Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jod

Wybieracie się do Chorwacji, ale macie wątpliwości odnośnie pogody? Czy nie będzie za zimno lub za gorąco? Jak inni znieśli chorwacki klimat?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
WoYo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 191
Dołączył(a): 26.01.2004
Jod

Nieprzeczytany postnapisał(a) WoYo » 01.06.2004 11:14

Witam.

Moze moje pytanie zabrzmi dosc glupio, ale musze je zadac. :wink:
Czy powietrze na wybrzezu zawiera jod? Czy szukajac jodu musze udac sie wylacznie nad nasz Baltyk? :oops:

z gory dzieki :wink:

pozdrawiam
Łukasz
Cromaniak
Posty: 1088
Dołączył(a): 03.04.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Łukasz » 01.06.2004 12:50

Nie jest takie głupie. Też mnie to ciekawi. W dawnych czasach słyszałem, że nad ciepłym morzem jod jest tylo rano. Ale ani nie wiem czy to prawda ani dlaczego.
Midas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 717
Dołączył(a): 23.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Midas » 01.06.2004 15:38

Z tego co wiem kodu nad Adriatykiem jest jak na lekarstwo.
Nad Bałtykiem jest go najwięcej ,kiedy sa sztormy i jest wilgotno.
Może własnie dlatego w Cro jest go mniej ,bo w lecie morze jest spokojne i jest tam bardzo sucho.
Innego wytłumaczenia nie widzę , bo przecież zasolenie jest dużo większe.
:arrow:
izmir
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 54
Dołączył(a): 06.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) izmir » 02.06.2004 08:20

Witam !!!

Nie jestem expertem, ale z tego co wielokrotnie słyszałem, stężenie jodu nad Bałtykiem jest o wiele większe niż nad Adriatykiem, gdzie praktycznie go nie ma. Jednak nawet nad Bałtykiem efekty przynosi dopiero wielotygodniowy pobyt. Takie opinie słyszałem z ust lekarzy.

pozdrawiam Mariusz :papa:
Izowita
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 113
Dołączył(a): 30.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Izowita » 04.06.2004 22:10

Niestety nad Adriatykiem jodu jest bardzo niewiele

Powrót do Pogoda i klimat

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone