywac. A w maju na pewno woda bedzie cieplejsza :) poplywacie! :)
Anai
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3715
Dołączył(a): 08.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Anai » 15.02.2012 17:42

sprynia napisał(a):Ja bylam w polowie pazdziernika w Zadarze. Dalo sie spokojnie poplywac. A w maju na pewno woda bedzie cieplejsza :) poplywacie! :)


A na czym ta pewność jest oparta?
- że się tak zapytam...

Bo o ile jestem sobie w stanie wyobrazić, że do października miała duuuużo czasu żeby się zagrzać, tak tego maja sobie nie wyobrażam... ale mogę się mylić :)
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 15.02.2012 17:51

sprynia napisał(a): Dalo sie spokojnie poplywac.

Jakby pogadać z "morsami" to powiedzą pewnie, że spokojnie to i w przeręblu się da popływać... oby był odpowiednio duży :wink:

Byłem w Chorwacji w pierwszej połowie czerwca i w drugiej połowie września, w różnych latach i w różnych rejonach i z moich obserwacji wynika, że po pierwsze jesienią woda jest trochę cieplejsza, po drugie w obu tych terminach do złudzenia przypomina Bałtyk w lecie :roll: .
Tak więc przynajmniej ja nie wyobrażam sobie swobodnej kąpieli na początku maja :idea:
tamtam
Croentuzjasta
Posty: 182
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) tamtam » 15.02.2012 18:23

kulka53 napisał(a):
sprynia napisał(a): Dalo sie spokojnie poplywac.

Jakby pogadać z "morsami" to powiedzą pewnie, że spokojnie to i w przeręblu się da popływać... oby był odpowiednio duży :wink:

Byłem w Chorwacji w pierwszej połowie czerwca i w drugiej połowie września, w różnych latach i w różnych rejonach i z moich obserwacji wynika, że po pierwsze jesienią woda jest trochę cieplejsza, po drugie w obu tych terminach do złudzenia przypomina Bałtyk w lecie :roll: .
Tak więc przynajmniej ja nie wyobrażam sobie swobodnej kąpieli na początku maja :idea:


Dobijasz mnie...
Ania W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1993
Dołączył(a): 29.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ania W » 15.02.2012 18:51

3x byłam na wakacjach po 20 maja w Cro: Zivogosce Blato, Zaton i Baśka na wyspie KRK.
Każdy nasz pobyt to kąpiele a Adriatyku, a temperatura w wodzie ok 21 st. C.

Ja tam nie traciłabym nadziei, trzeba być dobrej myśli. :D
mutiaq
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1892
Dołączył(a): 19.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mutiaq » 15.02.2012 19:17

Ja tam w Bałtyku pływałam nie raz, czasem lodownia była, ale pojechać nad morze i nie popływać? Grzech ;)
Chłodna woda zdrowia doda ;p
W maju w Chorwacji nie odmówiłabym sobie też :)
Pozdrawiam.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 15.02.2012 19:24

tamtam napisał(a):Dobijasz mnie...

Oj tam... :wink:
Ja z tych bardziej ciepłolubnych i stąd taka opinia, ale przecież nie mówię że się nie da. Dla chcącego nic trudnego :D

W Bałtyku też się kapałem... w Helsinkach. I przeżyłem, więc w majowym Adriatyku pewnie też nie zamarzniesz :cool:
I w sumie też uważam, że pojechać nad morze i choć raz się nie wykąpać to jakby się wcale nad morzem nie było :cool:

Jak wrócisz, opisz wrażenia :D
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 15.02.2012 21:51

Ania W napisał(a):3x byłam na wakacjach po 20 maja w Cro: Zivogosce Blato, Zaton i Baśka na wyspie KRK.
Każdy nasz pobyt to kąpiele a Adriatyku, a temperatura w wodzie ok 21 st. C.

Ja tam nie traciłabym nadziei, trzeba być dobrej myśli. :D
Tylko oni jadą trzy tygodnie wcześniej do tego zima nie oszczędza Cro.
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 16.02.2012 15:40

Póki co prognostycy twierdzą, że wiosna przyjdzie szybko i gwałtownie zrobi się bardzo ciepło. Wystarczy, że końcówka kwietnia będzie bardzo ciepła i kąpiel podczas weekendu majowanego będzie możliwa. Trzeba trzymać kciuki i już.
Mieszkam w Dalmacji 7 lat i pamiętam upalne końcówki kwietnia (tamperatura powietrza nawet blisko 30 st. ...).
Pogoda wszędzie płata figle..W zeszłym roku weekend majowy był chłodny, za wrzesień i październik wyjątowo upalny (9. października mieliśmy tutaj 30 st.)...
Skoro plany juz przyklepane, jaki sans ma teraz zamartwianie się, jaka będzie pogoda. Cieszyć się, jechać i już!Na pewno będzie fajnie, niezależnie od pogody.
Pozdrawiam
tamtam
Croentuzjasta
Posty: 182
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) tamtam » 16.02.2012 15:53

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):Póki co prognostycy twierdzą, że wiosna przyjdzie szybko i gwałtownie zrobi się bardzo ciepło. Wystarczy, że końcówka kwietnia będzie bardzo ciepła i kąpiel podczas weekendu majowanego będzie możliwa. Trzeba trzymać kciuki i już.
Mieszkam w Dalmacji 7 lat i pamiętam upalne końcówki kwietnia (tamperatura powietrza nawet blisko 30 st. ...).
Pogoda wszędzie płata figle..W zeszłym roku weekend majowy był chłodny, za wrzesień i październik wyjątowo upalny (9. października mieliśmy tutaj 30 st.)...
Skoro plany juz przyklepane, jaki sans ma teraz zamartwianie się, jaka będzie pogoda. Cieszyć się, jechać i już!Na pewno będzie fajnie, niezależnie od pogody.
Pozdrawiam


Plany nie są zaklepane. Właśnie przez pogodę.
Zastanawiam sie czy nie jechać do Portofino do Włoch. Jedyne co mnie powstrzymuje to cena. Z drugiej strony zdaję sobie sprawę że w sezonie w Portofino ceny będą dopiero wysokie... Wieć jak mam jechać nad morze i się nie wykapać tylko zwiedzać to może lepiej jechac i zwiedzać Portofino.... takie mam dylematy :)

Pozdrav
Daniellos76
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 301
Dołączył(a): 16.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Daniellos76 » 13.03.2012 22:08

Woda na Krk obecnie w granicach 9-10 stopni.

http://www.dhmz.htnet.hr/vrijeme/more_n.html

To chyba dużo poniżej standardowej średniej w tym okresie. Ciekawe jaka jest szansa, że się nagrzeje do tych 25-26 do lata? :?
Następna strona

Powrót do Pogoda i klimat



cron
kąpiel w Adriatyku na początku maja - czy i gdzie się da?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone