Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kamerka GoPro3 Black Edition vs GoClever Gold Full HD 1920x1

Rozmowy na tematy fotograficzne. Porady odnośnie techniki fotografowania, wyboru sprzętu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013
Re: Kamerka GoPro3 Black Edition vs GoClever Gold Full HD 19

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 02.03.2015 22:25

bluesman napisał(a):
sviva napisał(a):Ale to jest decyzja - trochę szaleństwa czy zdrowy rozsądek. Ja wybrałem zdrowy rozsądek ;)


Ciekawe podejście, kamery używam sporadycznie i traktuję to normalnie. Stać mnie to kupuję :mrgreen: Wybrałeś zdrowy rozsądek znaczy jesteś mądrzejszy niż inni ? :lol:


To zależy kogo na co stać, tu jest granica zdrowego rozsądku.
Bo kupić Gopro 4 za 2,4 tys. można zawsze tylko czy jest to normalne aby poużywać jej kilka razy w roku ? mowa oczywiście o statystycznie zasobnym Polaku.
Dlatego ja wybrałem zamiennik, dziś właśnie zamówiłem w chinach SJ 5000 Plus (parametrami taka sama jak Gopro3 Black). Wyjdzie mnie ona za jakieś 615zł jeżeli uda się ominąć cło. W zestawie są 3 baterie + ładowarka stacjonarna.
W 2014 roku używałem kamerki SJ4000, która też jest super i nie odstaje bardzo od Gopro a cenowo to przepaść, ja płaciłem za nią 300zł a w zestawie i jedna i druga ma masę uchwytów i wszystko kompatybilne z Gopro.
Użytkownik usunięty
Re: Kamerka GoPro3 Black Edition vs GoClever Gold Full HD 19

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.03.2015 11:25

Sprzedałem niedawno Goclevera Gold od którego zaczął się temat :P zastanawiałem się nad kupnem GoPro 4 Black Edition ale po raz kolejny rozsądek wziął górę nad rozumem, nie ma sensu wywalać ponad 2K za kamerkę którą wykorzystam kilka razy w roku :| na nowy wakacyjny sezon sprawiłem sobie takie, następne cudeńko Redleaf RD990 zależało mi na funkcji zdjęć poklatkowych Time Lapse którą posiada ta kamerka :wink: Polecam! fajowy gadżet ten Time Lapse :wink:
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007
Re: Kamerka GoPro3 Black Edition vs GoClever Gold Full HD 19

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 03.03.2015 11:52

JackDaniels;) napisał(a):Sprzedałem niedawno Goclevera Gold od którego zaczął się temat :P zastanawiałem się nad kupnem GoPro 4 Black Edition ale po raz kolejny rozsądek wziął górę nad rozumem, nie ma sensu wywalać ponad 2K za kamerkę którą wykorzystam kilka razy w roku :| na nowy wakacyjny sezon sprawiłem sobie takie, następne cudeńko Redleaf RD990 zależało mi na funkcji zdjęć poklatkowych Time Lapse którą posiada ta kamerka :wink: Polecam! fajowy gadżet ten Time Lapse :wink:


Dzięki temu, że padła mi kamerka Red Leaf zwrócono mi w całości pieniądze więc kupiłem kamerę Sony :)
Pisanie o rozsądku i rozumie wkładam między bajki ;) Każdy robi to co uważa za stosowne :) Natomiast wpisy rozsądek i takie tam uważam za dziwne i niepotrzebne :) Wolę suche fakty i pisanie wg mnie zalety wady a nie "bez sensu" :papa:

P.S. z kamer Sony i Go Pro można by zrobić niezłą kamerę :)
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007
Re: Kamerka GoPro3 Black Edition vs GoClever Gold Full HD 19

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 03.03.2015 11:58

yzedef napisał(a):
bluesman napisał(a):To zależy kogo na co stać, tu jest granica zdrowego rozsądku.
Bo kupić Gopro 4 za 2,4 tys. można zawsze tylko czy jest to normalne aby poużywać jej kilka razy w roku ? mowa oczywiście o statystycznie zasobnym Polaku.


Poruszyłeś tu kilka ciekawych kwestii :mrgreen: Jeżeli mnie stać na wspomniane Go Pro, a kupuję Red Leaf to co to jest ? :mrgreen:
Zdefiniuj co to jest "normalne" i kto to jest "normalny Polak"

Wolałbym jednak byś pisał za siebie, a nie za innych ! :papa:
Użytkownik usunięty
Re: Kamerka GoPro3 Black Edition vs GoClever Gold Full HD 19

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.03.2015 12:02

Nie karmić nowobogackich trolli :wink:
figusek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 11.08.2014
Re: Kamerka GoPro3 Black Edition vs GoClever Gold Full HD 19

Nieprzeczytany postnapisał(a) figusek » 03.03.2015 12:06

sviva napisał(a):Witam.
widziałem co potrafi gopro hero3 black. To jest moc. Widać to zwłaszcza w ujęciach pod wodą.Ale cena robi swoje. Dla kogoś kto będzie używał jej sporadycznie do wędrówek pieszych i samochodowych chyba szkoda tyle pieniędzy wydawać. Ja sam się zastanawiałem co wybrać. Wybrałem kamerkę ActiveCam Sky full HD. Kamera z pilotem, wyświetlaczem, wifi. W zestawie miałem 2 baterie, monopod, uchwyty na kask, klatkę piersiową, obudowę wodoszczelną. Cena? 750 zł. Mi kamera wystarcza.
Kręci w Hd ale tylko 30fpsów, GoPro ma 60 i tu jest różnica.
Ale to jest decyzja - trochę szaleństwa czy zdrowy rozsądek. Ja wybrałem zdrowy rozsądek ;)

My na samym początku myśleliśmy o ActiveCam Sky, bo parametry ma niezłe jak za taką cenę :)
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007
Re: Kamerka GoPro3 Black Edition vs GoClever Gold Full HD 19

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 03.03.2015 12:13

JackDaniels;) napisał(a):Nie karmić nowobogackich trolli :wink:


Dowcip ?
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013
Re: Kamerka GoPro3 Black Edition vs GoClever Gold Full HD 19

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 03.03.2015 14:10

bluesman napisał(a):
yzedef napisał(a):
bluesman napisał(a):To zależy kogo na co stać, tu jest granica zdrowego rozsądku.
Bo kupić Gopro 4 za 2,4 tys. można zawsze tylko czy jest to normalne aby poużywać jej kilka razy w roku ? mowa oczywiście o statystycznie zasobnym Polaku.


Poruszyłeś tu kilka ciekawych kwestii :mrgreen: Jeżeli mnie stać na wspomniane Go Pro, a kupuję Red Leaf to co to jest ? :mrgreen:
Zdefiniuj co to jest "normalne" i kto to jest "normalny Polak"

Wolałbym jednak byś pisał za siebie, a nie za innych ! :papa:


Oczywiście że jest to moja opinia i piszę za siebie. Myślę że to jasno wynika z tekstu tak samo jak to że kupić gopro4 każdy może (jak nie za gotówkę to na raty itp.) tylko czy jest sens przepłacać ?.
Tematu "normalności" nie skomentuje bo to już się robi gruby OT. Według mnie za bardzo do siebie bierzesz to co tu jest napisane... oczywiście masz do tego prawo :).

Wracając do tematu, za jakiś pewnie miesiąc doleci do mnie SJ5000+ to się będę mógł wypowiedzieć.
Jednak kamerka za 615zł z procesorem (Ambarella A7LS75) takim samym jak w Gopro3black i matrycą 16MPX Panasonic MN34120P dodatkowo z ogromną ilością uchwytów jest rozsądną propozycją.
Tak naprawdę już jej starszy brat SJ4000 daje zbliżone efekty do gopro jednak chciałem się pobawić w slow motion, ta kamerka (SJ5000+) ma możliwość rejestracji w 720p 120 klatek/s. Najlepszy źródłem jest YT, jest tam porównań od groma różniastych.
Marzy mi się połączenie kamerki z dronem DJI Phantom, popatrzcie jakie na YT ludzie robią fajne filmiki z dronów np. na plażach, jednak naczytałem się że to cholerstwo potrafi "uciec" więc żadną przyjemnością jest latanie z duszą na ramieniu i obawą że sprzet za pare tysi w każdej chwili może zwiać w siną dal :)
Użytkownik usunięty
Re: Kamerka GoPro3 Black Edition vs GoClever Gold Full HD 19

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.03.2015 14:52

yzedef napisał(a):Marzy mi się połączenie kamerki z dronem DJI Phantom, popatrzcie jakie na YT ludzie robią fajne filmiki z dronów np. na plażach



Kumpel ma drona Phantoma 2, pożyczam na wyjazd do crolandii, wpadnij w sierpniu do Mandre to się razem pobawimy :wink:
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013
Re: Kamerka GoPro3 Black Edition vs GoClever Gold Full HD 19

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 03.03.2015 15:31

JackDaniels;) napisał(a):
yzedef napisał(a):Marzy mi się połączenie kamerki z dronem DJI Phantom, popatrzcie jakie na YT ludzie robią fajne filmiki z dronów np. na plażach



Kumpel ma drona Phantoma 2, pożyczam na wyjazd do crolandii, wpadnij w sierpniu do Mandre to się razem pobawimy :wink:


Będzie ciężko bo jadę czerwiec/lipiec, nie masz obaw że ucieknie ci ? wysoko tym "fruwałeś" ?, pożyczonym to już w ogóle bałbym się :).
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008
Re: Kamerka GoPro3 Black Edition vs GoClever Gold Full HD 19

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 03.03.2015 15:41

yzedef napisał(a):
JackDaniels;) napisał(a):
yzedef napisał(a):Marzy mi się połączenie kamerki z dronem DJI Phantom, popatrzcie jakie na YT ludzie robią fajne filmiki z dronów np. na plażach



Kumpel ma drona Phantoma 2, pożyczam na wyjazd do crolandii, wpadnij w sierpniu do Mandre to się razem pobawimy :wink:


Będzie ciężko bo jadę czerwiec/lipiec, nie masz obaw że ucieknie ci ? wysoko tym "fruwałeś" ?, pożyczonym to już w ogóle bałbym się :).


Jack - masz licencję? :lol:
Użytkownik usunięty
Re: Kamerka GoPro3 Black Edition vs GoClever Gold Full HD 19

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.03.2015 17:00

yzedef napisał(a):Będzie ciężko bo jadę czerwiec/lipiec, nie masz obaw że ucieknie ci ? wysoko tym "fruwałeś" ?, pożyczonym to już w ogóle bałbym się :).


Fruwaliśmy w mieście na wysokości 50m, kilka razy łączność tracił od tych anten, przekaźników i wi-fi :| nie swoim strach było latać :oczko_usmiech:
Użytkownik usunięty
Re: Kamerka GoPro3 Black Edition vs GoClever Gold Full HD 19

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.03.2015 17:33

Vjetar napisał(a):
yzedef napisał(a):
JackDaniels;) napisał(a):
yzedef napisał(a):Marzy mi się połączenie kamerki z dronem DJI Phantom, popatrzcie jakie na YT ludzie robią fajne filmiki z dronów np. na plażach



Kumpel ma drona Phantoma 2, pożyczam na wyjazd do crolandii, wpadnij w sierpniu do Mandre to się razem pobawimy :wink:


Będzie ciężko bo jadę czerwiec/lipiec, nie masz obaw że ucieknie ci ? wysoko tym "fruwałeś" ?, pożyczonym to już w ogóle bałbym się :).


Jack - masz licencję? :lol:

Jak kupię sobie swojego drona a będę latał nim komercyjnie to będzie trzeba i licencję zrobić :P na razie tak nielegalnie po cichu za rogiem i z dronem pod pachą, spieprzając przed strażą miejską :mrgreen:
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007
Re: Kamerka GoPro3 Black Edition vs GoClever Gold Full HD 19

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 03.03.2015 20:47

Tak mi się przypomniało :) chcąc być sprytny kupiłem do Sony uchwyty zamienniki do GoPro :evil: Nigdy więcej ! połamały mi się. Poza tym słabo trzymały należy mieć nadzieje, że oryginalne są z lepszego plastiku :papa:
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013
Re: Kamerka GoPro3 Black Edition vs GoClever Gold Full HD 19

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 03.03.2015 22:55

Odnośnie uchwytów to tak jak wszystko, są gorsze i lepsze zamienniki. Dobry zamiennik będzie jak oryginał. Bardzo dużo jest już np. zamienników z aluminium a to już zdecydowanie trudniej złamać.
W zeszłym tygodniu dojechał do mnie monopod. Super jakość, bardzo solidny, uchwyt na telefon, nie ma szans aby z niego wypadł (mocna sprężyna). Na moje oko ten kij i lustrzankę utrzyma.

http://www.aliexpress.com/item/Free-Shi ... 48449.html
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do FotoCroClub - dyskusja


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Kamerka GoPro3 Black Edition vs GoClever Gold Full HD 1920x1 - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone