Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Istria! Gdzie JechaĆ?

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
berta
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 30
Dołączył(a): 29.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) berta » 30.06.2006 19:00

Janusz masz racje a ja amnezje ale byłam tam i jest jak na zdjęciu położone jest w "centrum" Istri :oops:
ORLIK2000
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 24
Dołączył(a): 29.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ORLIK2000 » 01.07.2006 08:44

a jakie są plaże w Poreć i Rovinj??? chodzi mi o to czy są kamienie czy raczej drobny żwirek??? słyszałem że o żwirkowe plaże trudno-ale gdzieś są!!! napisz jak coś wiesz
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5195
Dołączył(a): 17.06.2004
skaly

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 01.07.2006 21:47

kamienno skaliste. czesciowo wybetonowane a gdzieniegdzie nawiezione male kamyki
Promyk
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 01.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Promyk » 01.07.2006 23:07

Własnie wróciliśmy z Istrii i jak Istria to tylko Rabac, zwłaszcza z dzieckiem. Odwiedziliśmy Porec, Rovinj i Pulę, ale naszym chłopcom (2 i 4 lata) plaże odpowiadały tylko tam. W zadnym innym miejscu woda nie była tak krystalicznie czysta a plaże tak przyjazne dzieciom. W Rovinju byliśmy na plaży żwirkowo-szklanej, co mąż przypłacil rocięciem palca u nogi (pech chcial ze zapomnielismy butów) a w Porecu morze było mocno zaśmiecone. Rabac is the best!
wodnik
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 288
Dołączył(a): 28.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) wodnik » 02.07.2006 12:05

[quote="Promyk"]Własnie wróciliśmy z Istrii i jak Istria to tylko Rabac,

Witaj. W piatek pomykam tam 2-gi raz ( 1-1-szy w 2000)
Może jakies ceny np: owoców, jedzonka, itp?
Na która plażę chodziliście? Tę dużą obok kampu czy te malutkie. Czy chodziliście na kamp na basen? Jeśli tak, to czy każdy może tam wejść?


:wink:
eranet
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 30.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) eranet » 02.07.2006 13:03

ja polecam Rovinj, bylem w zeszlym roku, bylo swietnie, choc do plazy mozna miec zarzuty... chodzilismy, a wlasciwie jezdzilismy na taka plaze pod lasem, co jest po prawej stronie, gdzie kemping
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107704
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 02.07.2006 13:51

ORLIK2000 napisał(a):a jakie są plaże w Poreć i Rovinj??? chodzi mi o to czy są kamienie czy raczej drobny żwirek??? słyszałem że o żwirkowe plaże trudno-ale gdzieś są!!! napisz jak coś wiesz

Plaże w Rovinj przed wyjazdem można zobaczyć tu:
http://www.inforovinj.com/eng/photoGall ... 7&offset=0
Na Istrii piasku jest jak "na lekarstwo" :wink:
Cayman
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 319
Dołączył(a): 16.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cayman » 02.07.2006 22:15

ORLIK2000 napisał(a):WIELKIE DZIĘKI CAYMAN!!! WIDZĘ ŻE "BIEGASZ I POMAGASZ" TEŻ NA INNYCH TEMATACH!!! POZDRAWIAM P.S. KIEDY TA WASZA "JAGA" W KOŃCU POWRÓCI DO 1 LIGI?????????


W tym sezonie było wyjatkowo blisko, jednak to co pokazali w Białymstoku w meczu barażowym z Arką to tragedia...Dwie przypadkowe bramki i już po awansie...Moze po prostu "nie chcieli" awansować...
ORLIK2000
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 24
Dołączył(a): 29.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ORLIK2000 » 03.07.2006 10:54

Promyk napisał(a):Własnie wróciliśmy z Istrii i jak Istria to tylko Rabac, zwłaszcza z dzieckiem. Odwiedziliśmy Porec, Rovinj i Pulę, ale naszym chłopcom (2 i 4 lata) plaże odpowiadały tylko tam. W zadnym innym miejscu woda nie była tak krystalicznie czysta a plaże tak przyjazne dzieciom. W Rovinju byliśmy na plaży żwirkowo-szklanej, co mąż przypłacil rocięciem palca u nogi (pech chcial ze zapomnielismy butów) a w Porecu morze było mocno zaśmiecone. Rabac is the best!


promyk! a masz jakieś namiary na kwatery w adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Promyk
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 01.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Promyk » 04.07.2006 00:41

Plaza Maslenica przy kampie była najbardziej cywilizowana i jednocześnie głośna i nieco zaśmiecona więc najczęsciej wyjeżdzaliśmy na drugą stronę Rabaca w kierunku plaży Girandella, gdzie bylo więcej wolnej przestrzeni, lepsze widoki i przyjemniejsza atmosfera. Baseny jakos ominęlismy, ale na Maslenicy bylo wejscie dla gości hotelowych, nie wiem czy respektowane, na drugim basenie na plazy Lanterna mozna bylo wejsc za oplata, ale nie pamietam ile kosztowała ta przyjemność, chyba 5 kun.
Ceny generalnie zmieniały się w trakcie naszego pobytu z przedsezonowych na sezonowe wiec za wiele nie pomoge. Drozsze niz sie spodzielalismy byly buty do wody od 50 kuna, obiad w knajpie dla rodzinki ok 120-150 kuna, za 0,5 kg mrozonego fileta z kurczaka zaplacilismy wiecej niz u nas za caly kilogram, owoce byly drogie ale tu ceny akurat powinny spadac w dol, tanio nie bylo ale da sie przeżyc.
pattie
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 29.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) pattie » 04.07.2006 08:37

maciek1956 napisał(a):My często bywamy na Istrii, w Premanturze, podziwiamy Kamenjak, spacerujemy. Do wiekszych miast (Rovinj, Porec, Rabac...) robimy wypady autem. Na Pulę wystarcza nam 1 dzień, zabytki warte zobaczenia, ale dla nas miasto bez duszy.





A propos Prematury, znasz jakieś inne, równie urokliwe miejsce z wysokimi skałkami?
mariusz29
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 180
Dołączył(a): 09.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz29 » 09.07.2006 20:11

Którą plażę wybrać w Poreciu?
jurek13
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 23.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) jurek13 » 30.07.2007 12:24

Witam serdecznie
moi drodzy
wybieramy sie do chorwacji na Istrie
prosze was o informacje i pomoc w znalezieniu tanich kwater,
bo studentow nie stac na drogie :D
bylismy rok temu na Dalmacji i placilismy 10euro od osoby za dzien
Tutaj jak patrze po cenach to jest duzo drozej
PROSZE O WSZELKIE INFO W TYM TEMACIE
zamierzamy jechac 25.07-7.09
dziekuje za wszelkie wskazowki, namiary i informacje
aninia
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 10.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) aninia » 30.07.2007 21:47

A ja polecam Poreć!!!! tydzień temu wróciłam i było super :D
jurek13
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 23.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) jurek13 » 30.07.2007 22:53

Aninia
czy mozesz cos wiecej powiedziec
gdzie dokladnie, ile placilas
czy mialas miejsce do grilowania czy moze grila w podworku
i wogole czy w ciemno jechalas czy rezerwacja
pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Istria! Gdzie JechaĆ? - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone