Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Istria, Krk, dzieci, imprezy, spokój...

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
MRK
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3854
Dołączył(a): 01.08.2011
Istria, Krk, dzieci, imprezy, spokój...

Nieprzeczytany postnapisał(a) MRK » 15.01.2015 01:13

Tak wiem, że jestem długo na forum. Wiem, że mam sobie relację poczytać i użyć opcji "szukaj" itd...tyle, że zrobiłem to już i nie do końca znalazłem wszelkie informacji mi potrzebne. Rady potrzebuję. Jeśli temat powielony, to... Janusz...wywal:).

W czym rzecz?
Założenia:
1. 6 osób dorosłych
2. 3 osoby, tzw niemowlęta (2x11 miesięcy, 1x7 miesięcy)
3. Najlepiej w jednym apartamencie z trzema sypialniami
4. Data: końcówka maja/początek czerwca (10-11 dni)
5. Rejon: Istria albo KRK
6. Plaże żwirkowe (żadnych skał, żadnego piasku)
7. Żadnego dojazdu na plaże. Dojeżdżać będą tylko dzieciaki w wózkach, czyli im bliżej do Jadranu, tym lepiej.
8. Otwarte knajpki w tym okresie
9. Dużo spacerowania, więc niekoniecznie cały czas pod górkę
10. Żadnej mętnej wody, krystaliczna ma być
11. Gwarancja dobrej atmosfery..... żartuję:)

No i tak to mniej więcej wygląda. Co ja mam wybrać? Rovinj, Fazana, Premantura, Baśka, Stara Baśka, Punat, a może jeszcze coś innego... Wariactwo! Od Senj w dół wybrzeżem, wiedziałbym gdzie jechać, a tak...dupa.
HELP!
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 15.01.2015 10:12

Wydaje mi się, że to czego szukasz to znajdziesz wszędzie.
Musisz tylko uściślić gdzie chcesz. Jak ma być płasko to - jak wiesz - tam w zasadzie płasko nie ma.
Na KRK- najbardziej płasko to Punat lub Malińska. W samym KRK (miasto) też nie jest aż tak stromo (zachodnia część).
Jeżeli ma być trochę życia kulturalnego to wybrałbym KRK.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 15.01.2015 10:38

Mnie się wydaje, że jednak nie wszędzie, bo gdyby tak było, nie trzeba by robić selekcji. :)

Z tych 11 punktów, które podał MRK, miejsce, które mógłbym polecić nie spełnia (bądź spełnia częściowo)
wymagania z p. 6,8 i 9. :wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 15.01.2015 10:44

MRK napisał(a):Tak wiem, że jestem długo na forum. Wiem, że mam sobie relację poczytać i użyć opcji "szukaj" itd...tyle, że zrobiłem to już i nie do końca znalazłem wszelkie informacji mi potrzebne. Rady potrzebuję. Jeśli temat powielony, to... Janusz...wywal:).

W czym rzecz?
Założenia:
1. 6 osób dorosłych
2. 3 osoby, tzw niemowlęta (2x11 miesięcy, 1x7 miesięcy)
3. Najlepiej w jednym apartamencie z trzema sypialniami
4. Data: końcówka maja/początek czerwca (10-11 dni)
5. Rejon: Istria albo KRK
6. Plaże żwirkowe (żadnych skał, żadnego piasku)
7. Żadnego dojazdu na plaże. Dojeżdżać będą tylko dzieciaki w wózkach, czyli im bliżej do Jadranu, tym lepiej.
8. Otwarte knajpki w tym okresie
9. Dużo spacerowania, więc niekoniecznie cały czas pod górkę
10. Żadnej mętnej wody, krystaliczna ma być
11. Gwarancja dobrej atmosfery..... żartuję:)

No i tak to mniej więcej wygląda. Co ja mam wybrać? Rovinj, Fazana, Premantura, Baśka, Stara Baśka, Punat, a może jeszcze coś innego... Wariactwo! Od Senj w dół wybrzeżem, wiedziałbym gdzie jechać, a tak...dupa.
HELP!


Opatija, dzielnica Icici, wszystkie warunki spełnione :D
Tylko poszukać apartamentu :wink:
MRK
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3854
Dołączył(a): 01.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) MRK » 15.01.2015 11:16

woka napisał(a):Wydaje mi się, że to czego szukasz to znajdziesz wszędzie.
Musisz tylko uściślić gdzie chcesz. Jak ma być płasko to - jak wiesz - tam w zasadzie płasko nie ma.
Na KRK- najbardziej płasko to Punat lub Malińska. W samym KRK (miasto) też nie jest aż tak stromo (zachodnia część).
Jeżeli ma być trochę życia kulturalnego to wybrałbym KRK.


No wlasnie tez mi się tak wydawało :-). Poczytałem trochę i juz zmieniłem zdanie. Malinska ma dostęp do plaży zwirkowej bez samochodu? W sensie piechotka z apartamentu "rzut beretem"? Kurcze, gdzieś chyba wyczytałem, że trzeba podjezdzac...

walp napisał(a):Mnie się wydaje, że jednak nie wszędzie, bo gdyby tak było, nie trzeba by robić selekcji. :)

Z tych 11 punktów, które podał MRK, miejsce, które mógłbym polecić nie spełnia (bądź spełnia częściowo)
wymagania z p. 6,8 i 9. :wink:


Dajesz :-). Może być na prv jeśli chcesz. Punkt 6 do lekkiej negocjacji. Lekko skalista może być, piasek nie bardzo. Knajpek tam nie ma?

Lednice napisał(a):
Opatija, dzielnica Icici, wszystkie warunki spełnione :D
Tylko poszukać apartamentu :wink:


O! Coś nowego. Obadam po tyrze :-).
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 15.01.2015 11:24

Opatija i okolice są niedoceniane przez turystów z Polski, dlaczego, nie wiem :roll:

Plaża w Icici
Obrazek

Co nie znaczy, że inne miejsca są złe 8)
Rovinj- miasto będzie żyło w maju, miasto Krk też. :wink:
Gorzej będzie z miejscowościami, które nastawiają się na sezon...
Tutaj może pomóc ktoś, kto był tam w tym samym czasie, w jakim wy planujecie pobyt :roll:
Magdalena S.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 920
Dołączył(a): 03.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magdalena S. » 16.01.2015 00:00

MRK napisał(a):Założenia:
1. 6 osób dorosłych
2. 3 osoby, tzw niemowlęta (2x11 miesięcy, 1x7 miesięcy)
3. Najlepiej w jednym apartamencie z trzema sypialniami
4. Data: końcówka maja/początek czerwca (10-11 dni)
5. Rejon: Istria albo KRK
6. Plaże żwirkowe (żadnych skał, żadnego piasku)
7. Żadnego dojazdu na plaże. Dojeżdżać będą tylko dzieciaki w wózkach, czyli im bliżej do Jadranu, tym lepiej.
8. Otwarte knajpki w tym okresie
9. Dużo spacerowania, więc niekoniecznie cały czas pod górkę
10. Żadnej mętnej wody, krystaliczna ma być
11. Gwarancja dobrej atmosfery..... żartuję:)



Polecę Ci Moscenicką Dragę. Jeśli znajdziecie odpowiadający Wam apartament, miejscowość powinna spełnić pozostałe założenia. I krystalicznie, i knajpki, do tego raczej spokojnie i pięknie... :)
michalagata
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 13.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) michalagata » 17.01.2015 08:51

Potwierdzam Monscenicka Draga warta uwagi, wprawdzie nie mieszkaliśmy w tej miejscowości bo zakwaterowanie mieliśmy w mieścinie Medveja ale byliśmy często w Moscenicka Draga, bardzo ładnie i klimatycznie do tego blisko do plaży w Brsec ( choć tam może być ciężko z wózkami )
MRK
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3854
Dołączył(a): 01.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) MRK » 17.01.2015 09:13

michalagata napisał(a):Potwierdzam Monscenicka Draga warta uwagi, wprawdzie nie mieszkaliśmy w tej miejscowości bo zakwaterowanie mieliśmy w mieścinie Medveja ale byliśmy często w Moscenicka Draga, bardzo ładnie i klimatycznie do tego blisko do plaży w Brsec ( choć tam może być ciężko z wózkami )


Co przez to rozumiesz?
michalagata
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 13.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) michalagata » 17.01.2015 09:19

Do plaży w Brsec prowadzi stroma wąska droga asfaltowana a do tego dojście do samej plaży to zejście w zdłuż urwiska i na koniec schodki.

image.jpg
Magdalena S.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 920
Dołączył(a): 03.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magdalena S. » 19.01.2015 22:32

Plaża w samej Moscenickiej Dradze jest bardzo przyjemna.
Całkiem długa jak na chorwackie warunki. Dostępna bezpośrednio z chodnika (promenady). No i jest tam płasko, więc nie powinno być problemów z wózkiem.
MRK
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3854
Dołączył(a): 01.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) MRK » 15.02.2015 23:23

Dobra! Pomóżcie raz jeszcze. Mamy wybrane cztery apartamenty w czterech różnych miastach. Gdzie celowalibyście:
1. Labin
Obrazek
Obrazek

2. Opatija
Obrazek
Obrazek

3. Krk
Obrazek
Obrazek

4. Silo
Obrazek

Nie mam adresów, wiadomo... ale może ktoś zna te domy? Albo okolice, na której stoją? Są szanse na wcześniej wspomniane warunki?

?:)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 15.02.2015 23:48

1 - masz ewidentnie daleko od morza, baaardzo daleko

2 - jak napiszesz tylko nazwę ulicy, bez dokładnego adresu, to skojarzę. Na razie nic mi to nie mówi :roll:

3 - ładnie wygląda i od razu widać, że jest tam płasko

4 - to zdjęcie mówi wszystko i nic
MRK
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3854
Dołączył(a): 01.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) MRK » 16.02.2015 00:18

Lednice napisał(a):1 - masz ewidentnie daleko od morza, baaardzo daleko


Podobnież 350m :mrgreen:

Lednice napisał(a):2 - jak napiszesz tylko nazwę ulicy, bez dokładnego adresu, to skojarzę. Na razie nic mi to nie mówi :roll:


Nie mam dokładnego adresu. Znalezione na atraveo, ale jeśli opis i mapka nie kłamie, to jest to dzielnica Icici, róg Dminaka i Veprinacki.

Lednice napisał(a):3 - ładnie wygląda i od razu widać, że jest tam płasko


Tutaj podobnież tak:
Beach/water: Sea approx. 500 m
Pebble beach approx. 700 m


Lednice napisał(a):4 - to zdjęcie mówi wszystko i nic


"Za" przemawia już obłożenie od połowy czerwca do połowy września. Widoczek z tarasu jakoś nie współgra z 200m do plaży, aczkolwiek wiem, że zdjęcia potrafią przekłamywać odległość.
Obrazek
Obrazek

Oferty 1,3,4 z casamundo, więc brak jakichkolwiek adresów, namiarów itp.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.02.2015 00:52

2 zaczynam kojarzyć, jak na mój gust to trochę za daleko i za bardzo pod górkę od plaży,
ale sama plaża jest bardzo OK
Tak na 15-20 minut pod górkę z plaży do kwatery :roll:

Ale Opatija jest najlepszą miejscowością z tych do wyboru, tam zawsze jest co robić :D
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Istria, Krk, dzieci, imprezy, spokój...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone