Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jaki program do pokazów zdjęć ?

Rozmowy na tematy fotograficzne. Porady odnośnie techniki fotografowania, wyboru sprzętu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
rich72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2213
Dołączył(a): 27.02.2006
Jaki program do pokazów zdjęć ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) rich72 » 01.11.2006 11:36

Jak w temacie - zrobiłem przegląd tematów ale czegoś takiego nie znalazłem a mianowicie jakich używacie programów do tworzenia prezentacji zdjęć z podkładem muzycznym i ciekawymi przejściami ale taki który nie badziewi totalnie jakości fotek. tak żeby zachowywać rozdzielczośc na poziomie powyżej 800X600 a najlepiej 1024x768 bez paściarskiej kompresji :?:

Ps. I najlepiej jakby po polskiemu było :wink:
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 01.11.2006 12:09

Takie rzeczy, to tylko w Erze... ;)
rich72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2213
Dołączył(a): 27.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) rich72 » 01.11.2006 12:12

:lool: :lool: :lool: takiej odpowiedzi właśnie się obawiałem :wink: :wink: :wink:
Jacunio
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1645
Dołączył(a): 13.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacunio » 01.11.2006 14:27

Z góry zastrzegam, że nie znam tego programu, ale z tego co się orientuję, to wszystkie te cechy może spełnić darmowy program Picasa Google'a.
Zajrzyj tu: http://picasa.google.pl/intl/pl/, ściągnij go i pobaw się nim - ma dużo różnych opcji i chyba nawet odtwarzanie mp3 w tle podczas pokazu slajdów...

PozdraV
J.
paolo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 405
Dołączył(a): 12.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) paolo » 01.11.2006 14:56

FotoOffice 3, spróbuj. Dla mnie rewelacja do tworzenia prezentacji z podkaładem muzycznym i fajnymi przejściami.
rich72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2213
Dołączył(a): 27.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) rich72 » 01.11.2006 16:18

Jacunio - owszem mp3 odtwarza podczas pokazu jednak nie da się tego zapisać na dysk cd/dvd natomiast w nagranym pokazie slide show jest tylko jeden rodzaj przejścia dostępny (chyba że źle szukałem) :cry:

Ale tak czy inaczej programik niegłupi jeśli chcemy komuś z kompa cosik pokazać i mądrze z tego co zauważyłem można nim zoptymalizować hurtem naraz dużo fotek do rozsądnej wagi nie tracąc jakości podczas renderingu :lol:

Paolo - muszę programu poszukać :lol: gdzieś u przyjaciół 8)
Ps. Ile ten FotoOffice 3 zajmuje na dysku?? :lol:
Asia&Grześ
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 293
Dołączył(a): 21.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Asia&Grześ » 01.11.2006 21:11

Od dawna jak tylko sie pojawił to już pare lat robie prezentacje w programiku Pro Show Gold 2 teraz jest wersja nowsza Profesjonal. Niestety nie po polskiemu bo sam jestem przeciwnikiem spolszcanie programów bo potem wychodzi wersja angielska i jest problem:)
W tym programie zrobisz wszystko - napisy, menu, muza wszystkie formaty, nie konwertuje fot no chyba że chcesz, szeroki wybór przejść pomiedzy fotami, wybór jaki chcesz format zapisu DVD,CD,SVCD,EXE itp.
Mogłbym sie o tym programie rozpisać ale tu miejsca brak, w każdym badz razie jego intuicyjność jest bardzo szeroka i masz nad wszystkim władze:):)
W razie pytań pisz na maila adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl

pozdrawiam :)
paolo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 405
Dołączył(a): 12.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) paolo » 01.11.2006 21:13

Poszukaj, warto. Jakieś 45 MB.
rich72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2213
Dołączył(a): 27.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) rich72 » 01.11.2006 22:00

Asia&Grześ - Pro show gold miałem jednak nie byłem z niego zadowolony ze względu na to że znacznie pogarszał jakość zdjęć po nagraniu na cd/dvd. Nie wiem czy nie robiłem czegoś nie tak ale grzebałem grzebałem i nie udawało mi się nic wymyślić aby jakość poszczególnych fotek była satysfakcjonująca. Zdjęcia wyraźnie były kompresowane i zmieniały dość znacznie odcienie kolorów. Czy zauważasz coś takiego u siebie bo jeśli tak nie jest znaczy że trzeba było nad programem dłużej posiedzieć :roll: . Faktem jednak że przygotowanie prezentacji wraz z podkładem muzycznym i ciekawymi przejściami było dziecinnie proste.

Paolo - już zasysam :wink:

Ps. Próbowałem też program Nero PhotoShow Deluxe 4 - do d.... :!:
Obsługa i prędkość przetwarzania materiału jest tragiczna. Wprawdzie kompa też mam prehistorycznego (Duron1,6 + 512 Mb) jednak z doświadczenia choćby z Pro Show Gold wiem że pewne procesy potrafią być krótsze, poza tym cały shit dodany do Nero (paściarskie podkłady muzyczne jakieś przykładowe pokazy skutecznie mnie do niego zniechęciły ) jak i sposów wyboru plików na kompie :evil:
magdapaszek
Croentuzjasta
Posty: 294
Dołączył(a): 11.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) magdapaszek » 01.11.2006 22:13

ja robie w nero express 6
Asia&Grześ
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 293
Dołączył(a): 21.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Asia&Grześ » 01.11.2006 22:21

rich72 - dajesz option menu -> rezolution -> resize image or saturation i tam ustawiasz stopien i zakres kompresji i rozmiaru oraz czy foty maja być dopalone kolorystycznie czy neutral....ale fakt jak ktoś sie przyjrzy to i tak bedzie inna jakość fot w każdym programie do tego typu prezentacji bo jak wiadomo każda obróbka to już jest kompresja.No ale próbuj moze cos fajnego znajdziesz to daj znać....
fokstrot
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 492
Dołączył(a): 21.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) fokstrot » 02.11.2006 01:15

moze Memories On Tv spelni oczekiwania...
Mariusz Gubernat
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 245
Dołączył(a): 05.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mariusz Gubernat » 02.11.2006 07:55

Ja to robię w Ulead DVD Movie Factory 3 Disc Creator - naprawdę polecam.
Pozdrawiam
arekwroc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 715
Dołączył(a): 19.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) arekwroc » 02.11.2006 10:55

Mariusz Gubernat gdzie mozna sciągnac ten program za free, szukalem w sieci ale jest tylko wersja płatna standart za 170PLN i disc creator za 330PLN.
Chyba że zle szukam :roll:
Mariusz Gubernat
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 245
Dołączył(a): 05.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mariusz Gubernat » 02.11.2006 12:22

Ja mam oryginał, kupiłem go już dość dawno temu.
Z tego co wiem to jest już chyba wersja 5 a może i 6.
Możesz ostatecznie ściągnąć wersję trial, co prawda ta wersje jest napewno okrojona i w rzeczywistości nie można wykorzystać wszystkich możliwości tego programu.
Pozdrawiam
Następna strona

Powrót do FotoCroClub - dyskusja


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Jaki program do pokazów zdjęć ?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone