Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jeśli nie naturystyczna Chorwacja to...

Plaże, kempingi, ośrodki FKK i wszystkie inne nietekstylne sprawy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
cropag
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 282
Dołączył(a): 31.01.2010
Jeśli nie naturystyczna Chorwacja to...

Nieprzeczytany postnapisał(a) cropag » 25.11.2011 12:08

Czas już myśleć o wakacjach 2012, w naszym przypadku to muszą być oczywiście wakacje dla golasów. W Chorwacji byliśmy już chyba 10 razy, zawsze na kempingach FKK albo w hotelach i apartamentach blisko naturystycznych plaż. Najmilej wspominamy Rabac, Lumbardę i wyspę Badija koło Korculi, najmniej podobało nam się na Pagu :cry: z uwagi na trudno dostępne ustronne plaże. Nie jestem zwolennikiem rozłożenia się z łóżkiem do opalania koło samochodu (i włączenie muzyki :twisted:) , ale musimy mieć nasze minimum wygody: dwa składane łóżka, materace, sprzęt do nurkowania, płetwy, obuwie antyjeżowcowe, coś zimnego do picia w przenośnej lodówce, parasole, ręczniki, olejki, kremy, trochę słodkiej wody do spłukania ciała z soli po kąpieli itp, itd. Jak sobie pomyślę, że musimy to nieść np. 2 kilometry po skałkach - to odchodzi nam ochota na opalanie. Próbowaliśmy trochę plażowania koło Mandre, daleko od centrum, ale kręciło się tam sporo ludzi i krępowało nas, kiedy niektórzy zawracali widząc golasów, a natomiast inni (głównie starsi panowie) chętnie podchodzili bliżej i nawet chyba dyskretnie fotografowali :x . Musicie przyznać, że takie warunki nie dają przyjemności.

Ale przechodzę do tematu:
Jeśli nie naturystyczna Chorwacja to co polecacie?? Chodzi mi o miejsce w przyzwoitej odległości od okolic Krakowa, aby można było dojechać samochodem max. w 2 dni, koniecznie nad ciepłą i czystą wodą (a więc Węgry czyli Balaton odpada). W/g nas pozostaje Słowacja, Czechy (tylko skąd tam wziąć morze - ale może fajne jeziorko?), Bułgaria, Rumunia, Ukraina, Włochy oraz Austria (zimno i drogo), Niemcy (zimno i drogo).
Czy podczas Waszych naturystycznych pobytów znaleźliście coś co pasowałoby do powyższego opisu?

cropag
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 25.11.2011 13:51

cropag napisał(a):... ale musimy mieć nasze minimum wygody: dwa składane łóżka, materace, sprzęt do nurkowania, płetwy, obuwie antyjeżowcowe, coś zimnego do picia w przenośnej lodówce, parasole, ręczniki, olejki, kremy, trochę słodkiej wody do spłukania ciała z soli po kąpieli itp, itd. ......

Nie pomogę w FKK ( nie korzystam) ale w temacie Waszych minimum wymogów to nie jest tak źle. W zasadzie to chyba wszystko wymieniłeś ...... oprócz "karlowacka" (piwo) ale to akurat uznaje za duży plus dla Ciebie (Was).
Zastanawiam się po co łóżka skoro macie materace.

Nie wiem czy byliście na KRK. Też są plaże FKK a odległość, stosunkowo "blisko".
Piterek75
Globtroter
Posty: 43
Dołączył(a): 24.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piterek75 » 25.11.2011 14:01

Wrzucę jako ciekawostkę w temacie;
http://podroze.gazeta.pl/podroze/56,114 ... ystow.html
cropag
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 282
Dołączył(a): 31.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) cropag » 25.11.2011 15:17

woka napisał(a):
cropag napisał(a):... ale musimy mieć nasze minimum wygody: dwa składane łóżka, materace, sprzęt do nurkowania, płetwy, obuwie antyjeżowcowe, coś zimnego do picia w przenośnej lodówce, parasole, ręczniki, olejki, kremy, trochę słodkiej wody do spłukania ciała z soli po kąpieli itp, itd. ......

... ale w temacie Waszych minimum wymogów to nie jest tak źle. W zasadzie to chyba wszystko wymieniłeś ...... oprócz "karlowacka" (piwo)...
Zastanawiam się po co łóżka skoro macie materace.


A jak myślisz co to jest to "coś zimnego do picia"?? :lool: :lool:

A łóżko jest 100 razy lepsze od materaca - ma możliwość regulacji od pozycji leżącej aż do prawie siedzącej, można postawić nawet na ostrych kamyczkach, bez obawy, że zrobi się dziurka w materacu. A łóżko + materac + na to jeszcze ręcznik - to jest to co tygrysy lubią najbardziej :D :D
krystian186
Odkrywca
Posty: 106
Dołączył(a): 27.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) krystian186 » 25.11.2011 15:18

Też analizuje ten temat i analizuję i.....wychodzi mi że takie warunki jak na chorwackich campingach FKK połączone z walorami klimatycznymi i krajobrazowymi to znaleźć można......tylko w Cro :-) .Niemniej jednak jak czas i finanse pozwolą to najpierw odwiedzę wybrzeże Francji a w drodze powrotnej napewno Cro :-).
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 25.11.2011 18:04

cropag napisał(a):A jak myślisz co to jest to "coś zimnego do picia"?? :lool: :lool:

Nie skojarzyłem. No dobrze, niech będzie ale tylko jedno. :!: :wink:
cropag napisał(a):A łóżko jest 100 razy lepsze od materaca - ma możliwość regulacji od pozycji leżącej aż do prawie siedzącej, można postawić nawet na ostrych kamyczkach, bez obawy, że zrobi się dziurka w materacu. A łóżko + materac + na to jeszcze ręcznik - to jest to co tygrysy lubią najbardziej :D :D

W takim razie nie narzekaj, że musisz dużo "taszczyć" ze sobą. Chcesz trudu to masz.

ps
Jak mam rozumieć słowo "tygrysy" 8O co to oznacza. :?:
cropag
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 282
Dołączył(a): 31.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) cropag » 27.11.2011 09:33

woka napisał(a):ps
Jak mam rozumieć słowo "tygrysy" 8O co to oznacza. :?:


A co, Kubusia Puchatka nie czytał :?: :?: :roll:
Ewentualnie wrzuć całą frazę do Google to się dowiesz :lol:

cropag
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 28.11.2011 12:23

Nie pomoge. My z wygody wybieramy campy fkk gdzie na plazy nie dudni muzyka no i jest zakaz fotografowania. Z namiotu na plaze mamy ze 100m wiec mozna zaniesc wiele :)
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 29.11.2011 08:31

piotrulex napisał(a):Nie pomoge. My z wygody wybieramy campy fkk gdzie na plazy nie dudni muzyka no i jest zakaz fotografowania. Z namiotu na plaze mamy ze 100m wiec mozna zaniesc wiele :)


To po co się rozbierasz jak nie chcesz sie fotografować. Pewnie jesteś gruby i się wstydzisz. Przejdż na dietę jak Krakuscity. Stracił 24 kg.
cropag
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 282
Dołączył(a): 31.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) cropag » 29.11.2011 13:15

piotrulex napisał(a):... My z wygody wybieramy campy fkk ... Z namiotu na plaze mamy ze 100m wiec mozna zaniesc wiele :)


I tak się też pewnie skończy dla nas w przyszłym roku :lol: :lol:
Liczyłem, że może ktoś podpowie inne wyjście, bo na kempingach (z namiotem) przeżyliśmy dwukrotnie typową chorwacką nocną burzę z ulewą, potężnym wiatrem i piorunami :twisted: . I to jest poważny minus pobytu na kempingu. Jako alternatywę może zdecydujemy się na apartament/hotel w pobliżu kempingu FKK. Niestety, dobre kempingi da golasów można spotkać praktycznie tylko w północnej części Chorwacji w szczególności na Istrii. W południowej Dalmacji tylko dzikie plaże i o takie właśnie miejsca pytam naturystów z CroForum. Macie coś godnego polecenia?

cropag
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 29.11.2011 13:57

cropag napisał(a):
piotrulex napisał(a):... My z wygody wybieramy campy fkk ... Z namiotu na plaze mamy ze 100m wiec mozna zaniesc wiele :)


I tak się też pewnie skończy dla nas w przyszłym roku :lol: :lol:
Liczyłem, że może ktoś podpowie inne wyjście, bo na kempingach (z namiotem) przeżyliśmy dwukrotnie typową chorwacką nocną burzę z ulewą, potężnym wiatrem i piorunami :twisted: . I to jest poważny minus pobytu na kempingu ...


Niby tak. Prawie zawsze mamy co najmniej jedna taka nocke. Z 2 latka temu nocke konczylismy w autach a nowy, markowy namiot poszedl do reklamacji. dla nas jest to jednak maly minus a plusow campingowania widze zdecydowanie wiecej. U nas styl zycia, wpoczywania, mobilnosc wygrywa nad spokojna nocka w "murach" :)
krystian186
Odkrywca
Posty: 106
Dołączył(a): 27.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) krystian186 » 29.11.2011 14:00

Mi też pewne aspekty mieszkania pod namiotem nie do końca pasowały. Ale że campingi FKK przypadły do gustu to trzeba było znależć jakieś rozwiązanie. Myślałem myślałem i....kupiłem przyczepkę campingową. Niedrogą, niedużą polską niewiadówkę. Już we wrześniu ją przetestowałem w Cro. Standard zamieszkania sie podniósł bardzo, otworzyły sie nowe możliwości-bezcenne. Już się nie mogę doczekać choćby wiosny i pierwszych wyjazdów :-) nie wspominając o Cro !
waldis
Croentuzjasta
Posty: 293
Dołączył(a): 06.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) waldis » 29.11.2011 22:06

cropag napisał(a):...Jeśli nie naturystyczna Chorwacja to co polecacie?? Chodzi mi o miejsce w przyzwoitej odległości od okolic Krakowa, aby można było dojechać samochodem max. w 2 dni, koniecznie nad ciepłą i czystą wodą ...

Ada Bojana w Czarnogórze. Nie byłem, ale się zastanawiam, bo do Dubrownika stosunkowo blisko.
krystian186
Odkrywca
Posty: 106
Dołączył(a): 27.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) krystian186 » 30.11.2011 08:33

waldis napisał(a):
cropag napisał(a):...Jeśli nie naturystyczna Chorwacja to co polecacie?? Chodzi mi o miejsce w przyzwoitej odległości od okolic Krakowa, aby można było dojechać samochodem max. w 2 dni, koniecznie nad ciepłą i czystą wodą ...

Ada Bojana w Czarnogórze. Nie byłem, ale się zastanawiam, bo do Dubrownika stosunkowo blisko.


Osobiście nie radzę, chyba że komuś nie zależy na infrastrukturze i higienie na campingu. Z opini na forach FKK i zdjęć Ada Bojana to rozsypujacy się "camping" z epoki socjalizmu.
cropag
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 282
Dołączył(a): 31.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) cropag » 30.11.2011 09:10

krystian186 napisał(a):Mi też pewne aspekty mieszkania pod namiotem nie do końca pasowały. Ale że campingi FKK przypadły do gustu to trzeba było znależć jakieś rozwiązanie. Myślałem myślałem i....kupiłem przyczepkę campingową.


Jest to jakieś rozwiązanie i też już kilka lat temu nad tym się zastanawialiśmy, ale ... odradzili nam znajomi, bo:

- trzeba "toto" ciągnąć za sobą przez pół Europy (w tym trochę po Chorwackich górkach)
- rosną koszty paliwa
- rosną koszty opłat na drogach płatnych
- rośnie zużycie samochodu (tak naprawdę to musiałbym chyba zmienić też auto, mam co prawda prawie całkiem nowe, ale tylko 90 KM, więc do przyczepy trochę słabe)

Nasuwa się pytanie, czy warto się "poświęcić" na 2-3 tygodnie urlopu w roku?

Biorąc pod uwagę wszystkie "za" i "przeciw" chyba zdecydujemy się na wynajęcie apartamentu/bungalowu na terenie kempingu FKK - na niektórych kempingach można tak wynająć, choć tanio nie wychodzi :?
No, chyba, że jeszcze ktoś coś fajnego podpowie :lol:

cropag
Następna strona

Powrót do Naturystyczna Chorwacja



cron
Jeśli nie naturystyczna Chorwacja to...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone