Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Internet w Cro , najtaniej

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
procro
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 8
Dołączył(a): 27.07.2012
Internet w Cro , najtaniej

Nieprzeczytany postnapisał(a) procro » 27.07.2012 22:15

Jaki najtańszy internet w Chorwacji ,
jadę po raz trzeci do tego pięknego kraju i znowu mam problem,
tym razem jadę na Hvar - Ivan Dolac ,
jak wykombinować najtańszy dostęp do internetu ,
z doświadczenia znam tylko TELE2 mobilny internet (2010')- ale było drogo ,
macie jakieś aktualne wnioski i doświadczenia ,
będę bardzo , bardzo wdzięczny za info...... :D
tygrysek0038
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 15.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) tygrysek0038 » 28.07.2012 10:05

procro napisał(a):Jaki najtańszy internet w Chorwacji ,
jadę po raz trzeci do tego pięknego kraju i znowu mam problem,
tym razem jadę na Hvar - Ivan Dolac ,
jak wykombinować najtańszy dostęp do internetu ,
z doświadczenia znam tylko TELE2 mobilny internet (2010')- ale było drogo ,
macie jakieś aktualne wnioski i doświadczenia ,
będę bardzo , bardzo wdzięczny za info...... :D


Może apartament z WI FI :) ?
viltob08
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 09.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 30.07.2012 09:06

Iść do knajpy z Wi-Fi, zamówić espresso za 5 kn i poprosić o kod, który którego nie zmieniają przez całe wakacje :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.06.2014 09:36

Pytanie: Mam telefon na Androida i teraz potrzebuję mieć Internet, podczas jazdy samochodem. Czy coś specjalnego muszę wykupić, aby mieć dostęp do niego w samochodzie?

Bardzo proszę o odpowiedź, bo jeśli musiałbym coś załatwić to już teraz, bo później może być za późno.
kodens79
Cromaniak
Posty: 836
Dołączył(a): 11.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kodens79 » 16.06.2014 09:41

M23 napisał(a):Pytanie: Mam telefon na Androida i teraz potrzebuję mieć Internet, podczas jazdy samochodem. Czy coś specjalnego muszę wykupić, aby mieć dostęp do niego w samochodzie?

Bardzo proszę o odpowiedź, bo jeśli musiałbym coś załatwić to już teraz, bo później może być za późno.

Zadzwoń do swojego operatora lub idź do salonu na pewno mają w promocji jakieś pakiety internetu na wyjazdy zagraniczne.
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 16.06.2014 09:42

M23 napisał(a):Pytanie: Mam telefon na Androida i teraz potrzebuję mieć Internet, podczas jazdy samochodem. Czy coś specjalnego muszę wykupić, aby mieć dostęp do niego w samochodzie?

Bardzo proszę o odpowiedź, bo jeśli musiałbym coś załatwić to już teraz, bo później może być za późno.


to nie wiesz że podczas jazdy nie wolno bawić się telefonem na androida..
to jaki masz telefon nie ma znaczenia, znaczenie ma operator i to gdzie teraz jesteś bo chyba nie ma na forum wróżki ze szklaną kulą i wie gdzie się teraz znajdujesz. tym bardziej że jedziesz i zmieniasz swoje położenie cały czas
kodens79
Cromaniak
Posty: 836
Dołączył(a): 11.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kodens79 » 16.06.2014 09:43

procro napisał(a):Jaki najtańszy internet w Chorwacji ,
jadę po raz trzeci do tego pięknego kraju i znowu mam problem,
tym razem jadę na Hvar - Ivan Dolac ,
jak wykombinować najtańszy dostęp do internetu ,
z doświadczenia znam tylko TELE2 mobilny internet (2010')- ale było drogo ,
macie jakieś aktualne wnioski i doświadczenia ,
będę bardzo , bardzo wdzięczny za info...... :D

Ja korzystam z WIFI w apartamencie i na plaży jak już ktoś napisał kup coś w knajpie na plaży dostaniesz kod i problem z głowy.Masz kontakt z całym światem :mrgreen:
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 16.06.2014 09:54

może nie tyle co w CRO ale ogólnie jak ktoś chce mieć np dostęp do sieci po drodze np mapy programy typu coyot itp a nie ma żadnego ciekawego pakietu w swojej sieci ( np play daje 5mb za 5zł) znalazłem coś takiego http://www.lebara.pl/ według cennika to 1 mb kosztuje 19 groszy (w UE) darmowy starter i po doładowaniu dodają 10 zł więc za 10zł mamy 100 mb na internet w trasie (nie znalazłem żadnego operatora w abo czy pre paid nie dla firm by tyle dawał)

Natomiast z tego co czytałem tutaj na forum w cro opłaca się http://www.tele2.hr/welcome-to-croatia/ starter można też wykorzystać do dzwonienia między sobą za darmo będąc w cro gdy posiadamy np 2-3 takie startery.

Ale dla mnie najlepszym tanim internetem w CRO jest zablokowanie transmisji danych i przełączenie się na czas urlopu w tryb offline:)
Michał1994
Globtroter
Posty: 36
Dołączył(a): 23.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Michał1994 » 28.06.2014 20:31

Byłem w Media Markt i zobaczyłem sobie takie małe routery przenośne z siecią bezprzewodową o nazwie NetGear, ktoś ma? Czy to się nadaje do apartamentu w Chorwacji? Bo jednak jakieś połączenie Internetowe z Polską chciałbym mieć. Wiem, że w apartamencie będzie Internet, ale jednak chciałbym mieć coś takiego przy sobie dla świętego spokoju :-)
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 28.06.2014 22:30

Michał1994 napisał(a):Byłem w Media Markt i zobaczyłem sobie takie małe routery przenośne z siecią bezprzewodową o nazwie NetGear, ktoś ma? Czy to się nadaje do apartamentu w Chorwacji? Bo jednak jakieś połączenie Internetowe z Polską chciałbym mieć. Wiem, że w apartamencie będzie Internet, ale jednak chciałbym mieć coś takiego przy sobie dla świętego spokoju :-)


router tylko daje sygnał wifi, by internet działał router musi być do internetu podłączony. czy to kablem czy karta sim w przypadku mobilnych... sam router działać nie będzie
Michał1994
Globtroter
Posty: 36
Dołączył(a): 23.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Michał1994 » 28.06.2014 22:37

No w zestawie jest kabel. A to nie jest tak, że się podepnie do kontaktu, router do laptopa i zadziała?
Blums
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 327
Dołączył(a): 02.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Blums » 29.06.2014 14:17

Dobre Michal 1994 ;)

A poważnie to tplink3020 z softem gorgoyle i tryb wisp routera i wtedy laczyszsie z jakąś siecią i wzmacnia sygnał
fiechu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 901
Dołączył(a): 15.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) fiechu » 29.06.2014 15:10

Co do pytania autora to na ten moment korzystam z Tele2.
Limit 1G - 50 kun
Limit 3G - 90 kun.
Do tego oplata za wydanie karty sim 20 kun.
Karta w telefonie w drugim gnieździe i wifi na resztę sprzętu.
Nie mam pojecia czy to tanio czy drogo ale mam nadzieje że info pomocne.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.06.2014 15:26

Michał1994 napisał(a):No w zestawie jest kabel. A to nie jest tak, że się podepnie do kontaktu, router do laptopa i zadziała?


Ja mam inernet na 4 baterie R20 i taki drucik, który przytykam do kaloryfera. Czy w Chorwacji są kaloryfery?

Tak poważniej to może koledze chodzi o zrobienie z laptopa rutera ?
Następna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Internet w Cro , najtaniej
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone