Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

jak tam z komarami ?

Wybieracie się do Chorwacji, ale macie wątpliwości odnośnie pogody? Czy nie będzie za zimno lub za gorąco? Jak inni znieśli chorwacki klimat?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Adventure
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adventure » 21.08.2016 16:27

Podczas noclegu w okolicach Jez. Plitvickich (pod koniec lipca) komary dokuczały, kolejny tydzień w Drveniku - komarów brak, następnie Zaton/Nin - były komary.
tempest
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) tempest » 31.08.2016 19:44

Od 14.09 będę w Petrcane ,mam nadzieję że już będą opite i pójdą spać
Zacheusz
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zacheusz » 31.08.2016 20:11

Rok temu byłem w Stanici k/Omis i nie doświadczyłem komarów. Tylko że to był środek lipca, natomiast teraz w Primosten Dolac trochę dały. Chociaż męczyły tych co w krwi nie miały Rakiji i Karlovacko:)
tempest
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) tempest » 31.08.2016 20:52

Aaaa słuszna podpowiedź, będę się stosował
Marsallah
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 02.09.2016 09:39

W tym roku komarów praktycznie nie było (sierpień, Peljeśac, Korćula). W sensie były, ale pojedyncze sztuki. Miejscowi też zwracali uwagę, że komary w tym roku nie dokuczają. Za to sporo było drobiazgu typu meszki, na które nie ma mocnych - moskitiera nie daje rady. Wróciłem cały pokąsany.
rochu69
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) rochu69 » 02.09.2016 10:07

Bol,na Braću komarów nie widziałem, w Dolu w konobie TONI ,podczas obiadu ze dwa mnie ucięły ,ale warto było się poświęcić, :D ,bo jedzonko pyszne.
CroAna
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 02.09.2016 15:12

W tym roku w lipcu na Peljeszcu....masakra jakas...mielismy nogi w bąblach,więc looking byl wyjątkowo mało przystojny!!! Co sie spryskalismy antykomarowynm,to żesz kurna,nie dość,że komarcy żarły,to jeszcze muchy kąsały!!! No tak to jeszcze nie było :evil: a autochtoni mieli ubaw jak zaraza,bo ich nic nie żarło:mrgreen: w kółko powtarzali ze śmiechem "sladka krew,sladka krew" aż krew zalewała :oops: :boss: :oczko_usmiech:
Marsallah
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 02.09.2016 18:42

rochu69 napisał(a):Bol,na Braću komarów nie widziałem, w Dolu w konobie TONI ,podczas obiadu ze dwa mnie ucięły ,ale warto było się poświęcić, :D ,bo jedzonko pyszne.

Toś miał farta, bo mnie u Toniego nie smakowało nic a nic, tę drugą konobę w Dolu zamknęli, a na zameczku mieli tylko zimne przekąski.

CroAna napisał(a):W tym roku w lipcu na Peljeszcu....masakra jakas...

Patrz Pani...czyli komarce wyrobiły na Peljeścu normę w lipcu i na sierpień przeniosły się gdzie indziej :hut:
rochu69
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) rochu69 » 03.09.2016 16:36

Marsallah napisał(a):
rochu69 napisał(a):Bol,na Braću komarów nie widziałem, w Dolu w konobie TONI ,podczas obiadu ze dwa mnie ucięły ,ale warto było się poświęcić, :D ,bo jedzonko pyszne.

Toś miał farta, bo mnie u Toniego nie smakowało nic a nic, tę drugą konobę w Dolu zamknęli, a na zameczku mieli tylko zimne przekąski.

Wprawdzie to nie wątek o jedzeniu,ale ci odpowiem ,jedzenie to rzecz indywidualnego gustu i smaku :oczko_usmiech: mnie smakowało (kalmary smażone - świeżutkie i pyszne) ,nie tak jak kiedyś w Orebićiu "dętka rowerowa",a i Pavel syn TONIEGO ,bardzo miły poopowiadał nam o lokalu i gościach którzy go odwiedzili - jest galeria wewnątrz lokalu można pooglądać , kończę już bo moderator mnie op...... że nie na temat , pozdrawiam :papa:
dids76
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 03.09.2016 16:55

W tym roku w okolicach Sumartinu praktycznie żadnych komarów nie było. W ubiegłym roku w tym samym miejscu było ich pełno.
Mikromir
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 03.09.2016 23:37

dids76 napisał(a):W tym roku w okolicach Sumartinu praktycznie żadnych komarów nie było. W ubiegłym roku w tym samym miejscu było ich pełno.

Mam wrażenie, że to trochę od terminu zależy...
Czerwiec / lipiec więcej komarów, sierpień - osy... :?
te kiero
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 04.09.2016 09:01

Na agroturystyce w Istarskim interiorze niestety wczoraj atak komarów, na szczęście Off wystarczył, a w apartmanie odstraszacz do kontaktu i po sprawie, natomiast w górach Słoweńskich zdecydowanie mniej komarów.
maniust
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 12.09.2016 22:04

Pierwszy raz nasz pobyt w Cro , komary tną jak głupie. :evil:
W Srimie jest ich pełno , ewakuowalem się z tarasu , bo nie szło wytrzymać.
Kupiliśmy wczoraj świece , ale trza będzie ofa dokupić, :evil:
krakuscity
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 12.09.2016 22:31

Nas nie gryzą , no ale Maniust jak piłeś słodkie trunki to cię oblazły komary bo pewnie taką lubią krew a innej np. po wytrawnym winie się nie chwycą. Jednym słowem trzeba wiedzieć co pić aby komar nie zaatakował. :D
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 12.09.2016 22:32

krakuscity napisał(a):Nas nie gryzą , no ale Maniust jak piłeś słodkie trunki to cię oblazły komary bo pewnie taką lubią krew a innej np. po wytrawnym winie się nie chwycą. Jednym słowem trzeba wiedzieć co pić aby komar nie zaatakował. :D

Atakują komarzyce :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pogoda i klimat

jak tam z komarami ? - strona 40
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Forum wykorzystuje oprogramowanie M 2.0. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2018