Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

ISTRIA - Novigrad i okolice 03 - 10.07

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wojtap
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 186
Dołączył(a): 27.03.2009
ISTRIA - Novigrad i okolice 03 - 10.07

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojtap » 23.07.2010 15:56

My już po.
Tym razem sama góra - ISTRIA.
Byliśmy pełni obaw. Istria - blisko Włoch (z tamtąd jechaliśmy - pierwszy tydzień, Rimini i Wenecja), pewnie będzie masa Włochów i Niemców.
przejazd z Wenecji potwierdził nasze obawy.
Wyjechaliśmy około 9.00. Kierunek Triest. pierwszy korek już 50 km za Wenecją. Całe szczęście, tylko 5min. Kolejne korki przy kolejnych zjazdach i bramkach. Jedziemy do granicy Słowenii na Koper. Wspaniałe widoki w okolicy Triestu, ale ja jestem spięty co będzie w Słowenii?
Dojechaliśmy do granicy. No to co teraz:
- płacimy 15 EUR za te kilka kilometrów do Kopru - na dodatek w radiu twierdzą, że jest straszny korek na autostradzie w okolicach Kopru.
idziemy z kumplem (bo jedziemy w dwa auta)do baru zapytać się czy konieczna jest winieta. Włoszka w barze twierdzi, że owszem tak, ale co tam baba i to włoszka może wiedzieć o winietach w Słowenii.
No to idziemy do kolesi na przejściu. Pierwszy jest koleś w budce co sprzedaje winiety, to pytam grzecznie po angielsku czy moge jechac do Chorwacji bez winiety?
A ten na to, że nie ma problemu mogę. No to się pytam czy jest pewny, że do Kopru mogę bez winiety? A ten, że tak, jest tego pewien. No dobra. Jest dobrze, ale coś do końca nie jesteśmy przekonania. Z boku siedzi sobie inny koles w jakim mundurku, może celnik. Kumpel się go pyta czy możemy jechac do Kopru bez winiety? Ten, że owszem ale autostradą to jest 15min a inna droga około godziny. No dobra dłużej ale alternatywa jest. No to gdzie ta droga? O tam w prawo. No dobra ale tam jest znak, że tylko na autostradę. na to koleś z uśmiechem, że właśnie po to go ustawili aby wszyscy jechali autostradą i na potwierdzenie jego słów jakiś Słoweniec mimo nakazu jazdy w lewo jedzie w uliczę.
E to jesteśmy w domu. Do samochodów i jazda w uliczkę w prawo. Nawigacja ustawiona i jedziemy. No troche wiosek i podwórek sobie zwiedziliśmy. Nie trwało to jednak godzine tylko jakieś 25min. Obiechaliśmy sporym łukiem Koper i wyjechaliśmy już za nim na drodze numer 11. No tam juz nie było tak wesoło jakieś 10km do granicy jechaliśmy jednym sznurku samochodów. Była kolumna ale posuwaliśmy sie jakieś 20 do 30km na godzinę.
W tej kolumnie dojechaliśmy do granicy. Witamy w Chorwacji.
Teraz już bez problemów do Novigradu. Tu szukamy naszego biura gdzie mamy rezerwację.
jan_s1
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5432
Dołączył(a): 08.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan_s1 » 23.07.2010 16:09

Przyznam, że nigdy nie byłem w Chorwacji w lipcu, ani w sierpniu. Zawsze jeździłem we wrześniu, maju i czerwcu, dlatego problemy z tłokiem i korkami o których piszesz Ty i nie tylko Ty są mi właściwie obce. :D
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 23.07.2010 17:25

2 lata temu spędziłem wspaniały urlop z Novigradzie, chętnie poczytam więc spostrzeżenia lipcowe :D
marock
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 40
Dołączył(a): 21.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marock » 28.07.2010 16:03

wojtap napisał(a):E to jesteśmy w domu. Do samochodów i jazda w uliczkę w prawo. Nawigacja ustawiona i jedziemy. No troche wiosek i podwórek sobie zwiedziliśmy. Nie trwało to jednak godzine tylko jakieś 25min. Obiechaliśmy sporym łukiem Koper i wyjechaliśmy już za nim na drodze numer 11. No tam juz nie było tak wesoło jakieś 10km do granicy jechaliśmy jednym sznurku samochodów.


Wajtap, tak przy okazji - pamiętasz numer tej drogi co omija Koper? Rozumiem, że trzeba od razu zjechać z H5? Będę jechał taką samą trasą, tzn. Triest-Koper i dalej na Istrię i też nie uśmiecha mi się wjeżdżać na parę minut na Słoweńską autostradę :).
No i mam nadzieję, że we wrześniu będzie pusto na drogach :D.
P.S. oczywiście czekam na dalszą relację!!!

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
ISTRIA - Novigrad i okolice 03 - 10.07
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone