Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jaka nawigacja?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.06.2012 08:09

piotr62 napisał(a):
decklen napisał(a):AM jest niezła ma w sobie mapy Teleatlasa

Z tego co slyszałem AM jest oparta o Navteq, TA ma TomTom, ale może sie mylę.
P.


Zgadza się. AM ma dane map od Geosystems - Polska i Navteq - Europa.
Tak wynika z informacji w programie i na stronach tych firm.
Bart3z
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 27
Dołączył(a): 18.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bart3z » 22.06.2012 19:51

piotr62 napisał(a):Ja używam IGO8 + Navteq 2011.Q4, w Poslce trzeba uważać bo wszystkie planowane drogi i autostrady są tam gotowe i przejezdne :)
P.

Ostatnio się o tym doskonale przekonałem ;) droga od Włocławka w kierunku Gdańska (chyba E75) jest już niby na tej mapie otwarta, a na razie widziałem tam tylko góry piachu i pełno maszyn ;)
Tak jestem zadowolony, bo i tak najczęściej jeżdżę po zachodniej Europie :)
cronaturki
zbanowany
Posty: 2196
Dołączył(a): 10.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) cronaturki » 22.06.2012 20:21

Jaka nawigacja? To proste GARMIN nuvi 250 w oprowadzi nawet po Mongolii :)
Adax
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 134
Dołączył(a): 20.06.2009
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adax » 31.07.2013 21:37

Witam, czy ktoś z Was korzysta z fabrycznej navi w Oplu DVD800 ? Czy mapa CRO jest tam wystarczająca?
Już myślę o alternatywnych na Windows CE, ale póki co... fabryczna :(
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 01.08.2013 10:17

AM regularnie aktualizowana (rok za free) pokazuje takie drogi, że mózg siada. Np w MNE choć asfaltowe, to dwa auta się nie mijają. Skoro przejechałem bezbłędnie na takim zadupiu, nie wiem jaka mapa może być lepsza. Tragedią są
Niestety mapy już zainstalowane w samochodach: często aktualizacja nie obejmuje Europy Wschodniej, albo kosztuje tyle co nowa nawigacja.

Tak kiedyś się nabrałem na MIO i po pół roku za aktualizację zabuliłem 100 Euro!!!
pablos77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1284
Dołączył(a): 22.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablos77 » 26.12.2015 10:10

Dotarliśmy na nasze pierwsze rodzinne wakacje z nawigacją Tom Tom. Bardzo dobrze prowadziła byłem mile zaskoczony. Zaprowadziła nas prościutko na Ścit w Breli dokładnie bez żadnych problemów.

Aktualizacja map dożywotnio, funkcja fotoradarów w Europie, aktualizacja warunków na drodze Tom Tom trafic. Bardzo jestem z niej zadowolony. Wcześniej jeździłem na GoClever i Garmin, ale teraz nie chce już innej niż TOMTOM Start 25 Europa 45.
Ostatnio edytowano 04.02.2016 20:48 przez pablos77, łącznie edytowano 2 razy
nowotarżanin
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1108
Dołączył(a): 21.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) nowotarżanin » 26.12.2015 10:18

Mam Garmina nuvi 3597 LMT, jest dość droga, ale w cenie jest dożywotnia aktualizacja map, w roku Garmin wydaje cztery aktualizacje, jak na razie nie miałem problemów.
macvw
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 319
Dołączył(a): 11.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) macvw » 26.12.2015 11:32

nowotarżanin napisał(a):Mam Garmina nuvi 3597 LMT, jest dość droga, ale w cenie jest dożywotnia aktualizacja map, w roku Garmin wydaje cztery aktualizacje, jak na razie nie miałem problemów.

Mam już drugiego Garmina, w ub.roku kupiłem 56LM /kosztuje prawie 3 razy mniej, niż 3597LMT/, a też ma za darmo dożywotnią aktalicację map. Oczywiście nie ma tyle funkcji, co Twoja nawigacja, ale dla mnie najważniejsza była właśnie ta darmowa aktualizacja map i łatwość obsługi. Pozdrav :papa:
nowotarżanin
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1108
Dołączył(a): 21.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) nowotarżanin » 26.12.2015 11:37

macvw napisał(a):Mam już drugiego Garmina, w ub.roku kupiłem 56LM /kosztuje 3 razy mniej, niż 3597LMT/, a też ma za darmo dożywotnią aktalicację map. Oczywiście nie ma tyle funkcji, co Twoja nawigacja, ale dla mnie najważniejsza była właśnie ta darmowa aktualizacja map i łatwość obsługi. Pozdrav :papa:


Oczywiście w nawigacji najważniejsze są mapy i ich aktualizacje, wcale nie twierdzę, że mój Garmin jest lepszy bo droższy. :papa:
rusek_3000
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 11.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) rusek_3000 » 26.12.2015 12:07

Witam
Najlepsza to nawigacja to moja żona, która przed każdym wyjazdem korzysta z maps google. Przeleci ludzikiem po co ciekawszych skrzyżowaniach i zjazdach, trochę notatek w notesiku i zawsze doprowadzi naz do celu.
JACU
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 78
Dołączył(a): 30.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) JACU » 26.12.2015 13:37

Ja zmieniłem radio które ma za zadanie zastąpić starą przyklejaną do szyby nawigację. Zainstalowana z licencją AM na androida z AM Trafic stały dostęp do sieci ściągnięte na dysk mapy gogle z możliwością łączenia z netem aby z perspektywy ludzika popatrzeć. Jak się sprawdzi zobaczymy.
Załączniki:
Erisin-ES9005A-7-Touch-Screen-2-Din.jpg
marek.pl3
Croentuzjasta
Posty: 133
Dołączył(a): 28.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) marek.pl3 » 28.12.2015 09:45

A ja polecam program do nawigacji AutoMapa Europa, na AutoMapie jeżdże od chyba 2005 lub 2006 roku i nigdy nie miałem problemów. Obecnie jest dwóch głównych dostawców map na Europę, tj. Here (dawny Navteq) i TomTom (np. w MapieMap EU). AutoMapa korzysta z Here i takie mapy znajdziemy również w Sygic czy iGo. Z AutoMapą zjeździłem pół Polski, 3 x Chorwacja i kilkadziesiąt razy Węgry i Słowacja, tylko podstawowa zasada - aktualizować tak często jak producent wydaje aktualizację czyli 6 razy w roku, aby mapa była świeża
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 28.12.2015 11:03

Raczej 4 max 5 razy w roku, ale i tak chętnie z niej korzystam.
klerjeser
zbanowany
Posty: 426
Dołączył(a): 21.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) klerjeser » 28.12.2015 12:30

marek.pl3 napisał(a):A ja polecam program do nawigacji AutoMapa Europa, na AutoMapie jeżdże od chyba 2005 lub 2006 roku i nigdy nie miałem problemów. Obecnie jest dwóch głównych dostawców map na Europę, tj. Here (dawny Navteq) i TomTom (np. w MapieMap EU). AutoMapa korzysta z Here i takie mapy znajdziemy również w Sygic czy iGo. Z AutoMapą zjeździłem pół Polski, 3 x Chorwacja i kilkadziesiąt razy Węgry i Słowacja, tylko podstawowa zasada - aktualizować tak często jak producent wydaje aktualizację czyli 6 razy w roku, aby mapa była świeża


A po co. Jechałem latem do HR z mapami 2014 i nie mialem żadnych problemów.
wegorz
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 02.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) wegorz » 28.12.2015 13:56

Ja też polecam Automapę. Legalną oczywiście. W większości zmiany w mapach nadążają ze zmianami na drogach. Próbowałem jeździć z Here czy MapFaktor na Lumi 930. Jednak do Automapy im trochę brak.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone