Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Živogošće - hotel Nimfa

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Wojtek
Odkrywca
Posty: 83
Dołączył(a): 30.08.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wojtek » 09.09.2010 12:43

Witam. pierwszy tydzień wakacji spędzilismy w tym roku właśnie w Hotelu Nimfa. Pobyt wykupilismy w Neckermannie. Mozna tez podobno taniej przez biura niemieckie czy czeskie lub na allegro. Cennik w samym hotelu , w naszym przypadku, był droższy niz w biurze podróży. Dla nas ważne było to , ze dzieci (3,9,12) pobyt miały gratis. Nie mieszkaliśmy w samym hotelu a w pawilonach przy basenie i blisko morza. Jedynie posiłki w hotelu. Moim zdaniem lepiej i kameralniej. W pawilonach nie ma klimy ( w hotelu jest) ale nie przeszkadzało to - balkon od strony morza, z drugiej strony skały, w efekcie w pokojach dało sie wytrzymać. Ogromy plus to wyśmienite jedzenie all inclusive. Urozmaicone obiady i kolacje, dania regionalne jak i "fast foodowe" dzieki czemu kazdy , w tym dzieci mogł zjeść to na co miał ochotę. Bardzo duży wybór dań, codziennie kilka rodzajów ryb i mięs, duzo warzyw, frytki, makarony, sałatki włoskie, ciasta, lody etc..
Piwo z beczki Pan (chorwacki carlsberg), travarica, prosek, soki i napoje miejscowe. Obsługa miła, jakis większych uwag nie mam. Można spokojnie dogadać sie po polsku, po angielsku też. :)
Hotel fajnie połozony, nad samym morzem, z tym , ze sporo schodków do pokonywania. Przy samym morzu basen z leżakami. Na minus - brak zjeżdźalni . Jest brodzik dla maluchów, przy basenie bar. Przed hotelem plaża -kamyki i żwirek. Na plazy parasole i leżaki płatne, przy basenie bezpłatne. Niedaleko plaża naturystyczna.
Hotel juz swoje latka ma. Moim zdaniem spokojnie w tych swoich 3 *** sie mieści. Mebelki w pokojach były ok, łóżka duze wygodne.
Sporym problemem jest brak odpowiedniej liczby miejsc parkingowych i czasami nieżle trzeba sie było nagimnastykować, zeby zaparkować. My potraktowaliśmy ten tydzien pobytu w hotelu jako czas lenistwa i odpoczynku, a zwiedzanie zostawilismy sobie na drugi tydzien. Zwłaszcza, ze dzieciaki generalnie nie chciały wyłazic z morza czy basenu. aha , w basenie jest woda morska.
W hotelu są animatorzy, jest aqua aerobic, wieczorami disco dla dzieci, potem zabawy, konkursy i tańce dla dorosłych. Imprezki na powietrzu tj. głosna muzyka kończyły sie o 23. W hotelu bardzo duzo było Francuzów, sporo Czechów. W dalszej kolejnosci Polacy, Słowacy, Niemcy.
Postaram sie poźniej wrzucić jakieś zdjecia.
kuba_1991
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 14.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kuba_1991 » 10.09.2010 19:56

Witam bardzo serdecznie i przepraszam że dopiero teraz odpisuję, niestety różnie bywa z wchodzeniem na forum. Cóż mogę powiedzieć o hotelu nimfa, moje zdjęcia znajdują się na holidaycheck wraz z opisem (zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link) . Ja byłem w hotelu Nimfa przez 9 dni od 05 lipca do 14 lipca, miejsca rezerwowałem w grudniu 2008 poprzez co dostałem 1000 zł rabatu, niestety przez wyjazdem musiałem tą kwotę dopłacić ze względu na różnicę w kursie euro, ostatecznie jedna doba w hotelu (rezerwowałem przez Neckermann) wyniosła mnie 255,28 zł. Postaram się dodać w najbliższym czasie zdjęcia których nie ma na holidaycheck, jeśli macie jakieś pytania to bardzo chętnie na nie odpowiem.
kuba_1991
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 14.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kuba_1991 » 10.09.2010 20:12

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
kuba_1991
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 14.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kuba_1991 » 10.09.2010 20:45

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
maro55
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 22.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maro55 » 11.09.2010 21:03

witam dziękuję za opis i zdjęcia(Wojtek-kuba1991) z pobytu w nimfie mam pytanie do Wojtka piszesz że dzieci w wieku 3,9,12 miały pobyt za darmo? pytam dla tego że katalog(Neckermann) który przeglądam mówi o zniżkach a nie o darmowym pobycie, a może wiecie w której części hotelu są pokoje 2+1 a w którym jednoosobowe, budynek główny czy w bocznych pawilonach,znajomi jadą z dzieckiem a ja sam stąd to pytanie bo fajnie było by mieszkać blisko siebie . dzięki POZDRAWIAM
kuba_1991
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 14.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kuba_1991 » 11.09.2010 22:13

Jako że mieszkałem w budynku głównym mogę powiedzieć że są tam pokoje 2 osobowe z możliwością dostawki oraz jednoosobowe a z cennika na stronie hotelu wnioskuje że w pawilonach są również pokoje 2 osobowe z dostawką oraz tzw. family room. dla 4 osób plus dostawka. Padło pytanie o przejazd więc odpowiadam, ja wyjeżdżałem z Poznania, nocleg miałem we Wrocławiu skąd brałem kolejną osobę, z Wrocławia ruszyliśmy o ile dobrze pamiętam o 3 rano, jechałem na Boboszów pózniej na Mohelnice, Ołomuniec, Brno, Bratysława, Wiedeń, Graz, przez Słowenię omijałem autostradę a dalej na granicę i autostradą, zjeżdżałem w Karlovacu i śmigałem na Plitvickie Jeziora gdzie nocowałem a następnie śmigałem do Zivogosce (wjazd na autostradę koło Lovinac, a zjazd w Sestanovac i później nadmorską drogą). Jeśli chodzi o sam hotel jak już wspomniał Wojtek, nie jest pierwszej młodości jednak pokoje są codziennie sprzątane jak i również wymieniane codzienne ręczniki, jedzenie przepyszne, piwo również, jedynym oznaczeniem że jesteś klientem all inclusive jest karteczka którą dostaje każdy zakwaterowany, warto ją ze sobą nosić gdyż przy wejściu na basen siedzi koleś który lubi sprawdzić czy macie tą kartę (jeśli raz pokażecie macie spokój). Hotel typowo nastawiony na Francuzów, podczas mojego pobytu odbywali oni swoje święto 14 lipca dzień zburzenia Bastylii (cały hotel świętował były nawet fajerwerki). Internet w hotelu jest bardzo drogi, istnieje możliwość wymiany waluty (kurs nie jest aż taki zły), jest sklep z pamiątkami oraz rezydent neckermana pojawiający się bodajże 3 razy w tygodniu. Na koniec dodaje jeszcze kilka zdjęć:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Wojtek
Odkrywca
Posty: 83
Dołączył(a): 30.08.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wojtek » 12.09.2010 08:36

maro55 napisał(a): mam pytanie do Wojtka piszesz że dzieci w wieku 3,9,12 miały pobyt za darmo? pytam dla tego że katalog(Neckermann) który przeglądam mówi o zniżkach a nie o darmowym pobycie, a może wiecie w której części hotelu są pokoje 2+1 a w którym jednoosobowe, budynek główny czy w bocznych pawilonach,znajomi jadą z dzieckiem a ja sam stąd to pytanie bo fajnie było by mieszkać blisko siebie . dzięki POZDRAWIAM

W pawilonach są tzw family rooms (taki apartament dwupokojowy, dwa balkony, jedna lazienka) i w nich pobyt dzieci jest gratis. z tym , ze pobyt dorosłego jest troche droższy niż w głownym budynku hotelowym. Ale w naszym przypadku , przy 3 dzieci było to bardzo opłacalne.

Z cennika Neckermanna:

Zniżki dla dzieci: A2A/A2B/A2C: 1 dorosły + 1 dziecko (do 2 lat): 100%, (3-14 lat): 50%, (od 14 lat): 10% w pokoju dwuosobowym. A2A/A2C/A2S: 2 dorosłych + 1 dziecko (2-6 lat): 100%, (7-14 lat): 50% na dostawce (rozkładany fotel).

Oferta rodzinna B5E: 2 dorosłych + 1-3 dzieci (2-14 lat): 100%, (od 15 lat): 40%.


My korzystalismy własnie z oferty B5E. W pawilonach są pokoje rodzinne, zaś pokoje jednoosobowe, dwuosobowe i 2+1 w głownym budynku hotelu.
Robert75
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 22.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Robert75 » 17.09.2010 16:39

maro55 napisał(a):witam proszę podzielcie się wrażeniami z pobytu w Nimfie,a może macie zdjęcia z samego hotelu lub okolicy jestem zainteresowany pobytem w tym hotelu. pozdrawiam




Witam,

Wczoraj wróciłem z trasy Zivogosce (hotel Nimfa) - Plitvickie - Wrocław i chętnie podzielę się opinią na temat Hotelu:

1. Na dzień dobry otrzymuje pokój śmierdzący papierosami (nie palę ani ja ani żona ani córka 5-letnia ;)). Oczywiście nie da się wymienić itp - polecono mi włączenie klimatyzacji... Dopiero groźba skargi do Neckermana poskutkowała i...

2. Otrzymaliśmy pokój/apartamnet przy plaży ładny ale brudny (żona się zawzięła i porobiła zdjęcia - jak ktoś ciekawy to zamieszczę...) Kurz, pajęczyny, czarne kąty pod prysznicem i obok etc.... Ok może nikt tu nie mieszkał dawno ale po trzech dniach przyszła pani i wymieniła tylko ręczniki. Nie chciało mi się już wojować i psuć sobie urlopu...

3. Hotel super położony

4. Jedzenie bardzo dobre

5. Codziennie imprezki przy basenie

6. Następnym razem Makarska ale nie w hotelu Nimfa...

pozdr
kuba_1991
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 14.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kuba_1991 » 17.09.2010 19:32

Robert75 z tym dymem w pokoju to bardzo dziwne gdyż pokój w którym mieszkałem miał czujnik dymu a w regulaminie było napisane żeby nie palić w pokoju z wiadomego powodu. Mieszkałeś w budynku głównym? Również z ręcznikami nie miałem problemu, codzienne je wymieniali. Widocznie zależy jak kto trafi, lecz skoro byłeś w tym roku to coś się zmieniło od mojego pobytu, w każdym bądź razie nic dobrego to nie wróży.
maro55
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 22.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maro55 » 20.09.2010 22:29

robert75 prosze zamieść te zdjęcia
amarcin
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 28.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) amarcin » 26.05.2011 17:14

Robert75 napisał(a):
maro55 napisał(a):witam proszę podzielcie się wrażeniami z pobytu w Nimfie,a może macie zdjęcia z samego hotelu lub okolicy jestem zainteresowany pobytem w tym hotelu. pozdrawiam




Witam,

Wczoraj wróciłem z trasy Zivogosce (hotel Nimfa) - Plitvickie - Wrocław i chętnie podzielę się opinią na temat Hotelu:

1. Na dzień dobry otrzymuje pokój śmierdzący papierosami (nie palę ani ja ani żona ani córka 5-letnia ;)). Oczywiście nie da się wymienić itp - polecono mi włączenie klimatyzacji... Dopiero groźba skargi do Neckermana poskutkowała i...

2. Otrzymaliśmy pokój/apartamnet przy plaży ładny ale brudny (żona się zawzięła i porobiła zdjęcia - jak ktoś ciekawy to zamieszczę...) Kurz, pajęczyny, czarne kąty pod prysznicem i obok etc.... Ok może nikt tu nie mieszkał dawno ale po trzech dniach przyszła pani i wymieniła tylko ręczniki. Nie chciało mi się już wojować i psuć sobie urlopu...

3. Hotel super położony

4. Jedzenie bardzo dobre

5. Codziennie imprezki przy basenie

6. Następnym razem Makarska ale nie w hotelu Nimfa...

pozdr



Potwierdzam:
- imprezy przy basenie - personel mimo interwencji nie potrafi uciszyć podpitych - no bo i jak - ale cisza nocna to cisza nocna szczególnie jak sie ma śpiące dzieci
- jedenie - jest ok
- alkohol - do ogólnej dyspozycji
- chcieli mi wlepić jakiś pokój w piwniach - nie do przyjęcia bo był cieny, brudny, mały i z oknem na jakąś pralnie - dopiero poskarżenie się do kierownika hotelu odniosło skutek , pan z neccermana umył od tego ręce
- widoki z plazy ładne

Ale drugi raz tam nie pojade - co więcej spażyłem się na tego typu wakacjach - wole self-service :)
Poprzednia strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje



cron
Živogošće - hotel Nimfa - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone