Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

kamp Vranjica Belvedere

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
bartek tomaszewski
kamp Vranjica Belvedere

Nieprzeczytany postnapisał(a) bartek tomaszewski » 25.02.2004 22:32

Interesuje mnie w/w kamp. Czy ktoś tam był i czy warto? Jak sanitariaty, plaża itp.?
jarwoj
Odkrywca
Posty: 118
Dołączył(a): 17.01.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) jarwoj » 26.02.2004 16:19

Byłem tam w lipcu 2002.
Jest to duży camp. Miejsca do rozbicia są nienumerowane, ale wyznaczone jakby parcelami. Lepsze miejsca to te zacienione. Camping położony jest na zboczu. Miejsca biwakowe wyrównane wzdłuż długich, równoległych do linii brzegowej tarasów. Podłoże kamieniste, konieczne są solidne gwoździe i młot do przymocowania namiotu.
Sanitariaty czyste i wystarczająca ilość. Sklep samoobsługowy, barek, restauracja są.
Plaża. Przy brzegu duże kamienie, miejscami drabinki zejściowe, w jednym miejscu brzeg wysypany drobnymi kamieniami z łagodnym zejściem. Plaża długa, za pasem kamieni wybetonowana, dużo cienia w wśród sosnowych drzew. Czystość wody średnia, bogactwo podwodnej flory i fauny również.
Zaletą tego campingu "na lądzie" jest duża odległość od magistrali, czyli nie słychać jej. Bardzo dobra baza wypadowa na zwiedzanie Trogiru i Splitu. Właśnie dla tych zalet osiadłem na krótko na tym campie.
To tyle, jeśli chcesz więcej to pytaj.
bartek tomaszewski

Nieprzeczytany postnapisał(a) bartek tomaszewski » 27.02.2004 17:22

Dzięki za odpowiedź.
Mógłbyś polecić jakiś kamping w okolicy, gdzie znalazłbym bardzo czystą wodę i trochę bardziej urozmaiconą flore i faune bo noszę się z zamiarem zrobienia zdjęć (albo nakręcenia filmu)?
pozdro!
jarwoj
Odkrywca
Posty: 118
Dołączył(a): 17.01.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) jarwoj » 01.03.2004 11:51

Osobiście nie jestem pozytywnie nastawiony do campingów między morzem a magistralą. Tak więc poruszając się na południe dotarłem do płw. Peljesac. Tam można zrobić film, ale to nie są okolice Trogiru.
W kierunku północnym, może Rogoznica, może Primosten, nie wiem nie byłem, ktoś inny musi ci doradzić.
Jeszcze dalej to wyspa Cres (tego miejsca jestem pewny).
Pytaj i szukaj.
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 01.03.2004 14:20

Ja zrezygnowałam z pobytu na tym kempingu...
Wszystko zależy od tego jak lubisz spędzać czas :)

Niestety woda w okolicach Splitu i Trogiry pozostawia wiele do życzenia ( nawet bardzo wiele). Aby zwiedzić Split i Trogir oddaliłam sie nieco od nich ale warto było..... Primosten. Piękne miasteczko, z jakby starym miastem na wyspie( cos w rodzaju Sv.Stefan w Czarnogórze). Kemping jest niedaleko... woda krystaliczna.

p.s. jeśli masz ochote zobaczyć coś więcej pod wodą to najlepiej udać się na wyspy!!!Np Pag ( choć wyspa sie niektórym nie podoba ale to kwestia gustu .... jest tam mało roślinności ale to stawrza jej specificzny urok)


p.s. 2. moim zdaniem rejon Splitu i Trogiru( pomijając walory samego zwiedzenia starego miasta i zabytków) jest mało atrakcyjny w porównaniu z pozostałą częścią tego kraju... pięknego kraju!!!!

Powrót do Kempingi

cron
kamp Vranjica Belvedere
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone