Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jak odbierać polskie radia w Chorwacji?

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
SlodkiLewek13
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 11
Dołączył(a): 27.08.2018
Jak odbierać polskie radia w Chorwacji?

Nieprzeczytany postnapisał(a) SlodkiLewek13 » 29.03.2019 18:27

W 2017 i 2018 było źle, bo tylko słyszałam w radiu chorwackie piosenki, których nie lubię (np. Chorwacką przeróbkę piosenki "Miasto budzi się" Kukiza). Chcę posłuchać dobrego, działającego w całej Chorwacji radia z hitami pop, jak w RMF FM lub Radiu Esce, bo Radio Dalmacija mi ciągle zanikało i zmieniało stacje z nową i starą muzyką podczas jazdy. Albo chociaż odbierać Radio Zet i wszystkie inne radia (w tym Eskę) w Chorwacji? Oj, by mi się przydało na ten rok :D
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 29.03.2019 18:43

Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.03.2019 18:51

Zawsze i wszędzie słucham TROJKI i mógłbym z tobą polemizować czy eska i RMF grają dobrą muzykę :) ale nie o tym tu mowa....wystarczy wifi i znajdziesz każda stacje radiowa jakia tylko chcesz
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 29.03.2019 21:06

Janusz Bajcer napisał(a):Raczej nic się nie zmieniło.

polskie-radio-w-drodze-do-chorwacji-t12257.html

Oj zmieniło się, zmieniło. :D Tamte wpisy są z 2006 roku:
niezawodny napisał(a):Też mnie to zawsze dziwi że w HR nie da się posłuchać polskiego radia. Mamy XXI wiek, ludzie 50 lat temu byli na księżycu i była transmisja TV na żywo a Poska nie jest w stanie dla swych obywateli zapewnić łączności radiowej nawet w Europie...

Łączności radiowej nie ma, ale mamy - jak zauważa niezawodny - XXI wiek. Swobodny dostęp do internetu i wszystkich stacji radiowych.
Na podobnej zasadzie, ja słucham w domu np. Radio Dalmacija. :D
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 29.03.2019 21:10

Ale w drodze do Chorwacji z radia w samochodzie polskich stacji poniżej Austrii, Węgier dalej się nie złapie.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 29.03.2019 21:15

Mamy smartfony, tablety z dostępem do internetu, łączność bezprzewodową i możliwość puszczenia tego na głośniki samochodowe, bądź głośnik zewnętrzny.

Poza tym pytanie tego wątku brzmi: jak odbierać polskie radia w Chorwacji. :wink:

P.S.
Jeżdżąc przez Austrię, Włochy, Rumunię, Słowenię, Chorwację, lubię posłuchać co gra się w lokalnych stacjach.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 29.03.2019 21:19

walp napisał(a):P.S.
Jeżdżąc przez Austrię, Włochy, Rumunię, Słowenię, Chorwację, lubię posłuchać co gra się w lokalnych stacjach.

Nie tęsknię zagranicą za polskimi stacjami muzycznymi.
SlodkiLewek13
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 11
Dołączył(a): 27.08.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) SlodkiLewek13 » 29.03.2019 21:21

Sadeczanin78 napisał(a):Zawsze i wszędzie słucham TROJKI i mógłbym z tobą polemizować czy eska i RMF grają dobrą muzykę :) ale nie o tym tu mowa....wystarczy wifi i znajdziesz każda stacje radiowa jakia tylko chcesz

Jak jadę busem, nie wyczaruję sobie wifi... :x
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 29.03.2019 21:28

Jeśli przeżyjesz te kilkanaście godzin bez polskiego radia, to na miejscu już szansa na wi-fi jest dość duża.

W przeciwnym razie musisz poczekać aż postawią maszty i stacje przekaźnikowe. :)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 29.03.2019 21:40

SlodkiLewek13 napisał(a):
Sadeczanin78 napisał(a):Zawsze i wszędzie słucham TROJKI i mógłbym z tobą polemizować czy eska i RMF grają dobrą muzykę :) ale nie o tym tu mowa....wystarczy wifi i znajdziesz każda stacje radiowa jakia tylko chcesz

Jak jadę busem, nie wyczaruję sobie wifi... :x

Nie masz smartfona lub tabletu. :?:
Lub odtwarzacza mp3, gdzie można wgrać i słuchać ulubionych piosenek.
arni87
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 09.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) arni87 » 19.04.2019 08:19

SlodkiLewek13 napisał(a):W 2017 i 2018 było źle, bo tylko słyszałam w radiu chorwackie piosenki, których nie lubię (np. Chorwacką przeróbkę piosenki "Miasto budzi się" Kukiza). Chcę posłuchać dobrego, działającego w całej Chorwacji radia z hitami pop, jak w RMF FM lub Radiu Esce, bo Radio Dalmacija mi ciągle zanikało i zmieniało stacje z nową i starą muzyką podczas jazdy. Albo chociaż odbierać Radio Zet i wszystkie inne radia (w tym Eskę) w Chorwacji? Oj, by mi się przydało na ten rok :D


"Miasto budzi się" to Yugopolis (Yugoton) i jest to polska wersja "jugolskiego" utworu :roll:

ale to tak na marginesie
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2661
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 19.04.2019 10:03

W telefonie mam aplikacje z radiami, do tego maly głośnik bezprzewodowy i po temacie. W nocnej drodze do Cro slucham cichutko bo z tyłu śpi dzieciok a obok niego lwica :oczko_usmiech:

Na miejscu slucham głównie radio Dalmacija i podobnie jak Janusz nie tęsknie za naszymi stacjami. Odcinam sie zawsze na 2 tygodnie od naszego bajzlu

Więc jesli masz telefon, najlepiej smartfon, z wifi i przesyłem danych to ściągasz aplikacje RMF i po problemie. Ja w roamingu mam niecałe 4 GB i mi styka bez problemu. W apartmanie lece na wifi a na plazy roaming
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 19.04.2019 11:24

Janusz Bajcer napisał(a):
walp napisał(a):P.S.
Jeżdżąc przez Austrię, Włochy, Rumunię, Słowenię, Chorwację, lubię posłuchać co gra się w lokalnych stacjach.

Nie tęsknię zagranicą za polskimi stacjami muzycznymi.

Myślałem, że wyraziłem się jasno. Chodziło mi o stacje austriackie, włoskie, rumuńskie, słoweńskie, chorwackie itd.

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Jak odbierać polskie radia w Chorwacji?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone