Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jak na campach z jedzeniem i lodówkami?

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Wadzik
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 146
Dołączył(a): 11.05.2003
Jak na campach z jedzeniem i lodówkami?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wadzik » 19.06.2003 10:17

Witam
Wybieramy sie na jakiś camp na dalmacje , może blisko Dubrownika
i takie pyatnko mi sie nasuwa
wiadomo ze dużą część jedzenia bierze sie z Polski ( słoiki , puszki etc)
jak wygląda na kampach sprawa dostepności lodówek, przeciez nieraz cała lodówke sie zajmuje?


czy w takich temperaturach mozna mówic o trzymaniu jedzenia poza lodówka , chyba raczej nie bardzo?

nie mówiąc o zimnym piwku ;))
pzdr
wadziu
Pipi
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 73
Dołączył(a): 14.05.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pipi » 19.06.2003 10:26

Czesc !!
Temat ldówek był już poruszany na Forum, dlatego radziłabym zajrzeć na tę stronkę forum/viewtopic.php?t=1529
Pozdrawiam
erloy

Nieprzeczytany postnapisał(a) erloy » 19.06.2003 10:27

Wadzik napisał(a):jak wygląda na kampach sprawa dostepności lodówek, przeciez nieraz cała lodówke sie zajmuje?


Zadaj jeszcze pare pytan to szybciej bedziesz "ekspertem"
Bo za trudno w wyszukiwarke wpisac "lodowka"
No chyba ze w temacie lodowek na kempingach w ciagu ostatniego tygodnia zaszla rewolucja to wtedy przepraszam.
Wadzik
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 146
Dołączył(a): 11.05.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wadzik » 19.06.2003 10:34

Pipi napisał(a):Czesc !!
Temat ldówek był już poruszany na Forum, dlatego radziłabym zajrzeć na tę stronkę forum/viewtopic.php?t=1529
Pozdrawiam



przepraszam , nie spostrzegłem ,

ale zrobiłem tez to zeby sobie erloy troche czasu zmarnował :D
bo widze ze ma go bardzo wiele i w ogóle go nie ceni
drzazgus

Nieprzeczytany postnapisał(a) drzazgus » 19.06.2003 12:39

widze ze okres przedwakacyjny nie słuzy zbytnio zyczliwosci na forum
a swoja drogą temat lodówek nie był zbyt obficie omawiany wiec jesli juz kolaga nie ekspert prosi kolegów ekspertów o pomoc wypadałoby byc bardziej zyczliwszym ale to tylko tak na marginesie
swoja drogą rózwniez jestam ciekaw w jaki sposób lodóweczki są zabezpieczane na polach czy nie ma obaw o to ze ich zawartosc zniknie ,
pozdrawiam wszystkich tych bardziej i mniej zestresowanych :)
przemek
Wadzik
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 146
Dołączył(a): 11.05.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wadzik » 19.06.2003 12:46

zgadzam sie ze poscik o lodówach nie był zbyt obszerny..............
Agnieszka
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 56
Dołączył(a): 17.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agnieszka » 21.06.2003 20:45

Witam,
lodówki na większości campingów można bez problemu wypożyczyć.
Jeżeli jedziecie bez przyczepy dobrze jest ze sobą zabrać przedłużacz,
czasami odległości od transformatora są spore. Koszt to ok. 1-2 EUR/dzień.
O ich zawartość nie musicie się obawiać. To nie Polska, gdzie zginą nawet stare skarpetki. Ja w poprzednim roku zostawiałam otwarty camping :oops: i nic mi nie zginęło.
Udanych wakacji.
Agnieszka
Zbigniew Małecki
Croentuzjasta
Posty: 177
Dołączył(a): 10.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zbigniew Małecki » 21.06.2003 22:07

Istnieją trzy możliwości. a) samochodowa 12V + prostownik i co najmniej 50m kalba. b) zwykła chłodziarka na wkłady zmrażane w zamrażarkach wystawianych na niektórych kempingach ?. c) "wypożyczenie" lodówki na kempingu. Istnieje jeszcze jedna możliwość ale ta zależy od miejsca w naszym transporcie. W zeszłym roku towarzystwo znad Brdy, dysponujące przyczepą, miało ze sobą "małą" lodówkę na 220V. Osobiście wożę 21 litrową 35W/12V + prostownik i 50m kabla + 20m dodatkowo w tym roku. Biorę ją tylko dlatego, bo nie lubię rozpuszczonego masła i obślizłych: sera żółtego i kiełbasy suszonej ( w Chorwacji 3do5 razy droższe niż w Polsce) no i zawsze schładza się jakąś butelczyna. Nie bę dę tu przytaczał powiedzenia o wąchaniu róż, gdyż każdy z nas ma inne upodobania. I bardzo współczuję tym któży lubią bardzo mięsko i miast wypoczywać to się martwią o zawartość w przywiezionych słoikach. Pozdrawiam. :wink:
PS. Do Agnieszki to nie transformator a przyłącze. Transformator czyli prostownik z220na 12V trzeba mieć ze soba.
Jacunio
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1645
Dołączył(a): 13.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacunio » 22.06.2003 18:22

Zbigniew Małecki napisał(a):PS. Do Agnieszki to nie transformator a przyłącze. Transformator czyli prostownik z220na 12V trzeba mieć ze soba.


No, w kwestii formalnej - transformator a prostownik to też dwie zupełnie różne rzeczy, aczkolwiek często prostownik zawiera w sobie transformator... :wink:

PozdraV!
Gajus.ems
lodówka dla erloy

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gajus.ems » 22.06.2003 20:20

Od ems-a dla erloy-a ! / jak gość z gościem /
Więcej zrozumienia dla innych, może jednodniowy pobyt w lodówce trochę by Cię ostudził!
Z wyrazami szacunku ems . :lool:
Ania i Grześ
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 133
Dołączył(a): 08.02.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ania i Grześ » 22.06.2003 20:36

Brawo Gajus :!:
anka
Odkrywca
Posty: 90
Dołączył(a): 03.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) anka » 22.06.2003 22:50

prawie na każdym kempingu są boksy nazywane lodówkami, zamykane na kluczyk. Lodówki wykupuje się tak samo jak miejsce na kempingu za odpowiednią opłatą. Chłodzą lepiej lub gorzej, ale są. To tyle bez zbędnych dyskusji :wink: Anka
DarekJ
Lodówki nie wszędzie

Nieprzeczytany postnapisał(a) DarekJ » 23.06.2003 09:10

anka napisał(a):prawie na każdym kempingu są boksy nazywane lodówkami, zamykane na kluczyk. Lodówki wykupuje się tak samo jak miejsce na kempingu za odpowiednią opłatą. Chłodzą lepiej lub gorzej, ale są. To tyle bez zbędnych dyskusji :wink: Anka


Akurat dyskusja oczywiście merytoryczna jest jak najbardziej wskazana.
Z moich obserwacji mogę powiedzieć że boksy w lodówkach do wynajęcia zdarzają się raczej rzadko i tylko na dużych kempingach (na mniejszych czy prywatnych ich nie ma) i do tego zauważyłem że w katalogu campingów było zaznaczone że jest a potem okazywało się na miejscu że albo popsuta, albo ślad że kiedywyłączone
DarekJ
Lodówki nie wszędzie

Nieprzeczytany postnapisał(a) DarekJ » 23.06.2003 09:35

Zacznę jeszcze raz bo przez pomyłkę poszo za wcześnie...

anka napisał(a):prawie na każdym kempingu są boksy nazywane lodówkami, zamykane na kluczyk. Lodówki wykupuje się tak samo jak miejsce na kempingu za odpowiednią opłatą. Chłodzą lepiej lub gorzej, ale są. To tyle bez zbędnych dyskusji :wink: Anka


Akurat dyskusja oczywiście merytoryczna jest jak najbardziej wskazana.

Z moich obserwacji mogę powiedzieć że boksy w lodówkach do wynajęcia zdarzają się raczej rzadko i tylko na dużych kempingach (na mniejszych czy prywatnych ich nie ma) i do tego zauważyłem, że w katalogu campingów było zaznaczone, że jest a potem okazywało się na miejscu że albo popsute, albo ślad, że kiedyś były albo wyłączone np we wrześniu kiedy mniejszy ruch. Tak, że tak mocno bym nie liczył na taką lodówkę.
Poza tym opłata extra.

Ja też zdecydowanie radzę zakup takiej lodówki turystycznej. Sam zakupiłem taką tanią 20l w promocji za 170zł z 2-letnią gwarancją. Sprawdziła się "w praniu" znakomicie, bo dawała radę przy temp 35-38st choć trzeba wyraźnie podkreślić, że taka lodówka nie będzie trzymać +5st i jest w stanie obniżyć temperaturę co najwyżej o 20st czyli przy 35st w cieniu miałem 15st w środku, ale to wystraczyło, aby przez 10dni moje produkty przeżyły. Byc może droższe modele z mocniejszymi agregatami lepiej chłodzą.
Oczywiście trzeba zakupić zasilacz/prostownik 220V~/12V-+ (najtaniej w makro min 70zl) i to teraz, bo potem w środku lata nie będzie. Ja tak szukałem przez dwa sezony i takiego dedykowanego do lodówki nie znalazlem i zastosowałem zasilacz od Peceta (ale AT bo ATX nie może być). Sprawdził się doskonale :lol: , choć trochę doszedł szum od wiatraka, ale za to nie grzał się jak ten dedykowany, co teraz kupiłem, który jest bez wentylatora.
Lodówka jak sama nazwa wskazuje - samochodowa dodatkowo służy w czasie podróży chłodząć np napoje.
Nie można zasilać takiej lodówki z akumulatora na postoju, gdyż w kilka godzin rozładuje go :( .

Powrót do Kempingi

cron
Jak na campach z jedzeniem i lodówkami?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone