Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jeżowiec - czy ktoś choduje w akwarium ?

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Ddarc
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 13.08.2002
Jeżowiec - czy ktoś choduje w akwarium ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ddarc » 03.11.2002 23:04

Jedną z cennych rzeczy jakie udało mi się zdobyć był jeżowiec przejechał 4 dni z samochodzie 3 granice i sporo przeżył. Dysponowałem 4 litrami wody z morza śródziemnego którą zmieniałem na trasie wszystko było ok. nawet nie miał nic do jedzenia, miał wytrwać do polski. Jednak przy wlewaniu do akwarium nie przewidziałem że połowa słodkiej wody zabije " potwora" mało się nie rozpłakałem . Troszkę się do niego przywiązałem - szkoda. Mam pytanie czy komuś udało się zachodować go w Polsce, chętnie nawiąże kontakt z kimś kto hoduje słono wodne ryby itp. jestem laikiem ale będę wdzięczny za wszelkie sugestie pozdrawiam
Darek Szczecin
Leon
Cromaniak
Posty: 2350
Dołączył(a): 16.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leon » 06.11.2002 09:49

Czesc Darek,
sorry za muj polski nie jestem polakiem. Tez kiedisz mieszkale w Szczecinie ladne miasto. Mam tam sporo znajomich.
Co do chodowania zwiezant morskich jest to dosic wimagajance i droge zajencie.
Trzeba sie dobrze przigotowac jak teoreticznie tak i prakticznie. Polecam odwiedzanie stron innternetowich na temat morskich akwarium.
To cud ze ci sie udalo przewieszc jezowca zywego do szczecina. Tutaj jest zasolenie 38 promil a baltik ma 8 czyli u nas jest 38 g morskiej soli na litr wodi a w baltiku 8 gram na litr wodi.
Salvatore
...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Salvatore » 21.11.2002 20:01

A jakby trochę posolić wodę???
Leon
Cromaniak
Posty: 2350
Dołączył(a): 16.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leon » 22.11.2002 09:22

Chinczyci choduja 1000000 ton jezowcow rocznie. Jezeli kogosz interesuje niech sie przejedzie i zorjentuje. Leon
Ddarc
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 13.08.2002
Odp.Jeżowiec

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ddarc » 22.01.2003 11:16

Przepaszam za brak odp. ale mie maiłem chwilowo kompa.
Dziekuje za odp. szczególnie koledze Leonowi za wskazówki i cenne informacje odn. zasolenia itd.Odwiedziłem już trochę stron w internecie i mam już jako takie pojęcie o chodowli.Nie jest to na pewno łatwa i tania rozrywka , ale przez to pasjonująca. Myślę że 2 raz jeżyk przeżyje. Pozdrawiam serdecznie ze Szczecina

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Jeżowiec - czy ktoś choduje w akwarium ?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone