Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

jak ominąć tunele ???

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 31.08.2005 15:14

jechałem 31.07 i stałem tylko 1h.tylko 1h - mówie to z doświadczenia - 7 raz w HR.
Jarek D.
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 09.08.2005
Piękne tunele

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jarek D. » 02.09.2005 23:21

Witam

O co Wam chodzi z tymi tunelami? Chciałbym tak szybko i sprawnie pokonać polskie góry, jak pokonuje się te słoweńskie, jadąc właśnie tunelami i wiaduktami. Piękne, dobrze oświetlone, od kilkuset metrów do ponad 2 km, piękne wiadukty, nie ma żadnych korków. Tuneli jest kilkanaście, bramek na całej trasie z Austrii na Istrię chyba z 5-6, w sumie do zapłacenia około 10E. Ale naprawdę warto. I jest to niewątpliwie atrakcja dla dzieci.

Pozdrawiam
JD
uboot
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 112
Dołączył(a): 30.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) uboot » 03.09.2005 19:43

taaaaa..... słoweńskie tunele.... Istria... 10 euro.... poezja...
sorka, ale nie wstrzeliłeś się w temat....
my tu o CRO rozmawiamy i ichniejszych tunelach,
zresztą pogadamy za rok jak się w stronę Splitu wybierzesz :):):):):):):)
hudy
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 08.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) hudy » 04.09.2005 16:27

Witam wczoraj to znzczy 03.09 w sobotę wracałem z cro i na tych tunelach byłem przed południem i muszę powiedzieć że nie było żadnych kolejek a w stronę cro bylo całkiem pusto.
pozdrawiam
HeniekWit
Odkrywca
Posty: 85
Dołączył(a): 17.02.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) HeniekWit » 06.09.2005 11:24

Wyjazd na poczatku lipca, powrót - połowa, żadnych korków w okolicy tuneli w Chorwacji, w Wiedniu tak. Pomysł omijania tuneli uważam za bezsensowny, w końcu chodzi o to by jak najszybciej i bezproblemowo dojechać nad morze. Starą drogą jechaliśmi w 2003, można podziwiać krojobraz, ale wolę szybko po autostradzie. Można wybrać wariant bardzo oszczędny i pojechac drogami lokalnymi omijając autostrady, ma to swoje uroki??? W 2006 rozważam po 2 latach podróż przez Słowację i Węgry. Nad Balatonem przybyło ponad 20 km autostrady i jeszcze budują. Zwłaszcza, że po 3 wakacjach w Chorwacji doszedłem do wniosku, iz nie ma jakiejś superszybkiej i optymalnej trasy dojazdowej. Tylko w 2004 udało nam się z Klenowicy wrócić dość szybko bez korków w Wiedniu.
Jarek D.
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 09.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jarek D. » 06.09.2005 22:08

uboot napisał(a):taaaaa..... słoweńskie tunele.... Istria... 10 euro.... poezja...
sorka, ale nie wstrzeliłeś się w temat....
my tu o CRO rozmawiamy i ichniejszych tunelach,
zresztą pogadamy za rok jak się w stronę Splitu wybierzesz :):):):):):):)


Skąd uboot wiedziałeś, że się tam właśnie wybieram za rok? Ale miałeś rację, że się nie wstrzeliłem. To wszystko z zachwytu nad tunelami słoweńskimi.

Pozdro
JD
altE
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 26
Dołączył(a): 11.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) altE » 07.09.2005 09:01

uboot napisał(a):taaaaa..... słoweńskie tunele.... Istria... 10 euro.... poezja...
sorka, ale nie wstrzeliłeś się w temat....
my tu o CRO rozmawiamy i ichniejszych tunelach,
zresztą pogadamy za rok jak się w stronę Splitu wybierzesz :):):):):):):)


hm.... a co ci się nie podoba w chorackich tunelach ? :P
ja w tym roku byłem na riwierze makarskiej i bardzo chcwalę chorwatów za autostradę Zagrzeb - Split... za 157 kun jedziesz non stop niemal 160-170...

omijać autostradę mogą kempingowcy, którzy często mogą sobie spać i przeznaczają na podróż 3 dni 8)
ja wolę jak najszybciej dotrzeć do celu....
sarali
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 26.07.2012
Re: Piękne tunele

Nieprzeczytany postnapisał(a) sarali » 26.07.2012 09:56

sa ludzie ktorzy maja klaustrofobie tak jak np ja i w tunelu sie dusze czasami mdleje wiec wole je omijac. Sama jade do Chorwacji drugi rok i nikt nie wie jak mi pomoc...prosze o wskazowki dokladnie jak dojechac do Split albo Zadar gdie jechac z dzieckiem czy Split czy Zedar i wlasnie jak jechac z Wroclawia zeby ominac tunele nie wjade w zaden....
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005
Re: Piękne tunele

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 26.07.2012 10:06

sarali napisał(a):sa ludzie ktorzy maja klaustrofobie tak jak np ja i w tunelu sie dusze czasami mdleje wiec wole je omijac. Sama jade do Chorwacji drugi rok i nikt nie wie jak mi pomoc...prosze o wskazowki dokladnie jak dojechac do Split albo Zadar gdie jechac z dzieckiem czy Split czy Zedar i wlasnie jak jechac z Wroclawia zeby ominac tunele nie wjade w zaden....

To temat sprzed 7 lat. Założyłaś nowy, poczekaj aż ktoś ci pomoże.
KrzysiekSX
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 05.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrzysiekSX » 05.06.2016 22:58

Co prawda temat ostatni tykany 4 lata temu, ale odpowiedzi żadnej konkretnej nie widzę, więc napiszę co mi nawigacja podpowiada po zmianie wysokości samochodu z 2m na 8m (taki pomysł, że do tunelu nie mieści się wysoki pojazd). Do Zagrzebia w miarę normalnie, za Zagrzebiem zjechać na Stupnik, Jasterebarsko, Ozalj, Karlovac, Slunj, Rakovica, Plitvicka Jezera, Gracac, kierunek na Knin, Kistanje, Devrske, Benkovac i na końcu Zadar. Nie gwarantuję na 100%, że na tej trasie nie ma jakiegoś tunelu, mam nadzieję, że nawigacja dobrze odfiltrowała drogi niedostępne dla wysokiego samochodu. Generalnie możesz sobie na google mapach obejrzeć trasę z lotu ptaka i poszukać tuneli :)
Jechałem kiedyś tą trasą częścią z Zagrzebia do Plitvickich, i to taka droga jak przez polskie wiochy, średnia prędkość wyjdzie w dużych porywach 50km/h, często ograniczenia do 30km/h w miejscowościach i ogólnie dość upierdliwa - wąsko, ciężarówki, nie ma gdzie wyprzedzić itp.
pozdrawiam Krzysiek
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107661
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 06.06.2016 00:09

KrzysiekSX napisał(a):Co prawda temat ostatni tykany 4 lata temu, ale odpowiedzi żadnej konkretnej nie widzę, więc napiszę co mi nawigacja podpowiada po zmianie wysokości samochodu z 2m na 8m (taki pomysł, że do tunelu nie mieści się wysoki pojazd)

A cóż to za pojazd wysoki na 8 metrów :?: :?:
http://www.tirstop.pl/samochod-ciezarowy-wymiary-2/
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.06.2016 00:35

Może to jest dźwig z wyciągniętym ramieniem. :smo: :D :wink:
Pozdrawiam :hut:
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 06.06.2016 08:18

Chłopak zmienił wysokość na nawigacji aby nie pitolić się z przenoszeniem trasy ręcznie,normalne że nawigacja nie poprowadzi Cię ośmio metrową kobyłą tunelem :D
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107661
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 06.06.2016 08:21

Z napisał(a):Chłopak zmienił wysokość na nawigacji aby nie pitolić się z przenoszeniem trasy ręcznie,normalne że nawigacja nie poprowadzi Cię ośmio metrową kobyłą tunelem :D

Ano chyba że tak :wink: :lol:
KrzysiekSX
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 05.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrzysiekSX » 08.06.2016 00:26

Dokładnie taki miałem zamiar - oszukać lekko nawigację, żeby to ona ominęła tunele. Mi osobiście nie przeszkadzają, ale że rzucił mi się w oczy post o problemach z tunelami, to postanowiłem zrobić eksperyment i sprawdzić co nawigacja mądrego może zaproponować :)
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
jak ominąć tunele ??? - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone