Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jaka nawigacja?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jerzy26
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 270
Dołączył(a): 23.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) jerzy26 » 13.07.2017 06:07

Tak i aplikację łączącą tel z navi . Aplikacja to Smartpfone Link.
rocker
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 514
Dołączył(a): 15.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rocker » 13.07.2017 08:35

Alek70 napisał(a):
Witam, komunikaty o korkach pobiera przez TMC ?


Tak, chyba ta technologia się tak nazywa. W tym nowszym (2455) antena wbudowana w kabel zasilający, w tym starszym (750) była jak drugi kabel który trzeba na szybę zamontować. Działa perfekcyjnie, moim zdaniem lepiej niż Yanosik. Ostatnio miałem przygodę wracając z północy polski, na wysokości Łodzi na A1 był wypadek, Yanosik dał znać w momencie gdy już nie szło uciec, Garmin dużo kilometrów wcześniej. Ja uciekłem z korka, kolega na Yanosiku już nie.
stavros2002
zbanowany
Posty: 131
Dołączył(a): 17.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) stavros2002 » 13.07.2017 08:59

Co do zasadności papierowych map to bym polemizował. Glowne drogi i autostrady są na tyle dobrze oznakowane, że nawigacja czy mapa jest bardzo rzadko potrzebna. Navi sprawdza sie w miastach, na małych drozkach, w wyswietlaniu poi czy ostrzeganiu przed fotoradarami i miejscami gdzie często stoi policja. A tego papier nie zapewni. W atlasach są tylko ogólne mapy większych miast. Dwie nawigacje, główna i rezerwowa, jedna offline druga online spokojnie wystarczają.
Alek70
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 438
Dołączył(a): 18.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alek70 » 13.07.2017 10:27

rocker napisał(a):
Alek70 napisał(a):
Witam, komunikaty o korkach pobiera przez TMC ?


Tak, chyba ta technologia się tak nazywa. W tym nowszym (2455) antena wbudowana w kabel zasilający, w tym starszym (750) była jak drugi kabel który trzeba na szybę zamontować. Działa perfekcyjnie, moim zdaniem lepiej niż Yanosik. Ostatnio miałem przygodę wracając z północy polski, na wysokości Łodzi na A1 był wypadek, Yanosik dał znać w momencie gdy już nie szło uciec, Garmin dużo kilometrów wcześniej. Ja uciekłem z korka, kolega na Yanosiku już nie.


Właśnie byłem ciekawy jak to jest z tymi informacjami o korkach i utrudnieniach w Garminach, bo jeszcze jakiś czas temu podobno u nas w kraju nie do końca się to sprawdzało, natomiast chwalone było podobne działanie w TomTomach.

Co do map papierowych zawsze oprócz navi w schowku leżą jak jadę do Cro mapa tranzytowa 1:600 000 i Chorwacji podzieloną na regiony w skali 1:150 000. Lubię czasem tak sobie spojrzeć na mapę :wink:
rocker
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 514
Dołączył(a): 15.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rocker » 13.07.2017 12:54

Alek70 napisał(a):
Właśnie byłem ciekawy jak to jest z tymi informacjami o korkach i utrudnieniach w Garminach, bo jeszcze jakiś czas temu podobno u nas w kraju nie do końca się to sprawdzało, natomiast chwalone było podobne działanie w TomTomach.

Co do map papierowych zawsze oprócz navi w schowku leżą jak jadę do Cro mapa tranzytowa 1:600 000 i Chorwacji podzieloną na regiony w skali 1:150 000. Lubię czasem tak sobie spojrzeć na mapę :wink:


działają komunikaty. nie mam porównania do TomTom'a więc nie wiem czy gorzej czy lepiej.

Ja mam zawsze atlas pod ręką choćby dlatego żeby wiedzieć jak mnie GPS prowadzi. Parę lat temu z Wenecji (wyjazd na noc) wracałem przez Cortina d'Ampezzo a miałem 2 softy - oryginalny MIO oraz AM. O północy zwiedzałem Dolomity :)
jerzy26
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 270
Dołączył(a): 23.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) jerzy26 » 13.07.2017 18:29

Komunikaty działają bardzo dobrze, podają miejsce i opóźnienie czasowe oraz możliwość wyboru szybszej trasy.
marek.pl3
Croentuzjasta
Posty: 133
Dołączył(a): 28.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) marek.pl3 » 14.07.2017 22:52

Sporo osób pyta o utrudnienia w ruchu, komunikaty itp., ale większość i tak jedzie głównymi, czyli autostradą. Od początku do końca ma wyznaczoną trasę, ale i tak pyta o informację o korkach, trochę tego nie rozumiem
smerf
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 20.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) smerf » 14.07.2017 23:21

W tym roku pierwszy wyjazd do Chorwacji pod koniec sierpnia,zamierzam jechać na AutoMapie (mam całą Europę),awaryjnie w zapasie Navigator Free pobrany ze sklepu Play,wszystko wgrane do telefonu,myślę że powinno wystarczyć.Droga przez Polska-Czechy-Słowacja-Austria-Chorwacja aż do południowej Dalmacji.
marek.pl3
Croentuzjasta
Posty: 133
Dołączył(a): 28.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) marek.pl3 » 14.07.2017 23:27

smerf napisał(a):W tym roku pierwszy wyjazd do Chorwacji pod koniec sierpnia,zamierzam jechać na AutoMapie (mam całą Europę),awaryjnie w zapasie Navigator Free pobrany ze sklepu Play,wszystko wgrane do telefonu,myślę że powinno wystarczyć.Droga przez Polska-Czechy-Słowacja-Austria-Chorwacja aż do południowej Dalmacji.

Od 2011 roku do Chorwacji jeżdżę n a AutoMapie tyle, że na WinCE i nigdy żadnych problemów
shrek
Croentuzjasta
Posty: 490
Dołączył(a): 11.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) shrek » 17.07.2017 02:04

Kto ostatnio jechał na Google Maps ?
Yanush
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 878
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yanush » 17.07.2017 06:40

Do pobrania najnowsza Automapa EU :hut: :papa:
b0czek
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 11.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) b0czek » 17.07.2017 09:52

shrek napisał(a):Kto ostatnio jechał na Google Maps ?


Ja jechałem. Jeszcze sobie zaciągnąłem obszary statyczne. Moje wrażenia:
- czasem głupieje w ciasnych uliczkach, tzn. jest mało precyzyjnie i łatwo skręcić nie tam gdzie trzeba,
- na autostradach / drogach głównych OK,
- traffic... wskazania chyba opóźnione względem rzeczywistości, odnoszę wrażenie że tak ok. godziny (np. zator był a nie ma, korek już jest a na mapie jeszcze nie ma),
- nie do końca podoba mi się oznaczenie na rozjazdach.

Korzystam też z Waze (taki międzynarodowy Janosik - nanoszone fotoradary, kontrole prędkości na bieżąco):
- bardzo fajnie prowadzi na skrzyżowaniach bo wskazuje tak jak drogowskazy więc nie idzie się zgubić,
- dokładniejsze od Mapsów, nawet w ciasnych uliczkach,
- jak jest duży ruch to potrafi sensownie objechać korki (sprawdzone w Splicie),
- ALE! lubi się zawiesić na długich trasach, bo aplikacja pierwotnie projektowana na 'dojazdy do pracy' zatem trasy powyżej 300km potrafią się zawiesić

Navigator free + darmowe mapy
- poza brakiem 'online' chociaż chyba coś oferuje, nie sprawdzałem, nie mam zastrzeżeń. Mapy darmowe to Openstreetmap - dość dokładne i aktualne (aktualizacje map do Navigatora też są dość częste)
rocker
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 514
Dołączył(a): 15.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rocker » 17.07.2017 11:06

smerf napisał(a):W tym roku pierwszy wyjazd do Chorwacji pod koniec sierpnia,zamierzam jechać na AutoMapie (mam całą Europę),awaryjnie w zapasie Navigator Free pobrany ze sklepu Play,wszystko wgrane do telefonu,myślę że powinno wystarczyć.Droga przez Polska-Czechy-Słowacja-Austria-Chorwacja aż do południowej Dalmacji.


Czechy-Słowacja-Austria? czemu tak chcesz jechać? wstaw mapkę.
Ja na AM jechałem chyba z 7lat temu, nie pamiętam dokładnie jak mnie prowadził ten program = nie było większych utrudnień.
shrek
Croentuzjasta
Posty: 490
Dołączył(a): 11.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) shrek » 17.07.2017 11:07

Google Mapa raczej podpowiada za wcześnie aby gdzieś skręcić i można pomylić się.
Wjechać w uliczkę wcześniej zamiast następnej prawidłowo.
Yanush
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 878
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yanush » 17.07.2017 11:09

shrek napisał(a):Google Mapa raczej podpowiada za wcześnie aby gdzieś skręcić i można pomylić się.
Wjechać w uliczkę wcześniej zamiast następnej prawidłowo.

i pojechać np. M85 czy M86 jako niepłatną :twisted:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone